Başarılı İnsanların Yatmadan Önce Yaptıkları 10 Şey

Reklamlar


basarili-insan

Başarılı İnsanların Yatmadan Önce Yaptıkları 10 Şey: Gün içerisinde başarılı olmak ve hayatımız ile ilgili en doğru kararları alabilmek için vücudumuzun çok dinç olması gerekiyor, bunun için pek çok farklı faktöre bağlı olarak uykudan tutun da pek çok farklı aktiviteye bağlı olarak başarının mümkün olacağı bir yaşam tarzı benimsemek gerekiyor.

Sizler için incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz başarılı insanların yatmadan önce yaptıkları ile ilgili araştırmalar gerçekleştirdik. Birlikte bakalım;

* Başarılı olmak için öncelikle vücudunuzun yeterli oranda dinlenmiş olması çok önemli bir yer tutuyor. Bunun için hem rahat hem de zihinsel açıdan huzurlu bir uyku uyumanız çok önemli bir yer tutmakta.

Başarılı İnsanların Yatmadan Önce Yaptıkları 10 Şey

kitap-okumak

  1. Mümkün Olduğu Kadar Okuyun

Yatmadan önce uyumak başarılı olmanın en önemli teknikleri arasında yer alıyor. Özellikle okumanız gereken kitapları incelediğimizde sadece kişisel gelişim veya mesleğinizi geliştirici kitapların değil her türden kitabın zihninize olumlu etkiler yaratacağını bilmelisiniz. Buna göre uyumadan önce her türden kitap okumak beyin gelişiminiz ve bilgi birikiminiz için çok faydalı olarak beyin jimnastiği yapmanızı sağlıyor ve bu sayede başarılı olabilecek kararlar için zihninizi canlandırıyor.

not-tutma

  1. Yapacaklarının Listesini Hazırlarlar

Başarılı insanların kafaları çok hızlı çalışır ve anlık fikir değişiklikleri ile bir anda parlayan fikirlerin gelmesi söz konusudur. Tüm bu düşünce yoğunluğunun içerisinde gün içerisinde gerçekleştirilecek tüm iş planının bir listesini hazırlarlar ve bu sayede günlük aktivitelerde hiç atlama yapmadan hata yapmadan tüm işlerini programlı bir şekilde gerçekleştirirler.

Bu liste sayesinde bu gibi yapılacakların gece boyunca düşünülmesi ve kafanıza takılması gibi bir durum söz konusu olmuyor ve rahat bir şekilde uyuyabiliyorsunuz.

mutlu-aile

  1. Başarılı İnsanlar Aileleriyle Daha Çok Zaman Geçirir

Başarılı insanların aileleri ve özellikle çocuklarıyla oynayarak stres attıklarını görüyoruz. Buna ek olarak psikolojinizin rahatlaması için eşinizle birlikte geçireceğiniz zamanlar da çok önemli. Burada dikkati çeken en önemli noktalardan bir tanesi gün içerisinde yaşadıklarınızı yatağa girdiğinizde eşinizle paylaştığınızda psikolojik olarak son derece rahatladığınızı görecek ve çok rahat bir şekilde uyku çekebileceksiniz.

uyumadan-once

  1. Uyumadan Önce Günü Çok İyi Değerlendirin

Başarılı insanlar gece yatağa yattıklarında geçirdikleri günün analizini yaparlar ve buna bağlı olarak o gün içerisinde yaşadıkları olayların değerlendirmelerini gerçekleştirerek yapılan hata ve yanlışları değerlendirirler. Bu sayede kendilerini taktir edecekleri durumların veya hatalı oldukları durumların analizini çok iyi şekilde gerçekleştirerek kendilerini daha çok geliştirme yolunda kararlar alabilirler.

meditasyon

  1. Meditasyon Yapmak Çok Önemli

Yatmadan önce doğru meditasyon teknikleri uygulanarak dinginlik sağlamak ve rahatlama sağlamak mümkün. Bu sayede çok rahat bir uyku uyumanız söz konusu olacağı için ertesi gün için çok iyi bir şekilde hazırlık sağlamış olacaksınız.

uyku-444

  1. Uyku Planı Çok Önemli

Genellikle başarılı kişiler çok yoğun çalışmaktadır ve bu yoğunluk bazı insanlarda kronik uyku problemlerine neden olmaktadır. Bu nedenle uykunun iyi şekilde planlanması zihin açısından çok önemli bir faktördür.

Bunun için her gün aynı saatte yatağa girilmeli ve düzenli uyku için kendinizi zorlamalısınız, bir süre sonra uyku düzeniniz artık oturacaktır.

uyku-basari

  1. Başarılı İnsanlar İş Hayatını Unutarak Uyurlar

İş hayatı pek çok farklı stres ve problemi içeriğinde barındıran bir ortamdır ve eğer iş saatlerinden sonra bu stresi evinize taşıyacak olursanız zihin yapınızı son derece zorlayacak ve artık yeni kararlar için düşünce fırsatı bulamayacaksınız.

Özellikle devam eden işlerin internet üzerinden takibinin gece saatlerine kadar yapılması zihin yapınızı dinlenme moduna sokmayacak ve sağlıklı bir uyku uyumanız söz konusu olmayacaktır.

olumsuzluk

  1. Gün İçinde Yaşanan Olumsuzlukları Silin

Gün içerisinde olumsuz olaylar yaşamış olsanız bile bu olayları yatağa girmeden önce zihninizden silmek çok önemlidir. Aksi halde bu olayların etkisinde kalacak ve rahat bir uyku uyuyamayacaksınız. Unutmayın yaşanan olumsuzlukları sürekli düşünerek beyninizde mahkemesini gerçekleştirmek bu olumsuzlukların ortadan kalkmasına neden olmayacak o nedenle sizi daha ileri seviyelere taşıyacak olumlu düşüncelerin düşünülmesi çok daha olumlu bir davranış olacaktır.

basari-iyi-hayaller

  1. Başarılı İnsanlar İyi Şeyler Hayal Ederler

Başarı aslında pozitif düşünce ve zihinsel tasarımın hayata döndüğü bir olgudur. Özellikle başarılı insanların uyumadan önce bir sonraki gün veya gelecekle ilgili olumlu düşünceleri düşündükleri ve bu sayede daha çok motive olarak uyuduklarını söyleyebiliriz.

Örneğin uzun süredir hayalini kurduğunuz bir işle ilgili en olumlu düşünceleri hayal ederek mutlu bir şekilde uyumak en rahat şekilde dinlenmeniz iin en iyi zihin yapısıdır.

zamaninda-odeme

  1. Ödemelerin Tamamını Zamanında Gerçekleştirirler

Özellikle günümüz şartlarında yaşadığımız ortamlarda sürekli olarak döngüsel ödemeleri gerçekleştirmemi gerekiyor, örnek vermek gerekirse ev aidatları, faturalar, kira ödemeleri, vergi ödemeleri,sigorta ödemeleri gibi. Bu ödemeler ne kadar az veya çok olursa olsun düzenli şekilde ödenmesi gereken ödemelerdir ve buna bağlı olarak ödemelerde gecikmelerin yaşanması insanın aklında olumsuz düşünceler yaratır.

Bu durumun önünde geçebilmek için başarılı insanlar bu ödemelerin tamamını otomatik ödeme veya zamanında gereçekleştirerek bu düşüncelerin zihinlerinde yer edinmesine engel olurlar. Bu sayede parlak bir zihin yapısıyla olaylara karşı daha pozitif bir yaklaşım gerçekleştirebilirler.

Başarılı insanların yatmadan önce yaptığı şeyler ile ilgili yaratıcı fikirlerinizi ve konuya eklemek istediğiniz tüm detaylar ile sorularınızı yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir