Acil Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

Reklamlar


acil kredi

Acil Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar: Acil kredi lazım, çok acil kredi çekmem lazım diyorsanız yazımızı okuyun. Kredi ihtiyacımız bulunduğu dönemlerde bankalar ve finansal kuruluşlara başvuruda bulunuruz. Özellikle başvurumuzun değerlendirilme süreci kredinin aciliyetine göre çok önemli bir faktör olabilir. Bu nedenle sizler için acil kredi başvurusu yapılan bankalar ve finans kuruluşlarını inceliyoruz. Acil kredi başvuruları incelenirken yapmış olduğunuz başvurulara en kısa süre içerisinde geri dönüş yapan yani hızlı çalışan bankaları inceledik.

Acil Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

* Burada bankalar merkez bankasına bağlı oldukları için tüm bankalar aynı ortak havuzun içerisinde yer almaktadır. Hal böyle olunca X bankasından almış olduğunuz bir krediyi ödeme güçlüğü çekiyorsanız bu durum sicilinize olumsuz yönde yansıyor. Ancak sicilinizde yer alan bu olumsuz durum Merkez Bankası BDDK tarafından tüm bankaların ortak sistemine düşüyor ve tüm bankalar sicilinizin olumsuz olduğunu görebiliyor. Bu nedenle kredi başvurusu acil olarak değerlendirilmesi ve onaylanması için sicilinizin temiz olduğundan emin olmalısınız.

 

Acil Kredi Nasıl Alınır?

* Bunun dışında acil kredi başvurusu yapılan bankalar üzerinden kredi başvurusu yapmadan önce kendinize tek bir banka belirlemelisiniz ve tüm fatura ödemeleriniz, kira ödemeleri gibi sabit ödemelerinizi bu banka üzerinden gerçekleştirerek, bankanın üzerinde iyi müşteri imajı yaratmalısınız. Bu sayede bankanız sizi daha yakından tanıyacak ve aylık nakit akışınızı göreceği için daha kısa süre içerisinde yanıt alabilirsiniz.

* Bankanız ile acil kredi almak için başvuru gerçekleştirmeden önce çok net bir şekilde görüşmelisiniz. Bazı bankalar acil krediler ile ilgili reklam kampanyaları düzenliyorlar ancak bu durumun sadece ön başvuru için geçerli olduğunu görmekteyiz. Ön başvurunun ardından ise, bankadan kredi almak acil  olsa bile bazı evrakların istenmesi, şubede düzenlenen sözleşmelerin imzalanması ve genel merkezden onay gelmesi belirli bir süreyi buluyor. Bu nedenle çok acil paraya ihtiyacınız var ise bankanızın krediyi maksimum aciliyette ne kadar süre içerisinde verebileceğini öğrenmelisiniz.

 

Acil Kredi başvurusu Yapılan Bankalar

Genellikle devlet bankaları özel bankalara oranla çok daha uzun süre bekletmektedir. Özellikle başvuru yapılırken istenilen evrakların onay sürecine girmesi, özel bankalarda çok daha hızlı bir süreç içerisinde değerlendirilmeye alınıyor.

Sizler için incelemesini gerçekleştirmiş olduğumuz aşağıda yer alan bankalara şubelerden, cep telefonlarından, internetten ve telefondan kolaylıkla ve acil kredi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Acil kredi veren bankalar;

 • Denizbank
 • İşBankası
 • Akbank
 • Şekerbank
 • Teb
 • Odeabank
 • Finansbank
 • Yapıkredi
 • Hsbc
 • Kuveytturk
 • Vakıfbank (Devlet bankaları olduğu için süreç uzayabilir.)
 • Ziraat Bankası (Devlet bankaları olduğu için süreç uzayabilir.)

 

Devlet bankalarında belki süreç uzayabilmektedir ancak faiz oranları ve kredi ürünleri için ödenen masraflar her zaman devlet bankalarında çok daha ekonomik ve uygun olabilmektedir.

 

Acil kredi başvurusu yapılan bankalar içerisinde araştırma yaparken genellikle nakit ihtiyacının acil olması nedeniyle faiz oranlarına çok bakamayabiliriz. Bu durum bankaların tüm masrafları şişirmesi ve yüksek faiz oranları ile kredi kullandırmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle kredi alırken ihtiyaçlarımız ne kadar acil olursa olsun kesinlikle çok iyi araştırma ve incelemelerde bulunmadan kredi başvurusunda bulunmamalıyız.

 

Not: Son olarak para ihtiyacının aciliyeti üzerine bankalardan yapacağınız başvurular olumsuz sonuçlanacak olursa, kesinlikle resmi olmayan finans şirketleri ve kuruluşlarından senet veya çek karşılığında krediler kullanmamalıyız. Resmi olmayan işlemlerde hem faiz oranları çok yüksek olacak hem de geri ödemelerde yer alan gecikmeler daha problemli yaptırımlar ile sonuçlanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir