Banka Kredi Başvurumu Onaylamıyor Ne Yapmalıyım?

Reklamlar


kredi-onaylanmiyor-5032

Banka Kredi Başvurumu Onaylamıyor Ne Yapmalıyım: Bankalar kredi başvurularını değerlendirirken birçok etkeni göz önünde bulundurmaktadır. Bu etkenlerin ışığında kredi başvurusunu onaylamakta ya da reddetmektedir. Kredi başvurusun onaylanmaması sebeplerine göre yapılması gerekenler nelerdir?

Kredi Notum Düşük ve Kredi Başvurum Onaylanmıyor

Kredi başvurusunun onaylanmamasının en temel sebebi kredi notunuzun düşük olmasıdır. Kredi notu 0 ile 1900 arasında olan bir nottur. 1500 üzerinde olan bir kredi notunuz varsa kredi başvurunuzun onaylanması ihtimali yüksektir. Ancak düşük bir kredi notunuz varsa ve kredi notunuz çok riskli ya da riskli kategorisinde bulunuyorsa kredi başvurusunun onaylanma ihtimali de düşük olmaktadır.

Kredi notunuzdan dolayı kredi başvurunuz onaylanmıyorsa yapmanız gereken kredi notunu yükseltmektir. Kredi notunuzu yükseltmek için öncelikle mevcut borçlarınızı kapatmalı ve ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız. Ayrıca otomatik ödeme talimatları da kredi notunu yükselten etmenler arasında bulunmaktadır.

Maaşımdan Dolayı Kredi Başvurum Onaylanmıyor

Kredi başvurunuzun onaylanmama sebebi eğer ki maaşınızsa o halde maaşınızı yükseltmeye bakmalısınız. Çünkü bankalar vadenin %60’ını karşılamayan maaşa sahip olan müşteriye kredi vermeyecektir. Maaşınız vadenin %60’ını karşılıyorsa kredi alma olasılığınız da artacaktır.

Eğer ki bir işiniz yoksa ve geliriniz olmadığından dolayı kredi alamıyorsanız bu gayet normaldir. Çünkü bankalarda kendisine güvence talep etmektedir. İşiniz olmamasından dolayı kredi başvurunuz onaylanmıyorsa acilen bir işe girmelisiniz.

Banka Destek Talep Ediyor

Banka kredi başvurusu onayı vermediği zaman her zaman için tek sebep kredi notunun düşüklüğü ya da maaşın düşüklüğü değildir. Genel olarak bazı etmenler kredi başvurunuzun onaylanmamasına sebep olabilir. Kredi başvurunuz onaylanmadığında yapabileceğiniz en güzel yol bir arsanız, eviniz ya da her hangi bir mülkünüz varsa ipotekleme yoluna başvurmaktır. İpotekleme banka krediniz onaylanmasında önemli bir rol taşımaktadır. İpotekleme dışında kefil göstermekte bankadan kredi alınmasını kolaylaştırır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir