Adıma Çekilmiş Kredi Var Mı Nasıl Öğrenebilirim?

Reklamlar


adima-cekilmis-kredi

Adıma Çekilmiş Kredi Var Mı Nasıl Öğrenilir?

Adınıza çekilen kredi olup olmadığını tüm bankalara gidip ayrı ayrı sorgulatmak hem çok zor hem de çok uğraşlı bir iştir. Ancak 9 bankanın ortaklığı ve kredi kayıt bürosunun öncülüğünde kurulan findeks bu durumda size yardımcı olmaktadır.

Findeks sayesinde 4 tl artı KDV ile adınıza çekilmiş olan tüm kredileri öğrenebilirsiniz. Findeks’ten bu bilgilere ulaşmak için Kredi Risk Raporu talep etmeniz gerekmektedir. Kredi Risk Raporu son beş yıl içinde alınan tüm kredilerin dökümlerini çıkarmaktadır.

Son beş yıl içinde tüm finansal işlerinizin dökümünü gösteren Kredi Risk Raporu sayesinde adınıza çekilmiş kredi olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Adıma Habersiz Kredi Çekilmişse

Eğer ki adınıza habersiz kredi çekilmişse öncelikle bankanız ile bu durumu görüşmeli ve dava sürecini en kısa zamanda başlatmalısınız. Dava sürecinizde adınıza çekilen kredi ile ilgili sıkıntı yaşama ihtimaliniz vardır. Ancak davada sizden habersiz kredi çekildiğinin ispatını yaptıktan sonra bir sorunla karşı karşıya kalmayacaksınız.

Adıma Kredi Çekilmemesi İçin Nasıl Önlem Alabilirim?

Adınıza kredi çekilmemesi için alabileceğiniz en iyi önlem telefon numaranızın kaydını bankaya yaptırmanızdır. Bu sayede bankaya yeni bir numara verildiğinde banka ilk olarak eski numarayı haberdar edecektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir