ATM Kartımı Yuttu (Kart Sıkıştı) Ne Yapmalıyım?

Reklamlar


atma-krat-yuttu

ATM Kartımı Yuttu (Kart Sıkıştı) Ne Yapmalıyım: Bankamatik kartı ya da kredi kartınızı atm bir sebeple alıkoymuş olabilir, peki bu durumda ne yapmalıyız işte detaylar. 

Bankacılık ürünleri arasında bulunan kredi kartları ve bankamatik kartları en çok kullanılan ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kartlar kullanım esnasında bazı durumlarda ATM’lerde sıkışabilmektedir.

Sizde bu sorunu yaşamış ve ATM kartımı (kart sıkıştı) ne yapmalıyım? Diye düşünüyorsanız eğer, hemen konuya açıklık getirelim.

Kartınız ATM’de sıkıştıysa ve elinizde geri çekilebilecek bir durumdaysa, kartınızı çekerek alma yoluna gidebilirsiniz. Eğer kartınız çekilerek alınamıyorsa, ATM kartınızı bir süre sonra yutarak içeri almaktadır.

Kartınız mesai saatleri içerisinde ATM tarafından yutulduysa, banka görevlilerine durumunuzu anlatarak kartınızı geri alabilirsiniz. Kartınızın yutulması mesai saatleri dışında gerçekleştiyse eğer, ATM’den ayrılmayarak bir süre beklemeniz gerekmektedir.

Herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa eğer, müşteri hizmetlerini arayarak durumunuzu bildirmeniz gerekmektedir.

Müşteri hizmetleriyle yaptığınız görüşmede, kartınızın ATM tarafından yutulduğunu ve kullanıma kapatılmasını istediğinizi bildirebilirsiniz. Kartınızın yutulmasıyla birlikte ATM başında mutlaka bir süre bulunmanız faydanıza olacaktır.

Kartınızın tekrar ATM tarafından verilmesi sonucunda kartınız başka kişilerin eline geçebileceğinden, kartınızın kötüye kullanımı söz konusu olabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir