Aktifbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Reklamlar


aktifbank kredi başvuru

Aktifbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır: Aktifbank ülkemizde faaliyetlerini sürdüren ufak çaplı bankalardan bir tanesidir, buna göre rekabetçi piyasa koşullarında rakiplerinin önüne geçebilmek ve fark yaratabilmek için müşterilerine Merkez Bankası’nın üst ve alt limitleri aralığında çok avantajlı ve ayrıcalıklı kampanyalar sunmaktadır.

Ancak bu gibi müşteri portföyü çok geniş kitlelere ulaşamamış olan bankaların kredi başvuruları değerlendirmeleri incelendiğinde çok büyük bankalara oranla çok daha zor şartlarla kredi ürünleri kullandırdıklarını görüyoruz. Ancak kredi notunuz ülke ortalamasında ise ve gecikmiş borcunuz bulunmuyorsa Aktifbank kredi çekmek konusunda bir problem ile karşı karşıya kalacağınızı düşünmüyoruz.

Çok detaylı bir şekilde inceleme altına almış olduğumuz Aktifbank kredi başvurusu nasıl yapılır ve hangi mecralar üzerinden gerçekleştirebiliriz, inceleyelim;

Aktifbank Kredi Başvurusunda İstenen Evraklar

* TC Kimlik Belgesi ve 3 adet fotokopisi.

* Gelir idaresi başkanlığından talep ederek alacağınız aylık gelir durumunuzu gösteren gelir belgeniz.

* Sigortalı olarak çalışan bireyler için Sgk’dan alınacak maaş bordrosu.

* Henüz sigortalı olarak çalışmıyor ancak bir işletmede çalışıyorsanız firmadan üzerinde aylık net gelirinizin yazılı olduğu imzalı ve kaşeli maaş dilekçesi.

* Öğrenciler için eğitim gördükleri eğitim kurumlarından alacakları öğrenci belgeleri.

* Emekli vatandaşlar ise emekli maaş kartları veya emekli maaşlarını aldıkları bankalardan alacakları maaş belgelerini eklemeli.

* Kurumsal başvurular için banka görevlisinin isteyeceği son döneme ait finansal veriler ile son dönem vergi levhası.

* Son olarak 3 aylık geçmiş döneme ait elektrik, doğalgaz ve su faturaları.

Aktifbank Kredi Başvurusu

Teknolojik altyapı yatırımları ile pek çok büyük bankadan farksız olarak internet ortamından çok rahat  bir şekilde bankacılık işlemleri gerçekleşebildiği gibi aynı zamanda sms bankacılığı ile de Aktifbank kredi başvurusu gerçekleştirmeniz mümkün.

Şubeden Aktifbank Kredi Başvurusu

Banka şubelerinden gerçekleştireceğiniz fiziki başvurularda genellikle banka memurları ile birlikte kredi başvuru formlarını dolduracağınız için çok daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkıyor. Özellikle eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gereken aylık sabit gelirinizle ilgili banka memurundan gerekli uyarıları alarak boşluklar doldurmak sizi avantajlı hale getirecektir.

* Şubeden Aktifbank kredi başvurusu için size en yakın banka şubesini ziyaret etmeli ve buradan banka memurundan yardım alarak kurumsal başvurularda farklı bir bölüme bireysel başvurularda ise farklı bir bölüme başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

* İstediğiniz kredi ürününe ait başvuru formunu talep ettikten sonra eksiksiz şekilde banka memurundan çekinmeden yardım alarak doldurmalısınız.

* Şubeden gerçekleşen kredi başvuruları 1 iş günü içerisinde değerlendirilerek bildirilecektir.

İnternetten Aktifbank Kredi Başvurusu

Teknoloji artık bir çok bankacılık işleminin kolaylıkla internet üzerinden gerçekleştirilmesine izin veriyor, hal böyle olunca çok az efor harcayarak evimizden bankacılık işlemlerini gerçekleştirerek kredi başvuruları gibi hassas başvuruları bile gerçekleştirebiliyoruz.

* İnternetten Aktifbank kredi başvurusu için Aktifbank.com.tr adresini ziyaret ediyoruz ve buradan ilgilendiğimiz kredi ürününe ait başvuru formunu doldurarak başvurumuzu gerçekleştiriyoruz.

* İnternet başvurularında sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde doldurmak çok önemli olduğu için özellikle aylık elinize geçen nakit miktarını belgelendirebileceğiniz gelirinizi aşmayacak şekilde doldurmalısınız. Aksi halde kredi başvurunuz onaylandığında sizden istenen evraklarla aylık gelirinizi belgelendiremezseniz kredi başvurunuz onaylanmayacaktır.

* Online olarak gerçekleştirdiğiniz kredi başvuruları 4 – 5 saat içerisinde değerlendirilerek telefonunuz üzerinden iletilecektir.

Telefonla Aktifbank Kredi Başvurusu

Telefon bankacılığı genellikle daha önceden her hangi bir kanal üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz kredi başvurularının sonuçlarını değerlendirmek üzere kullandığımız bir yöntemdir. Ancak Aktifbank gibi bazı bankalar telefon bankacılığı üzerinden kredi ön başvurusu gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor.

* Aktifbank kredi başvurusu telefon ile gerçekleştirebilmek için 0850 724 30 50 nolu telefon üzerinden çağrı merkezine bağlanarak buradan görevli memura başvuru gerçekleştirmek istediğiniz kredi ürününü bildiriyorsunuz ve sizden gerekli bilgiler alındıktan sonra ön başvurunuz tamamlanmış oluyor.

* Eğer krediyi alma kriterleriniz bankanın değerlerine uygun bulunursa 1 iş günü içerisinde en yakın şubeye evraklarınız ile başvuru gerçekleştirerek kredinizi kullanmanıza izin veriliyor.

İncelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Aktifbank kredi başvurusu nasıl yapılır konusu ile ilgili eklemek istediğiniz tüm ekstra bilgiler ile soruları yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir