Arsa ve Tarla Kredisi

Reklamlar


tarla-ve-arsa-kredisi

Arsa ve Tarla Kredisi

Arsa ve tarla satın almak isteyip de yeterli miktarda sermayesi olmayan kişiler bankalara başvurarak tarla kredisi almaktadır. Öncelikle belirtmeliyiz ki kredi her ne kadar çözüm olarak görünse, anlık çözüm üretse dahi bir çözüm değildir. Çünkü kredi alındıktan sonra ödenme sırasında birçok sıkıntı yaşanmaktadır.

Arsa ve tarla kredisi almak için başvurabileceğiniz dört banka bulunmaktadır. Arsa ve tarla kredisi için başvurabileceğiniz bankalar; Finansbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank’tır.

Finansbank Arsa Kredisi

Finansbank arsa kredisi almak için 120 ay vadeli ipotekli taksitli ticari kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 0 -20 milyon arasında geliri olan ticarethaneler için geçerli olan bu kredi arsa alacak olan kişiler için de geçerlidir. 1.000.000 tl’ye kadar kullanılabilen kredi miktarı kişinin finansal geçmişine ve mal varlığına dayalı olarak değişkenlik göstermektedir. Finansbank krediye teminat olması için konut, arsa ve işyeri talep etmektedir.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Ziraat Bankasından arsa kredisi almak için ipotekli bireysel finansman kredisine başvuru yapmalısınız. Bu kredi işyeri ve arsa alımları için geçerli olup işyerinin veya arsanın ekspertiz değerinin, işyerinde %75, arsada %50 değerinde kredi kullandırılabilir.

Alınan kredi ne olursa olsun 36 aya kadar vade yapılma imkânı bulunmaktadır. Kredi verilirken işyeri olsun arsa olsun alınacak arazi için ipotek konulması gerekmektedir. Eğer ki alacağınız arazi, tarla ya da arsa ipotek için yeterli olmazsa bankanın ek ipotek ya da kefil talep etme hakkı da bulunmaktadır.

Vakıfbank Arsa Kredisi

Vakıfbank kredisi ile arsa almak istiyorsanız; Vakıfbank İhtiyaç Kredisi kullanabilirsiniz. Arsa almak için Vakıfbank Arsa İpotekli İhtiyaç Kredisinden yararlanabilirsiniz. Arsa ipoteklisi ihtiyaç kredisi alırken ipoteği daha önceden almış olduğunuz bir arsanın üzerine yapabileceğiniz gibi yeni alacağınız arsayı da ipotekletebilirsiniz.

Arsa kredisi almak için Vakıfbank öncelikle düzenli bir kredi talep etmektedir. Daha sonra alacağınız arsanın ekspertiz değerinin %75’ini karşılamaktadır.

Arsa Kredisinin Alınması İçin Başvuruda Gerekli Belgeler

Çiftçilik belgesi, ÇKS yani çiftçi kayıt sistemi belgesinin yanı sıra kimlik fotokopisi, satın alacağınız tarlanın ekspertiz değerinin belgesi arsa kredisi başvurusunda gerekli olan belgelerdir. Bunların yanı sıra bankanın talebi üzerine yeni belgelere de ihtiyaç duyulabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir