Akbank 72 Ay Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Reklamlar


Akbank 72 Ay Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme: Akbank Adana ilimizde bir kaç iş adamı tarafından kurulmuş olan pamuk üreticilerini finansal anlamda desteklemeyi hedeflemiş bir finans kuruluşudur. Ancak zamanla ülke geneline yayılmış büyük bir finans kuruluşu haline gelmiştir. 2016 yılı itibariyle incelediğimizde Akbank A.Ş. tarafından 14.000 personele iş imkanı sağlanmakla birlikte, ülke üzerinde 900 şubesi bulunmaktadır buna ek olarak ülke çapında bankacılık işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz 4.200 atm şubesi bulunmaktadır.

Akbank aktif sermayesi de incelendiğinde 94 milyar dolar seviyesinde sermayesi bulunması dikkatleri çekiyor. Özellikle kredi ürünleri ve kredi kartı ürünlerinde müşterilerine ayrıcalıklı özel kampanyalar sunmaktadır.

Ancak bir çoğumuz kredi kartlarımızı amacının üzerinde limitler ile kullanıyoruz, buna göre aylık net gelirimizi çok fazla aşan harcamalar gerçekleştirdiğimizde kredi kartı borçlarımızı ödeyemeyecek duruma geliyoruz. Bu gibi durumlarda biriken borçların toplu bir şekilde ödenmesi mümkün olmayacağı için bütçemize göre harcamalar gerçekleştirmek en mantıklısı olacak.

Biriken ve ödeyemediğiniz borçlarınız bulunuyorsa Akbank 72 ay kredi kartı borcu taksitlendirme seçeneğinden faydalanarak borçlarınızın yapılandırılarak ödenmesi söz konusu olacaktır.

Aşağıda detaylı olarak incelemelerini gerçekleştirdiğimiz Akbank 72 ayda kredi kartı borcu taksitlendirme ile ilgili incelemelere birlikte bakalım;

Akbank 72 Ay Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Uygulanır?

Akbank Axess kredi kartına olan borcunuz birikiş ve ödenmeyecek derecelere gelmiş olabilir, bu gibi durumların sonucu olarak kredi kartı taksitlerinizi ödeyemeyebilirsiniz, hatta kredi kartı borlarınızın icralık duruma düşmüş olması bile fark etmeksizin kredi kartı borçlarınızı taksitlendirebiliyorsunuz.

Akbank 72 ay kredi kartı borcu taksitlendirme uygulaması 2016 yıllında Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir, buna göre bekleyen kredi kartı borçlarının 72 aya kadar taksitlendirilmesine olanak sağlanıyor. Bu oranda 6 yıl vade ile geri ödeyebileceğiniz kredi kartı borçlarınızın taksitlendirilmesi için size en yakın Akbank şubesini ziyaret ederek başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sizlerde kredi kartı borçlarınızın ertelenmesini, vadesinin uzatılmasını ve taksitlendirilerek ödenmesini talep edecekseniz bunun için 72 aya kadar kredi kartı borcunuzun ödenebilmesi için size en yakın Akbank şubesini ziyaret ederek buradan Akbank Genel Müdürlüğü’ne bir dilekçe yazıyorsunuz, aşağıda örneğini vermiş olduğumuz kredi kartı borcu taksitlendirme dilekçesi ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank 72 Ay Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Dilekçesi

Örnek Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Dilekçesi

Bankanızın …………… numaralı müşterisiyim. Hesap bilgilerim ile kimlik bilgilerim dilekçenin alt bölümünde yer almaktadır. 27 Eylül 2016 tarihli olarak Resmi Gazete de yayınlanmış olan kredi kartları hakkında yönetmelik üzerinde değişiklik gerçekleştirilmesine ilişkili olarak yönetmeliğin Madde 2 ve Geçici 2. Maddesi gereğince aşağıda limit ve miktarları yazılı kredi kartlarımın borçlarının 72 ay vadeli olarak (6 yıl) yapılandırılmasını istiyorum.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim

(Dilekçenin sağ alt bölümüne isim, soyisim tarih ve imza bilgilerini ekleyerek dilekçemizi tamamlıyoruz.)

Burada Akbank tarafından gerçekleştirilen ekstra bir uygulama daha ön plana çıkıyor, buna göre sadece Axess kredi katlarına olan borçlarınız değil, aynı zamanda diğer banka kredi kartlarına olan borçlarınızın da Axess kredi kartınıza transfer edilmesi ile borcun taşınması işlemi gerçekleştirilebiliyor. Buna göre Akbank tarafından borç transferi gerçekleştirilen bankalar İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, TEB, Vakıfbank olarak belirlenmiştir. Yukarıda saymış olduğumuz bankaların kredi kartı ürünlerine borcunuz bulunuyorsa bu borçlarınızı Akbank Axess kredi kartınızın üzerine transfer etmeniz mümkün oluyor.

Akbank Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Ayrıntıları

* Akbank Axess kredi kartınıza diğer bir banka kredi kartı borcundan transfer gerçekleştirecekseniz bu işlem için hiç bir ücret ödemenize gerek yoktur.

* Burada Akbank borç transferi için maksimum olarak 20 bin lira borç transferine izin veriliyor. Buna göre 200 lira ile 20 bin lira arasında her türlü borç kapatma işlemi gerçekleştirmeniz mümkün oluyor.

* Bu aşamada ödemeniz gereken tüm bankaların belirlediği maliyet oranı tahsil edilmektedir. 2016 senesi için maliyet oranı % 2.42 oranında bulunmaktadır.

* Son aşama ise banka tarafından yeni bir ödeme planı oluşturuluyor ve bu ödeme planına bağlı olarak yeni bir ödeme taksitlendirmesi oluşturuluyor. Bunların haricinde bir başka vergi veya faiz talep edilmeden borçlarınızın taksitlendirilmesi gerçekleştiriliyor.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Akbank 72 ay kredi kartı borcu taksitlendirme uygulamasıyla ilgili olarak konuya eklemek istediğini her türlü soru, görüş ve detayı yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

One Response

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir