100 Bin TL Biriktirmek İçin 5 öneri

Reklamlar


para-biriktirmek-icin-nelerden-tasarruf-edebiliriz

100 Bin TL Biriktirmek İçin En İdeal Yollar

Para biriktirmek için ne yapmalıyız, 100 bin tl biriktirmek için bu önerileri dikkate almanızda yarar var. Pek çok insan için en büyük problemlerden birisidir para biriktirememek. Bu yazımızda para biriktirmek için en etkili yolları sizlerle paylaşacağız. Basit ama oldukça etkili olan bu yöntemler sayesinde geleceğinizi garantilemek için gerekli olan birikimi rahatlıkla yapabileceksiniz.

Yatırım Yapmak

En iyi para biriktirme yöntemlerinden birisidir yatırım yapmak. Günümüzde zengin olmuş insanların hayatlarını incelediğimizde hemen hemen hepsinin önceki zamanlarda küçükbüyük demeden sürekli olarak yatırım yaptıklarını görebilmekteyiz. Yapacağınız yatırımlar hem paranızın değer kaybetmesini önleyeceği gibi size zaman içerisinde kar da bırakacaktır. Altın, döviz ve hisse senedi gibi yatırımlar uzun vadede kazanç getiren en basit ve en çok kullanılan yatırım çeşitlerindendir.

Para Biriktirmek

Gün içerisinde o kadar fazla gereksiz harcama yapıyoruz ki, emin olun bir liste tutsanız yaptığınız gereksiz harcamaların uzun sürelerde bir servet değerinde olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bu gereksiz harcamaları kısarak yapacağınız birikimler hem sizi mutlu edecek hem de ileride daha önemli bir durum için size kaynak yaratmış olacaktır. Para biriktirmenin ilk ve en temel yolu kenara atacağınız paranın az olup olmamasını önemsememektir. Atalarımız boşuna ‘’Damlaya damlaya göl olur’’ dememiştir, unutmayın!

Tasarruf Edin

Eğer kazandığınız para size yetmiyorsa emin olun bunun en önemli nedeni tasarruf etmemenizden kaynaklanıyordur. Ev giderlerinden olan elektrik, su, doğalgaz ve mutfak masraflarından başlayarak akaryakıt ve eğlence alanlarında tasarrufa gitmeniz her ay elinize fazladan para kalmasına yarayacaktır. Bu tasarrufları yapmak demek az kullanmak demek değil, gerektiği yerde kullanmak demektir. Öncelikle güncel giderlerinizi listeleyin ve gelecek ay mümkün olduğunca gereksiz tüketimlerden kaçının ve elinize ne kadar fazla para kaldığına şahit olun.

Gelirinizi Arttırın

Gelirinizi arttırmanın en kolay ve eğlenceli yolu sahip olduğunuz hobileri paraya çevirmektir. Günümüzde internet sektörünün yaygınlaşmasıyla birlikte size en yakın ek iş olanağını hemen belirleyerek bu işi yaptırmak isteyen kişileri oldukça kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Borçlarınızı Bitirin

Para biriktirmenin en önemli kuralı geçmişte sahip olduğunuz ve size bir kambur olan borçlarınızdan tamamen kurtulmaktır. Özellikle size faiz ödetmek zorunda kalan borçlardan kurtulmak ilk işiniz olmalı. Kredi, kredi kartı veya taksitli alışverişlerinizden kalan borçları bir an önce bitirip para biriktirmeye ondan sonra başlamalısınız. Unutmayın çuvalın dibi delikken doldurmanın pek bir faydası yok.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir