Banka işlem masraflarını ödemenin kolay yolları

Reklamlar


banka işlem masrafları

Banka işlem masraflarını ödemenin kolay yolları: Finans kurumları olarak bankalarla işi olmayan ya da herhangi bir işlem yapmayan kimse yoktur. Para transferi konusunda sürekli olarak bankaların aracılığını kullanan, türlü ödemelerini bankalar aracılığı ile yapan ve değişik bankacılık hizmetlerinden yararlanan kişilerin en fazla rahatsız oldukları konuların başında uygulanan kesinti ve ücretler gelmektedir.

Bankaya gitmeden yapılan online bankacılık hizmetleri için de alınan işlem ücretleri ve masraflar, kredi kartlarındaki faiz ödemeleri ve diğer başka kullanımlar için alınan masraflar bankalarla işi olan herkesi rahatsız etmektedir. Birçok bankacılık hizmeti karşılığında alınan ücretlerden kurtulabilmek imkansız değilse de oldukça zor bir durumdur.

Bankaların sundukları hizmetlerin birçoğu masraf alınmadan yapılabiliyor. Bu durumun sağlanabilmesi de bankaların müşterilerinden istediği bazı şartların yerine getirilmesiyle olabilmektedir. Karşılık beklenmeden sağlanan bankacılık hizmetleri veren bankaların sayısı yok denecek kadar az.

Masraf almadan hizmet sunan bankalar yok değil. Faiz almayan, düşük masraf ve faiz oranı uygulayan bankaların olduğu da bir gerçek. Banka ile çalışmanız gerekiyorsa ve bir bankanın müşterisi olacaksanız, bu tür ayrıntıları incelemenizde fayda var. Bankaların hazırladığı avantajlı bankacılık paketlerini de incelemeniz sizin fazla masraf ödemeden işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelebilir.

Bankaların sunduğu bankacılık paketleri, müşteri yapılarına bağlı olarak özel bazı avantajlar sunmaktadır. Mesela, emekli bankacılığı paketi ile bankanın maaş müşterisiyseniz, otomatik fatura ödeme talimatı vererek ya da kredi kartı kullanma sözü vererek bütünüyle ya da kısmen masraf ödemeden işlem yaptırabilme imkanı sağlanmaktadır.

Bankaların küçük esnaf ve işletmeler için hazırladığı KOBİ paketlerinden faydalanarak masrafsız ya da düşük masraflı bankacılık işlemleri yapabilirsiniz. Bu tür avantajlı paketleri olan bankaları incelemeniz oldukça önemlidir.

Otomatik ödeme talimatı vererek bankaların birçok masraf aldığı işlemi ücretsiz gerçekleştirme imkanına sahip olabilirsiniz. Faturalarınızı her halükarda ödeyecek ve bunun için de göz önünde bulundurmadığınız bazı masrafları ödemek zorunda kalacaksınız. En doğrusu otomatik ödeme talimatı vermek, farkında olmadığınız masraflardan kurtulmak ve ekstra olarak da bankacılık hizmetlerinden ücretsiz yararlanmak en mantıklısıdır.

Albaraka türk, bank asya, kuveyttürk, türkiye finans gibi katılım bankalarını tercih ederek, diğer bankaların dayatmış olduğu bir çok masraftan kurtulmak mümkün, örneğin bir çok banka hesap işletim ücreti alırken, kuveyttürk hesap işletim ücreti almamaktadır bu sadece bir çok masraftan bir tanesi, bu saymış olduğumuz bankaların web sayfalarını inceleyerek detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz..

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir