240 ay (20 yıl) vadeli konut kredisi veren bankalar

Reklamlar


240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar

240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar: Konut kredileri nedeniyle pek çok kiracı kira öder gibi taksitlerle ev satın alıyor. Konut kredilerinde, mümkün olduğunca kısa taksitlerle ev sahibi olmak mantıklıdır. Fakat, pek çok kişi, 240 ay vadeli konut kredisi alarak, konut kredisi geri ödeme taksitlerini düşürmektedir. İşte, 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar;

Uzun vadeli konut kredisi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Konut kredisinde en önemli kriter, faiz oranlarıdır. Piyasada olan pek çok bankanın konut kredisi faiz oranları birbirinden farklıdır.  Bu nedenle konut almaya karar verildiğinde mutlaka bankaları dolaşmakta ve faiz oranları ile ilgili bilgi almakta fayda vardır. Faiz oranları düşecek biraz bekleyeyim diye düşünmek faydalı değildir. Bu süreç içerisinde beğendiğiniz evi kaybedebilirsiniz.

Düşük faiz oranlarının olduğu dönemlerde evlere talep hızla artar bu durumda da evlerin fiyatları hızla yükselmeye başlar. İşte, bu nedenle faizlerin düştüğü dönemler aslında çok faydalı değildir. Konut sahibi olmak için beklemek çok nadir olarak fayda sağlar. Üstelik faiz oranı düşük diye ödeyemeyeceğiniz kadar yüksek rakamlara imza atılmamalıdır.

Kredi kullanırken faiz oranı yanı sıra, krediye ek olarak alınan sigortalar, dosya ücretleri, ekspertiz hizmetleri ve diğer konular düşünülmeli ve hesaplanmalıdır. Bankadan bankaya değişen bu durumda borcunuz faiz oranı düşse bile geri ödeme taksitleriniz yükselebilir. Kredi alırken, faiz oranları yanı sıra, taksitlerin gelirinize oranı, toplam masraflar, aylık ve yıllık maliyetler iyi düşünülmelidir.

Garanti Bankası 240 ay vadeli konut kredisi 

200 bin TL kredi kullanıldığında, %1.25 faiz oranı ile, 240 ay konut kredisinde aylık 2.633 TL geri ödeme yapılmaktadır.

Şeker Bank 240 ay vadeli konut kredisi 

100 bin TL konut kredisi alındığında %1.59 kredi faizi ile, 1.626 TL geri ödeme yapılır.

Denizbank 240 ay vadeli konut kredisi

100 bin TL kredi alındığında, %1.25 faiz oranı ile, aylık 1.316 TL taksit ödenir.

İş Bankası 240 ay vadeli konut kredisi 

%1.25 faiz oranı ile konut kredisi vermektedir.

Konut kredisinde gerekli olan evraklar

Kimlik belgesi, gelir belgesi, şirket belgeleri, serbest meslek vergi levhası, ticaret sicil gazetesi kuruluş ilamı, maaş bordrosu, emekli maaşı alanların hesap cüzdanı, şirket ortaklı ise belgeleri, son döneme ait olan su, elektrik faturası, ikametgah belgesi, kefil istenilirse gerekli belgeler istenilir. Bankalar bazen ek belgede istemektedir.

Editörün notu: Kredi ile ev almak yapılan istatistiklere göre, gelecekte psikolojik açıdan bireyleri olumsuz yönde etkilediğinden, uzmanlar tarafından çok tavsiye edilmiyor, bir de bu kredi vadesi 240 ay gibi 20 yıl gibi bir süre ile çekilirse, ev almak bir işkenceye dönüşebilir, bu yüzden kredi ile ev alırken uzun uzun düşünün, artıları ve eksileri kıyas ederek hareket edin..

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

One Response

  1. Adem Polat

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir