50 Bin TL geri ödemesiz kredi nasıl alınır?

Reklamlar


50 bin lira geri ödemesiz kredi nasıl alınır

Geri ödemesiz hibe kredi, 50 bin tl devlet destekli ve geri ödemesi olmayan hibe kredisi şartları ve nasıl alınır sorusunun cevabı yazımızda. Ülkemizde son yıllarda genç girişimcilerin desteklenmesi için hibe ya da faizsiz krediler verilmektedir. Girişimci adaylarının bu kredilerden faydalanabilmeleri için ne yapmaları gerekmektedir?

Sağlanan destekler sayesinde ülkemizde başarılı genç girişimcilerin sayısında da artış görülmektedir. Bu desteklerin en önemlisi, 29 yaş altındaki genç girişimciler için sunulan hibeli desteklerdir. Bu destekler sonucunda da pek çok yeni fikir hayata geçirilmekte, istihdam sağlanmaktadır. Kendi işini kurmak isteyen ve hayalini kurduğu işe sahip olmak isteyen genç girişimcilerin, bu devlet desteklerinden faydalanabilmek için neler yapmaları gerekmekte ve öncelikli olarak yerine getirmeleri gereken koşullar nelerdir?

50 bin TL hibeli, 100 bin TL faizsiz geri ödemeli kredi:

Hayallerini süsleyen işe sahip olmak isteyen genç girişimci adaylarına devlet 50 bin TL geri ödemesiz hibe vermektedir. İsteyenler ve gerekli koşulları yerine getiren genç girişimciler için 100 bin TL’lik faizsiz geri ödemeli kredi imkanı da sunulmaktadır. Öncelikle KOSGEB’in istediği şartları yerine getirmek ve kabul edilebilir özellikte bir proje sahibi olmak gerekiyor.

Kadınlara ve gençlere tam destek var:

Devletin genel politikası olarak kadınlara ve gençlere öncelik verilmekte ve değerlendirmeye öncelikli olarak alınmaktadırlar. Devlet 29 yaş altı gençlerle kadın girişimci adaylarına tam destek sağlıyor. Sonradan çıkarılan torba yasayla da kendi işini ilk defa kuran kişiler 3 yıl boyunca vergi muafiyeti de elde etmektedirler. Hibe şeklinde ya da geri ödemeli kredi alabilmek için T.C vatandaşı olmak ve daha evvelden hiç iş kurmamış olmak ilk şarttır. Vergi muafiyetinden yararlanmak için bu şartın yerine getirilmesi gerekmektedir.

KOSGEB’in girişimcilik kursunu başarıyla bitirmek gerekli:

Genç ve kadın girişimci adaylarının öncelikle İŞKUR ve KOSGEB’in ortaklaşa yürüttükleri girişimcilik kurslarına katılmaları ve bu kurslarda başarılı olmaları gerekmektedir. Başarılı olduktan sonra girişimcilik sertifikası alınmakta ve iş fikrinin proje olarak kabul görmesi gerekir. Girişimcilik sertifikası olmadan bu hibe ve diğer kredi imkanlarından yararlanma şansı maalesef yok. Kısa süreli yoğun bir çabanın sonucunda gençler ve kadınlar devletin sağladığı bu imkanlardan yararlanabilmekte ve kendi işlerine kavuşabilmektedirler. Kursu tamamlamak yeterli değil, kursu istenen başarı ile bitirmek ve sertifikayı almaya hak kazanmak gerekiyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

One Response

  1. Mustafa körükcu

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir