Akbank Eft Ücretleri

Etiketler: :, ,
Reklamlar


akbank-3001233

Akbank Eft Ücretleri: Pamuk üreticilerine finansman sağlayabilmek amacıyla Adana’da kurulmuş olan ve Sabancı ailesinin de aralarında bulunduğu ortakları ile Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren en büyük bankalardan bir tanesidir.

En son açıklanan bilançolara göre toplam sermayesi 94 milyar dolar seviyesindedir ve bu oranlar ülkemiz için büyük sermayeli bankalardan biri olduğunu göstermektedir.

Akbank müşterilerine sunmuş olduğu avantajlı kampanyalar ve ayrıcalıklarla bir çok özel kampanyayı müşterilerinin hizmetine sunuyor. Akbank eft ücretleri incelendiğinde bu gibi bankacılık hizmetlerinden kesinti uygulanan masrafların mümkün olduğu kadar düşük seviyelerde tahsil edildiğini görmekteyiz.

Akbank eft ücretleri ile ilgili gerçekleştirdiğimiz araştırmalar ışığında pek çok farklı mecra üzerinden gerçekleştirebileceğiniz para transferlerinin farklı farklı ücretlendirmelerini inceledik. Birlikte bakalım;

Akbank Eft İşlem Ücretleri

Akbank bünyesinde bulunan hesabınızdan bir başka banka hesabına gerçekleştirilen para transferi işlemlerine eft denilmektedir. Eft gibi diğer para transferi yöntemlerinin ve buna benzer tüm bankacılık işlemlerinin belirli oranlarda ücretlendirildiğini biliyoruz. Buna göre farklı kanallar üzerinden gerçekleştirilen Akbank eft ücretleri ve komisyonlarına bakalım.

* Banka şubelerinden gerçekleştirilen eft, havale işlemleri genellikle en yüksek tutarlarla tahsil edilen işlemlerdir. Şubelerden gerçekleştirilen eft işlemleri 40 lira ile 320 lira arasında ücretlendirilmektedir. Bu kesinti gönderilecek olan paranın tutarına göre değişiklik göstermektedir.

* Buna ek olarak internet üzerinden gerçekleştirilmekte olan Akbank eft ücretleri incelendiğinde sabit olarak işlem başı 3.75 lira ücret tahsil edilmektedir.

* Telefon şubesi üzerinden 0850 222 25 25 numaralı telefon ile 444 25 25’u arayarak talimat ile gerçekleştirebileceğiniz para transferi işlemlerinde 20 lira ile 50 lira aralığında ücret talep edilmektedir.

* ATM’lerden gerçekleştirilen para transferlerinde ise Akbank eft ücreti olarak sabit 6 lira para kesintisi gerçekleştiriliyor.

* Ayrıca Akbank maaş müşterilerinin eft ücreti ödemeden para transferi işlemleri gerçekleştirebiliyorlar.

Akbank Eft İşlem Saatleri

Bir bankadan bir başka bankada bulunan hesaba gönderilen para transferleri sadece günün belirli saatleri içerisinde gerçekleştirilmektedir. Buna göre Akbank’ın bireysel müşterileri eft işlemlerini 16:00 ile 17:00 saatleri arasında gerçekleştirecekleri para transferlerinde eft ücreti olarak 6.75 lira ücret talep edilmektedir.

Ticari müşterilerde ise 16:00 ile 16:45 saatleri arasında gerçekleştirilecek işlemlerde para transfer ücreti olarak 6.75 lira ücret talep edilmektedir.

Ayrıca rutin eft işlemleri günlük çalışma saatlerinin başlangıcı ile 16:00 tarihleri aralığında gerçekleştirilebilmektedir.

Bu saatlerin dışında gerçekleştirilen eft işlemlerinde ise ödemeler alıcı hesabına bir sonraki ilk iş günü gönderilmektedir. Ayrıca cuma akşamı eft saatleri sonrası gerçekleştireceğiniz para transferleri pazartesi sabahı günün ilk saatlerinde gerçekleştirilebilmektedir.

Not: Para transferleri gerçekleştirilirken eft formu ile sizden bilgilerde sadece iban numarasının doğru şekilde girilmesi yeterli olmamakla birlikte buna ek olarak alıcının adının ve soyadının da eksiksiz şekilde forma girilmesi çok önemlidir. Aksi halde bu bilgilerin uyuşmaması durumunda para transferi göndericinin hesabına geri gönderilecektir.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Akbank eft ücretleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir