Abank Eft Saatleri

Reklamlar


abank

Abank Eft Saatleri: Abank ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan ufak ölçekli bankalardan bir tanesidir. 13.1 milyar lira sermayesi ile müşterilerine her türlü bankacılık hizmetini sunmakta olan bir finans kuruluşudur. Abank eft işlemleri gibi günlük olarak çok sık gerçekleştirmiş olduğumuz bankacılık işlemlerinden komisyon tahsil ederek kar elde etmektedir.

1991 Yılında Doğan Grubu tarafından kurulmuş olan ABank tüm bankacılık işlemlerinde Merkez Bankasına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürürken rekabetçi piyasaya yönelik gerçekleştirmiş olduğu tüm yönetmeliklerde BDDK’ya bağlıdır. Buna göre ABank eft saatleri çalışma saatleri içerisinde belirlenen süreler içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.

Sizler için araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğumuz ABank eft saatleri ile ilgili tüm detaylara birlikte bakalım;

ABank Eft saat kaça kadar

ABank portföyünde bulunan hesabınızdan bir başka bankada bulunan farklı bir hesaba gönderilen para transferlerine eft denilmektedir. Sadece belirli saatler içerisinde gerçekleştirilen para transferleri aynı gün içerisinde karşı hesaba aktarılabilirken bu saatlerin dışında gerçekleştirilen işlemler takip eden ilk iş günü karşı hesaba aktarılabilir.

* Buna göre ABank eft saatleri sabah çalışma saatlerinin başlamasından bir süre önce saat 08:00’da başlamakla birlikte akşam 17:00’a kadar sorunsuz şekilde devam edebilmektedir.

Hafta içi çalışma saatlerinde para transferleri gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında hafta sonu ve resmi tatillerde gerçekleşmekte olan eft işlemleri ise iş günlerinin başlamasıyla karşı hesaba geçirilmektedir.

ABank eft saatleri dışında gerçekleşen para transferleri ise takip eden ilk iş gününde karşı hesaba aktarılmaktadır.

Gerçekleştirilen ABank eft işlemleri normal şartlarda 5 dakika ile 10 dakika aralığında karşı hesaba aktarılmaktadır. Ancak bazı durumlarda Merkez Bankası ve ABank şubelerinin yoğunluğuna bağlı olarak işlem süreleri 30 dakika ile 45 dakika aralığına ulaşabilmektedir.

ABank Eft Sorgulama

Gerçekleştireceğiniz para transferlerinin karşı hesaba geçip geçmediğini öğrenebilmek için 444 00 55 numaralı telefon üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Özellikle ABAnk eft saatleri dışında gerçekleştirilen eft işlemlerinde para bankanın ortak havuzuna aktarılmaktadır.

Paranın alıcı hesabına aktarılıp aktarılmadığını öğrenebilmek için bankanın çağrı merkezini arayarak bilgi edinebilirsiniz.

* Eft işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde karşı hesaba aktarılması için eft saatlerinin bitimine 1 saat kala gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Son dakikalarda gerçekleştirilen eft işlemleri genellikle aynı gün içerisinde karşı hesaba geçirilmemektedir. Buna ek olarak transfer formunda sizden istenen bilgilerin doğru ve eksiksiz şekilde girilmesi gerekiyor. Eft formunun yanlış doldurulması sonucu gönderilmek istenen tutar göndericinin hesabına geri gönderilmektedir.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz ABank eft saatleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriy yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir