ATM’den Dolar ve Euro Veren Bankalar Listesi

Reklamlar


atm-dolar

ATM’den Dolar ve Euro Veren Bankalar Listesi: Tüm banka ATM’lerinden tl çekilebilmektedir. Ancak her bankanın ATM’sinden dolar ve euro çekilemez. Yalnızca bazı ATM’lerden dolar ve euro çekimi yapılabilir. İşte, dolar ve euro veren bankalar listesi;

HSBC: HSBC uluslararası bir banka olup tl, euro ve dolar üzerinden işlem yapılabilen bir bankadır. Ayrıca Türkiye’de de uluslar arası hizmet veren ilk bankalardandır.

Garanti Bankası: Garanti Bankası da tl, dolar ve euro olarak hizmet veren bankalar arasında bulunmaktadır. Ancak Garanti Bankasının tüm bankamatikleri aynı hizmeti sunmamaktadır. Yalnızca belli ATM’ler bu şekilde hizmet vermektedir. Garanti Bankası para yatırma işlemi olarak dolar, euro, sterlin ve tl kabul ederken, para çekiminde sterlin hizmeti vermemektedir.

TEB: Türkiye Ekonomi Bankası da yabancı para ile de hizmet veren bankalar arasında bulunmaktadır. Türkiye Ekonomi Bankası; USD, GBP, EURO ve TL cinsinden hizmet vermektedir. Türkiye Ekonomi Bankasının hemen hemen bütün ATM’leri bu hizmeti vermektedir.

Vakıfbank: Vakıfbank ATM’leri dolar ve euro çekimine izin veren ATM’ler arasında bulunmaktadır.  Vakıfbank çekim yapılabilmesi için minimum 50 USD veya 50 Euro çekim yapılmasını kabul etmektedir. Çekim yapılabilecek en üst limitse 1000 Euro e 1000 USD’dir.

İş Bankası: İş Bankası dolar ve euro çekimi yapılabilen bir banka olup, bunun haricinde doları tl’ye çevirme gibi işlemler yapılabilmektedir. İş Bankasının birçok bankamatiğinde de bu özellik bulunmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir