Akbank Eft Saatleri

Etiketler: :, ,
Reklamlar


akbank-3001233

Akbank Eft Saatleri: Akbank eft ve havale saat kaça kadar, eft işlem ücreti ne kadar ve akbank eft hakkında bilmek istediklerinizi sizler için bir araya getirdik, işte detaylar.. Akbank ülkemizde faaliyetlerine başlamış olan 1948 yılında kurulmuş olan bir finans kuruluşudur.

Ülkemizin en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Sabancı Holdingin de aralarında bulunduğu bir grup iş adamı tarafından kurulmuş olan bir bankadır. İlk kurulduğu dönemlerde pamuk üreticilerine uygun koşullar ile finans sağlamayı hedeflemiş olan bir kuruluştur. Dünyanın en değerli 500 bankası arasında gösterilen Akbank 94 milyar dolar değerinde sermayesi ile en güçlü bankalar arasında yer alır.

Özellikle müşterileri için çok avantajlı koşullarla kredi ürünleri sunan Akbank eft saatleri ve ücretleri ile ilgili müşterilerinin en sık gerçekleştirdiği işlemlerde özel avantajlar ve esneklikler sunan bir bankadır.

Özellikle eft saatleri her bankada farklı süreler içerisinde gerçekleştirildiğinde aynı gün içerisinde karşı hesaba aktarılırken, eft saatleri dışında gerçekleşen para transferleri bir sonraki iş günü karşı hesaba aktarılmaktadır.

Detaylı şekilde araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğunuz Akbank eft saatleri içerisinde gerçekleştirmek istediğiniz para transferlerinizde izlemeniz gereken yolu birlikte inceleyelim;

Akbank Eft saat kaça kadar

Akbank şubelerinde yer alan hesabınızdan bir başka bankada bulunan farklı bir hesaba gerçekleştirilen para transferlerine eft işlemi denildiğini biliyoruz. Eft işlemleri günlük gerçekleşen işlemler olmakla birlikte çalışma günleri, çalışma saatlerinde gerçekleştirildiğinde aynı gün içerisinde karşı hesaba aktarılabilen işlemlerdir. Akbank eft saatleri içerisinde gerçekleştirilen eft işlemleri aynı gün içinde karşı hesaba geçirilmekle birlikte eft saatleri dışında gerçekleşen işlemler ise takip eden ilk iş günü karşı hesaba aktarılabilmektedir.

* Buna göre Akbank eft saatleri incelendiğinde sabah çalışma saatlerinin başlamasıyla 09:00’dan akşam 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilen eft işlemleri aynı gün içerisinde alıcı hesabına aktarılmaktadır.

Resmi tatiller ve hafta sonları gerçekleştirilen eft para transferi işlemleri ise resmi tatillerin sona ermesiyle birlikte karşı hesaplar geçirilmekle birlikte hafta sonu gerçekleşen para transferleri ise pazartesi günü karşı hesaba geçirilmektedir.

Bunun dışında eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğini her türlü para transferi 5, 10 dakika içerisinde karşı hesaba aktarılmaktadır. Ancak Merkez Bankası veya Akbank şubelerinde yaşanan yoğunluklara bağlı olarak para transferleri en geç 1 saat içerisinde alıcı hesabına aktarılmaktadır.

Para transferlerinizi çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirmiş olsanız bile ödemeler alıcı hesabına geçmiyor ise eft sorgulama işlemi gerçekleştirerek para transferinin durumu ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Akbank Eft Sorgulama

Gerçekleştirdiğiniz eft işlemleri eft saatleri içerisinde gerçekleşse bile karşı hesaplara aktarılması konusunda aksaklıklar yaşanabilmektedir. Buna bağlı olarak size en yakın banka şubesi üzerinden sorgulama işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi telefon bankacılığı ile de eft sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank telefon bankacılığı üzerinden eft sorgulama işlemi gerçekleştirmek için 0850 222 25 25 numaralı telefonu arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Not: Gerçekleştireceğiniz eft işlemlerinde dolduracağınız eft formunu doğru ve eksiksiz şekilde doldurmak çok önemlidir. Özellikle eft formlarında yapacağınız basit harf hataları bile para transferinin gerçekleşmesine engel olacaktır.

Yukarıda yer alan Akbank eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz para transferleri ile ilgili konuya eklemek istedikleriniz veya sorularınızı yorumlar bölümünden bize aktarabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir