Az Sermaye İle çok kazandıran 6 sektör

Reklamlar


67

Az para ile çok kazandıran sektörler, az sermaye ile patron olunabilecek 6 iş üzerinde yaptığımız kısa araştırmayı sizler için derledik işte ayrıntılar. Elinde 100 binden az sermayesi olup da kendi işinin patronu olmak isteyen kişiler için hazırladığımız bu yazımızda hem popüler hem de az sermaye ile kurabileceğiniz iş fikirlerine yer verdik.

Emlak / Gayrimenkul Danışmanlığı

Ülkemizde oldukça şiddetli bir yükselişe geçen emlak sektörü yanında buna paralel olarak Emlak Danışmanlığı işinin de popüler olmasına yol açtı. Sadece 10 – 25 bin TL yatırım ile açılabilecek bu danışmanlık şirketlerinde müşterilere ihtiyaçlarına binaen en uygun evi bulmak, evi müşteriye gezdirmek ve satış işlemleri sırasında da yol gösterici olmak asıl amaçtır. Emlak/Gayrimenkul Danışmanlığı işi yüksek kar marjı ile girişimcilerin önceliklerinden birisi olmayı başarmıştır.

Döner Salonu Açmak

Ülkemizin en popüler girişim seçeneğidir döner salonu açmak. Aslına bakarsanız bu durumun en temel nedeni ülke ekonomisidir diye düşünüyorum. Neden diye soracak olursanız; etrafımda gördüğüm hemen hemen her tavuk döner salonu ağzına kadar dolu. Bu doluluk sadece öğrencilerden değil başta kamu personelleri olmak üzere çeşitli iş kolundan insanlardan kaynaklanmakta. Ülkemizde alım gücü o kadar düştü ki insanlar mesai arası ya da mesai sonrası karınlarını doyurmak için ilk tercih olarak az maliyetli döner salonlarını tercih ediyor.

Kinoa Yetiştiriciliği

Son zamanlarda özellikle TV ve Sosyal Medyada sağlıklı yaşam için önerilen ürünlerin başında gelen Kinoa bitkisine insanlar tarafından talep oldukça artmış durumda. İçeriğinde yüksek miktarda protein barındıran bitki, hem kurak hem de soğuk iklimlerde yetişebilmesi ile de oldukça avantajlı bir yatırım. Kilosu 500 TL’ye alınan Kinoa tohumu 1 dekar arazi için yeterli oluyor ve bu araziden de 700 kiloya yakın verim alınabiliyor. Kinoa tarlada 10 TL’ye satılabiliyor ve kısa bir hesapla dekar başına kinoa yetiştiriciliğinden rahatlıkla 5-6 bin TL kar kaldığını hesaplayabiliyoruz.

Pilav Arabası

Ülkemizin neresinde olursa olsun, seyyar pilavcılar her zaman iyi iş yaparlar. Özellikle akşam saatlerinde gezmeye veya işten çıkan kişilerin ilk duraklarındandır seyyar pilavcılar. %30 civarında bir kar marjı bulunan bu işi 100 bin TL’nin oldukça altında bir yatırımla kurabilmeniz mümkün.

Oto Yıkama ve Oto Bakım Merkezleri

Ülkemizde kişi başına düşen araç sayısı oldukça fazla ve bu durumda beraberinde oldukça büyük bir sektör olan Oto Yıkamacılığı sektörünü getiriyor. 100 bin TL sermaye ile rahatça kurulabilecek bu iş sayesinde yüksek miktarda paralar kazanmak mümkün.

Lokum Mağazaları

Ülkemizin en ünlü ürünlerinden olay lokum, gerek turistlere gerekse de yerli tüketiciye sunulabilecek en iyi yatırımlardan birisidir. Küçük ve şirin mekanlarda satılan rengarenk lokum dükkanları hem az maliyetli hem de yüksek kazançlıdırlar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir