Akbank Kredi Notu Sorgulama (Kredi Risk Raporu)

Reklamlar


akbank-kredi-notu

Akbank Kredi Notu Sorgulama: Akbank cep ve akbank direkt üzerinden kredi risk raporu öğrenme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.Akbank özel bankalar içerisinde en büyük sermaye ile faaliyetlerini sürdürmekte olan bankalardan bir tanesidir. Bu nedenle müşterilerine en iyi hizmeti ve en çeşitli ürün gamını sunan banka yine Akbank olarak karşımıza çıkıyor. Akbank üzerinden kredi çekmek için öncelikle kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor, ancak kredi notunuz Türkiye ortalamasındaysa kredi kullanabiliyorsunuz.

Akbank kredi notu sorgulama işlemi bankanın teknolojik alt yapısı sayesinde pek çok farklı mecra üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Sizler için bu farklı yöntemleri ayrıntılı olarak inceledik. Birlikte bakalım;

Sms İle Akbank Kredi Notu Sorgulama

Teknolojinin çok gelişmiş olmasının yanı sıra bankaların alt yapıları ve buna ek olarak yan sektörlerden bankacılık sektörüne yapılan yatırımlar sayesinde pek çok işlem çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

* Akbank kredi notu sorgulamak için Turkcell hatlı bir cep telefonunuz olması yeterli. Turkcell tarafından Findeks.com ile bağlantılı olarak sunulan bu hizmet sayesinde çok hızlı ve ücretsiz bir şekilde kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz.

* Bunun için Turkcell hatlı cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne TC Kimlik no (boşluk) Doğum Tarihi yazarak 1122’ye gönderiyoruz. Ardından bir kaç dakika sonra telefonunuza yine mesajla kredi notu gönderiliyor. Sonuç rakamsal değer olarak değil bunun yerine kötü, orta ve iyi şeklinde sunuluyor. Turkcell tarafından kısa mesajla sunulan kredi notu sorgulama işlemi 9 lira olarak ücretlendiriliyor.

İnternetten Akbank Kredi Notu Sorgulama

İnternet teknolojiyle birlikte hayatımıza giren en kullanışlı icatlardan bir tanesi. Günümüz şartlarında alışverişten tutun da bankacılık işlemlerine kadar pek çok faaliyeti internet üzerinden kolaylıkla sağlıyoruz. Bankacılık işlemleri içerisinde kredi başvurusu, eft işlemleri, yatırım işlemleri ve kredi notu sorgulamak gibi pek çok işlemin kolaylıkla internet üzerinden gerçekleştirilebildiğini biliyoruz.

* Öncelikle internet üzerinden kredi notu sorgulayabileceğimiz ilk mecrayı inceleyelim. Findesk.com adresi üzerinden ücretsiz olarak üyelik gerçekleştirerek yine ücretsiz şekilde kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Findeks.com üzerinden Akbank kredi notu sorgulama işleminin ardından sonuç hem rakam bazında hem de iyi orta ve kötü olarak değerlendirilerek size iletiliyor.

* Bunun dışında Akbank kredi notu sorgulamak için Akbank.com.tr adresini ziyaret ederek buradan kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Ardından sol tarafta bulunan menüden raporlar ve risk raporları ile kredi notu bölümüne tıklayarak Merkez Bankası üzerinden kredi alıp almaya puanınızın yeterli görülüp görülmediğini öğrenebiliyoruz.

Şubeden Akbank Kredi Notu Sorgulamak

Şubelerden bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesi en garantili yöntemlerden biri olarak gösterilmektedir. Ancak kredi notu sorgulama işlemleri gibi teknoloji ile kolaylıkla gerçekleştirilebilecek işlemlerin şubelerden yapılması boş yere zaman kaybı olacağı için yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerin uygulanması çok daha kolay ve hızlı olacaktır.

* Ancak yine de Akbank kredi notu sorgulamak için şubeleri kullanacaksanız buradan bireysel krediler bölümünü ziyaret ederek görevli memura nüfus cüzdanınız ile başvurarak örenebilirsiniz. Ancak bazı durumlara banka memurları sizi internetten sorgulama için yönlendirebilir. Bazı durumlarda ise kişisel bilgilerinizi güvende tutabilmek için kimlik beyan ettiğiniz halde bazı güvenlik sorularını size yöneltebilirler.

Not: Kredi Notunuzun kredi almaya uygun olabilmesi için geçmiş dönem borçlarınızın tamamının ödenmesi gerekiyor. Özellikle bankalara olan borçlarınızın zamanında düzenli ödenmesi ve geciktirilmemesi çok büyük önem taşımaktadır. Diğer yandan daha önceden icralık olan bir borçlarınız bulunuyorsa borçlarınızı ödemiş olsanız bile en az 6 ay boyunca siciliniz tam anlamıyla temizlenmeyecektir.

Akbank kredi notu sorgulamak için yukarıda yer alan işlemlerin uygulanması ile ilgili her türlü soru, görüş ve öneriniz ile ilgili yorumlar bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca edindiğiniz tecrübeleri de diğer okuyucularımız ve bizimle yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir