Bankalardan İş Kurma Kredisi Nasıl Alınır?

Reklamlar


iş kurma kredisi

Bankalardan İş Kurma Kredisi Nasıl Alınır: İş kurma kredisi alırken nelere dikkat edilir, iş yeri açma kredisi nasıl alınır ipuçları nelerdir, iş kurma kredisi şartlarını sizler için araştırdık, işte detaylar. İş kurmak ya da mevcut olan işlerini daha da büyütmek isteyen kişiler, ihtiyaç duyduğu finansman desteğini alabilmek için bankaların yolunu tutmaktadır. Büyük bankaların bir kısmı sadece büyük iş yatırımları için kredi fırsatı sunarken, daha küçük bankalarda ihtiyaç duyulan her miktarda kredi alabilmek mümkündür. Bankalardan, iş kurma kredisi alabilmek için izlemeniz gereken bir adım bulunmaktadır.

İş Kurma Kredisi Almak için İzleyeceğiniz Adımlar

-Öncelikle ne kadar bir miktara ihtiyaç duyduğunuzu hesaplamalısınız. Maaş, sigorta, pazarlama ve reklam giderleri, malzeme ve ekipman masraflarının listesini çıkarın. Gayrimenkul alımı yapacaksanız eğer, bunu da listeye dâhil edin. Listenin toplamında hangi miktarda bir başlangıç sermayesine ihtiyaç olduğunuz görebilecek ve bu miktara bağlı olarak kredi talebinde bulunabileceksiniz.

-Bankalar, kredi verebilmek için teminat talep etmektedir. Bankaların talep ettiği teminatlar genel olarak ekipman, mülk ve ekipmanlardır. İhtiyacınız olan kredi tutarının miktarı ne kadar yüksekse, teminat miktarı da o kadar yüksek olmaktadır. Teminat konusundaki tavrınız, bankalardaki izleminizin olumlu olmasına sebep olacaktır.

-Bankalara kredi başvurusunda bulunduğunuzda iş planınızın da hazır olması gerekmektedir. İş planının ana hatları, minimum iki senelik tahmini finansal tablolar, alınan kredinin ödemesinin nasıl yapılacağı planı, rakiplerinizin analizi ve rakipleriniz önüne geçmenizi sağlayacak olan işletme politikalarınız bu plan içerisinde yer almalıdır.

-Başvuru yapacağınız bankayı önceden kredi alımı için araştırmalısınız. Bu konuda işletmeleri gezebilir ve finansal ihtiyaçları için hangi bankalarla çalıştığını öğrenebilirsiniz. Önceden hibe veren bankalar, ilk tercihiniz olmalıdır.

-İhtiyaç duyduğunuz krediyi alabilmek için bankalarla olan geçmişinizin iyi olması gerekmektedir. Olumsuz izlenimler ve kredi notunuzun düşük olması kredi alımlarınızda engeller yaratabilir. İstediğiniz rakamları bankalardan alabilmeniz için bu hususlar belirleyici olacaktır. Göstereceğiniz büyük bir teminat ve başlangıç için yapacağınız ön ödeme kredi alımlarınızdaki şansınızı artıracaktır.

-Bankalara yapacağınız kredi başvurularında iş planınız ve kişisel finansal bilgileriniz etkili olacaktır. Banka görevlisi ile yapacağınız görüşmelerde iş fikriniz konusunda hevesli olmanız ve planınıza son derece güvenmeniz kredi alımlarınızı olumlu etkileyecektir. İş fikrinize yönelik olarak sorulabilecek sorulara karşı hazır olmanız ve bu soruları tatmin edici bir şekilde cevaplayabilmeniz gerekmektedir. Bankayla görüşmeye gitmeden önce, sorulabilecek sorulara karşı bir yakınınız veya arkadaşınızla çalışma yapabilirsiniz.

İş Kurma Kredisi Almak için İpuçları

Kredi başvurularınızda, alacağınız kredinin iş planınızda yer alan finansal tablolara uyum sağlayıp sağlamadığı önemlidir. Bankalar, kredi verdikleri kişinin parayı nasıl kullanacağına önem verir. Kredi başvurularınızda, bekleme süresinde de dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Sürekli bankayı arayarak kredinin durumuyla bilgi almak, kredinizi olumsuz etkileyebilir. Bu durum sizi sabırsız ve çaresiz olarak gösterebileceğinizde aleyhine bir durum olacaktır. Bankaların kredi kararı bir hafta ve üzerinde bir zaman dilimini kapsayabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir