Akbank Kredi Kartı Yıllık Ücreti

Reklamlar


Akbank Kredi Kartı Yıllık Ücreti: Akbank ülkemizde Adana’da kurulmuş olan ve pamuk üreticilerine finans sağlamak amacıyla bankacılık faaliyetlerine başlamış olan bir finans kuruluşudur. Özellikle ülke çapında yaygın olarak şubesi bulunan bankanın teknolojiyi son derece yakından takip ederek alt yapı çalışmalarına çok büyük önem verdiğini söyleyebiliriz. Akbank kredi kartı ürünleri incelenecek olursa ülkemizde bulunan en çok üye mağaza portföyüne sahip bankalardan bir tanesidir.

Kredi Kartı Özellikleri

Üye mağazalar üzerinden gerçekleştireceğiniz alışverişlerde pek çok avantaj ve ayrıcalığı yakalayabileceğiniz gibi gerçekleştirdiğiniz alışverişlerde biriktirdiğiniz para puanlarınızı harcayabileceksiniz.

Buna ek olarak nakit para ihtiyaçlarınız olduğunda bu ihtiyaçlarınızı giderebilmek için kredi kartınızın nakit avans limiti üzerinden limitiniz kadar nakit parayı çekerek kullanabiliyorsunuz. Akbank kredi kartlarının bir diğer özelliği ise  Yukarıda saymış olduğumuz özellikler ne kadar genişletilecek olursa insanların kredi kartlarına yönelme ihtimali artacaktır. Bu durumun farkında olan bankalar rekabetçi piyasa koşulları kapsamında kredi kartı gibi finansal ürünlerinde özel avantajlar sunmaktadır. Bu gibi avantajlardan en iyi şekilde yararlanabilmek için bir çok bankanın kredi kartı ürününü incelemenizde fayda var.

Saymış olduğumuz avantajlardan yararlanabilmek için Akbank üzerinden kredi kartı başvurusu gerçekleştirerek kredi kartınızı elde etmeniz gerekiyor. Daha sonra kredi kartı kullanımınız ve avantajlarından yararlanarak taksitli alışverişler geçekleştirmenin karşılığında Akbank Kredi kartı yıllık ücreti talep ediliyor.

Akbank Kredi Kartı Yıllık Ücreti

Kredi kartları yıllık aidatları bankaların müşterilerine kullandırdıkları hizmetler karşılığında tahsil ettikleri kart kullanım bedelleridir. Bankalar bazı kartlar için ücret talebinde bulunmazken bazı kredi kartları için de bir birinden farklı olmak üzere ücret taleplerinde bulunmaktadır. Sizler için gerçekleştirdiğimiz incelemelere göre Akbank kredi kartı yıllık ücretleri üzerinden bir inceleme gerçekleştirdik. Birlikte bakalım;

Akbank Axess Kredi Kartı Aidatları Ne Kadardır?

Akbank Klasik kredi kartı yıllık kart aidatı: 87 TL

Axess Gold Kredi kartı yıllık kart aidatı: 98 TL

Axess Platinium kart yıllık kart aidatı: 109 TL

Axess Klasik ek kart yıllık kart aidatı: 43.5 TL

Axess Gold kart yıllık kart aidatı: 49 TL

Axess Platinium ek kart yıllık kart aidatı: 54.5 TL

Axess Cash Para yıllık kart aidatı: 27 TL

Akbank Free Kart Yıllık Kart Aidatı Ne Kadardır?

Free Kart Cash Para yıllık kart aidatı: 27 TL

Akbank Wings Kart Yıllık Kart Aidatı

Wings Black Kart yıllık kart aidatı: 152 TL

Wings Black temassız kart yıllık kart aidatı: 52 TL

Wings Black ek kart yıllık kart aidatı: 72 TL

Wings Black temassız ek kart yıllık kart aidatı: 72 TL

Wings Kart yıllık kart aidatı: 113 TL

Wings ek kart yıllık kart aidatı: 56.5 TL

Wings temassız yıllık kart aidatı: 113 TL

Akbank temassız ek kart yıllık kart aidatı: 56.5 TL

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kred katı aidatlarının içerisinde banka sigorta muamelelerine ilişkin vergilerinde bulunduğu bilinmelidir. Buna ek olarak yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi sadece ana kartların değil ek kartlarında aidata tabi olduğunu bilmeliyiz. Ancak ek kartlar ana karttan bağımsız olarak daha az ücretlerle ücretlendirilmektedir.

Kredi kartı seçimi yaparken yukarıda yer alan kredi kartlarının özelliklerini çok iyi şekilde analiz etmelisiniz ve buna bağlı olarak ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak kampanyaları bulunan ve yıllık kart aidatı açısından en avantajlı kartı seçmelisiniz.

Not: Akbank kredi kartı yıllık ücreti yukarıda belirttiğimiz tarife üzerinden hesaplanarak ekstrenize gönderilmektedir ancak bazı durumlarda yakın çevremizden de bazı bireylerin kredi kartı yıllık ücreti ödemediklerini görmekteyiz. Bunun için bankanızın çağrı merkezi üzerinden görüşerek kredi kartı yıllık ücreti ödemek istemediğinizi belirtebilirsiniz.

Genellikle banka hesabınızda bir miktar para bulunuyorsa bankalar hesabınızı kapatma ihtimalinize karşı kredi kartı kullanımını ücretsiz şekilde sunmaktadır.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Akbank kredi kartı yıllık ücreti ile ilgili her türlü tecrübeniz ve sorularınızı yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir