ABank Eft Ücretleri

Reklamlar


abank-eft-ucret

ABank Eft Ücretleri: Bank ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan orta ölçekli bankalar arasında yer almaktadır özellikle buna bağlı olarak bir çok avantajlı kampanyayı müşterilerine sunarak müşteri portföyünü sürekli olarak geliştirmeyi hedeflemektedir.

ABank eft ücretleri ve saatleri incelendiğinde bu konuda da diğer bankalara oranla fark yarattıklarını görüyoruz. Küçük miktarlarda olsa bir miktar indirim gerçekleştirerek ve eft saatlerini azda olsa uzatarak diğer bankalardan daha farklı bir hizmet anlayışı sunmaktadır. Ancak tabi ki bu esneklikleri Merkez Bankası tarafından belirlenen rekabetçi koşullar çerçevesinde belirli limitlerle uygulayabilmektedir.

Tüm detaylarıyla birlikte ABank eft ücretleri ve saatleriyle ilgili incelemeler gerçekleştirdik. Birlikte inceleyelim;

ABank Eft İşlem Ücretleri

ABank müşterileri hafta içi bir bankadan bir başka bankaya gerçekleştirecekleri eft işlemleri için transfer ücreti ödemek zorundadır. Pek çok farklı mecra üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilen ABank eft işlemi için banka şubelerini tercih edecek olursanız göndereceğiniz tutar baz alınarak % 0.5 oranında bir ücret talep edilmektedir.

* Toplam kesinti oranları incelendiğinde ABank eft ücretleri miktara göre değişmekle birlikte minimum 60 TL olmakla birlikte maksimum ise 600 TL oranında ücretlendirme kesintisi uygulanmaktadır. (Bu şubeden gerçekleştirilen eft işlemleri için uygulanmaktadır.)

* Yine şubeden banka hesabınız üzerinden eft işlemi gerçekleştirmek için bu oran 40 TL ile 500 TL arasında ve % 0.4 oranlarında masrafla ücretlendirilmektedir.

* Buna ek olarak internet üzerinden gerçekleştirilen eft işlemlerinde ise ABank eft ücreti sadece 2 TL olarak sabitlenmiştir.

Bu nedenle yukarıda yer alan bilgiler ışığında şubelerden gerçekleşen eft işlemleri hiç bir zaman avantajlı değildir. Bir bankadan bir başka banka şubesine gerçekleştireceğiniz para transferleri için en avantajlı yöntem internet bankacılığını kullanmaktır.

ABank İşlem Eft Saatleri

ABank portföyünde bulunan hesabınız üzerinden bir başka bankaya gerçekleştireceğiniz para transferleriniz için kullanacağınız eft işlemlerinizde sadece belirli saatlere kadar gerçekleştirilen işlemler aynı gün içerisinde karşı hesaba aktarılmaktadır. Bu saatlerin dışında gerçekleşen eft işlemleri ise takip eden ilk çalışma gününün ilk saatlerinde karşı hesaba aktarılmaktadır.

Buna göre ABank eft saatleri incelendiğinde sabah 08:00 ile akşam 17:00’a kadar gerçekleştirilebilmektedir. Para transferleri tüm bankalarda olduğu gibi ABank’ta da sadece hafta içi çalışma saatlerinde gerçekleştirilebilmektedir.

ABank hesabınızdan gerçekleştireceğiniz para transferi işlemlerinizde gönderilen miktar maksimum olarak 10 dakika içerisinde karşı hesaba aktarılmaktadır. Ancak ekstra durumların oluşarak Merkez Bankasının yoğunluğuna bağlı olarak bazen bu süre 25 – 30 dakikayı bulabilmektedir.

Not: Gerçekleştireceğiniz eft işlemlerinde sadece alıcının iban numarasının doğru şekilde yazılması yetmemektedir, aynı amanda alıcının adı ve soyadının bir harf hatası bile yapılmadan yazılması gerekmektedir. Aksi taktirde gönderdiğiniz para transferi karşı tarafın hesabına aktarılmadan sizin hesabınıza geri aktarılır. Bu nedenle gerçekleştirdiğiniz eft işlemlerinin ardından 30 dakika sonra hesabınızı kontrol ederek paranın gönderilip gönderilmediğini kontrol etmelisiniz.

Yukarıda detaylı şekilde incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz ABank eft ücretleri ile ilgili yazıya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş öneri ve diğer okuyucularımızla paylaşmak istediğiniz tüm detayları yorumlar bölümünden aktarabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir