Acil İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Reklamlar


acil ihtiyaç kredisi

Acil İhtiyaç Kredisi Başvurusu: Acil kredi ihtiyacınız için gerekli hesaplamayı ve başvuru için gerekli tüm şartları sizler için araştırdık, işte detaylar. için pek çok bankanın kendine özel kredi ürünleri ve başvuru şartları bulunmaktadır. Günümüz şartlarında teknolojinin son derece ilerlemiş olmasına bağlı olarak acil ihtiyaç kredi başvurusu çok daha kolay ve hızlı şekilde yapılabilmektedir. Ancak tüm kredi ürünlerinde olduğu gibi ihtiyaç kredilerinde de pek çok bankanın faiz oranları birbiri ile aynı değildir, bu nedenle kredi başvurusu yapmadan önce kesinlikle hesaplamalarınızı çok iyi yapmalısınız.

Acil İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Pek çok ihtiyacınızı karşılamak üzere bankaların vermiş olduğu kredi ürünlerine ihtiyaç kredisi denilmektedir. Geri ödemesi maksimum 36 aya kadar olabilen ihtiyaç kredilerinde başvuru yapmadan önce çok iyi bir analiz süreci geçirmelisiniz.

Burada bankalar size verecekleri kredi oranının üzerinden belirli oranlarda faiz talep etmektedir, buna ek olarak krediyi alan bireye zorunlu hayat sigortası, diğer sigortalar, dosya masrafları ve diğer masraflar olmak üzere pek çok farklı kalemden ücret talep ederler.

Hal böyle olunca almak istediğiniz krediler astarı yüzünden çok pahalıya gelebilmektedir. Bu nedenle pek çok farklı bankadan bilgi almalı ve başvurularınızı gerçekleştireceğiniz zaman tüm masraflar ile net bir geri ödeme tablosunu görmeden kredinizi almamalısınız.

 

Acil İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Acil ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce bankaların tekliflerini alarak karşılaştırmak çok önemli. Özellikle özel bankaların rekabet koşullarında çok özel ve avantajlı kampanyalar sunabildiklerini bilmekteyiz. Bu nedenle kredi tutarınız ile banka şubelerinden başvuruda bulunmadan önce kesinlikle geri ödeme koşulları ve faiz oranları ile diğer masrafları çok iyi araştırmanız gerekmektedir.

Aşağıda sizler için düzenlemiş olduğumuz acil ihtiyaç kredisi başvuru evrakları yer alıyor, bu evrakların eksiksiz tam ve doğru şekilde düzenlenmesi kredinizin onay alma süreci açısından hem çok önemli bir faktördür hem de kredinizin çok daha hızlı onaylanmasını sağlayacaktır.

 

Acil İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar;

* Kredi başvurusunu gerçekleştiren bireyin TC Kimlik fotokopisi.

* Aylık sabit gelirinizi gösteren gelir belgeniz.

* Sigortalı olarak bir kurumda çalışan bireylerden son maş bordroları istenir.

* Tacir yani serbest meslek ile uğraşan bireylerin vergi levhaları istenmektedir.

* Acil kredi başvurusu yapan birey emekliyse maaş cüzdanı.

* Herhangi bir sabit geliriniz bulunuyor ise bu gelire ait belgelerin bankaya sunulması. (Kira gelirleri gibi.)

* Üzerinize olan mülklerin tapuları, bankada yer alan nakit fonlarınızın hesap cüzdanları. (Burada bu mülkerin ve paranın ipotek edilmesi söz konusu değildir. Bu evraklar istenecek olursa asla ipotek ve rehin koydurmayacağınızı belirtmelisiniz.

* Son olarak ikamet ettiğiniz eve ait son 3 – 4 aylık süreyi kapsayan doğalgaz, su ve elektrik faturaları.

 

Her bankanın kredi alırken uygulamış olduğu politikalar bir diğerinden farklılık göstermektedir. Bu nedenle özellikle özel bankalardan acil ihtiyaç kredisi başvurusu gerçekleştirecekseniz birden fazla bankadan bilgi almanızda fayda var. Bankalar rekabet koşullarını göz önünde bulundurarak çok acil alabileceğiniz kredi ürünleri sunabilmektedir. Özellikle rekabete bağlı olarak bazı bankalar sadece TC KİMLİK NO ile kredi kullandırabilirken, bazıları ise çok daha detaylı evraklar talep edebilmektedir.

Not: Krediye ihtiyacınız ne kadar acil olursa olsun ksinlikle detaylı araştırma yapmadan kredi kullanmamalısınız. Pek çok banka rekabet amacıyla uygun faiz oranları ile kredili ürünler ve kampanyalar sunabilirken, bazı bankalarda ise faiz oranlarının yüksek olmasının yanı sıra, dosya masrafı, zorunlu hayat sigortası ve diğer harçlar adı altında çok yüksek miktarlarda geri ödemeler talep edilebilmektedir.

Bu nedenle acil ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken sadece sabit geliriniz ile zorlanmadan ödeyebileceğiniz kredi ürünlerini tercih etmek avantajınıza olacaktır.

 

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

One Response

  1. Hikmet demirtas

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir