Bayilik Veren Firmalar

Reklamlar


bayilik

Bayilik Veren Firmalar

Türkiye’de en popüler bayilik veren bir kaç firmayı sizler için araştırdık, umarım işinize yarar ve ufkunuzu genişletir, işte bayilik veren güncel firmalar.

Belli bir sermayeniz var ve iş konusunda bir yatırım yapmak, bir iş sahibi olmak istiyorsunuz. Ama sıfırdan yen bir iş kurmanın kolay olmadığını söylemeliyiz. Sadece kuracağınız işte marka için yapacağınız harcamalar size çok ciddi bir külfet getirecektir. Ayrıca aklınızdaki fikrin başarılı olup olmayacağını bilemediğiniz için anaparanızı riske atabilirsiniz. Paranızı değerlendirmek ve kazanç sağlamak için tercih edebileceğiniz bir diğer yol başarılı olmuş firmaların bayiliğini almak olacaktır.

Bayilik veren firmalar ya da bir diğer adıyla Franchise veren firmalar size hem daha önce denenmiş ve başarısı kanıtlanmış kendi markalarını kullanma imkanı veriyorlar hem de hem sizin ve personelinizin gerekli iş kolunda eğitim almanızı sağlıyorlar. Bugün Türkiye’de franchise veren pek çok firma mevcut. Her iş kolunda franchise veren bir firma bulabilirsiniz. Bütçenize ve kazanç hedeflerinize en uygun firmanın bayiliğini alarak başarılı bir iş hayatına başlangıç yapabilirsiniz. Sizin için franchise ve bayilik veren bazı firmaları bu yazımızda inceledik.

Haci Sayid Bayilik

Türkiye’de baklava denilince akla ilk gelen markalardan bir tanesi olan Hacı Sayid uygun bulduğu lokasyonlarda yatırımcılara franshising veriyor. İstanbul genelinde 40’dan fazla kendi mağazası ve franchise olan Hacı Sayid markasının bayiliğini alıp tatlı sektöründe bir yer edinmeniz mümkün. Bu markanın franchesi olmak için öncelikle başvuru yapmalısınız. Markanın franchise vermek için istediği bazı kriterler şunlar:

-Mağazanın giriş katı yani düzayak olması ya da her hangi bir işler AVM içerisinde olması

-Yatırımcının aynı sektörde başka bir iş ile ilgili olmaması

-Yatırımcının Hacı Sayid’in istediği finansal koşulları yerine getirebilecek maddi güze sahip olması ve bunu teminatlandırabilmesi

– Yapılan fizibilite sonucu yatırımın belli bir kar vaat edebilir düzeyde olması

İlk başvurunuzdan sonra bu şartları yerine getirebileceğiniz anlaşılırsa. Hacı Sayid ile Franchise sözleşmesi imzalama hakkını kazanabilirsiniz. Hacı Sayid firmasının yatrımcılarına sunduğu başlıca olanaklar şunlar

  • Hacı Sayid markasını ve bütün ürünlerini dükkanınıza pazarlama olanağı
  • Gerekli personelin eğitimi Hacı Sayid yetkilileri tarafından ücretsiz olarak yapılacaktır
  • Mağazanızın dekoru Hacı Sayid tarafından yapılacak ve sözleşmede yazacak olan ödeme koşulları ile ödenecektir.
  • Hacı Sayid yapacağı bütün reklam ve promosyon çalışmalarını sizin şubenizi de kapsayacak ve ayrım gözetilmeyecek şekilde yapacak
  • Haci Sayid yetkilileri mağazanızın bütün gerekli denetimlerini belli periyotlarla yapacak ve gerekli gördüğü yanlışları size ileterek düzeltmenizi sağlayacaktır.

Hacı Sayid firmasının Franchise’nı almak için başlangıçta öngörülen maliyetler ortalama olarak şöyle:

İsim hakkı bedeli: 100.000 TL+KDV

Minimum şube açılış maliyeti: 450.000 TL

Maksimum şube açılış maliyeti: 700.000 TL

Yatırımın amorti etme süresi: Ortalama 2 yıl

 

Komagene Çiğ Köfteci Bayilik

Etsiz çiğ köfte konusunda Türkiye’nin öncü firması olan Komagene uygun yatırım maliyetleri ile size bayilik alma şansı sunuyor. Komagene Franhisingi açmak için firmanın öncelikle istediği işlek bir noktada bulunan dükkân. Eğer böyle bir dükkâna sahipseniz. Komagene firmasına yapacağınız başvuru sonucunda yetkililerin onayı ile Franchise almaya hak kazanabilirsiniz.

Komagene’nin yatırımcılarından istediği başlıca şartlar şunlar:

-Komagene bayisini yönetme konusunda gerekli eğitimleri en az 1 hafta süreyle alabilecek olmak

– Bayinin yatırım maliyetini amorti etme sürecinde yeterli finansal güce sahip olmak

-işinin başında durup yeterli verim ve süreyi işine ayırabilmek

-Komagene işletim standartlarını en üst düzeyde uygulayabilecek yeterliliğe sahip olmak

Komagene markasının Franchise’nı almak için ödenmesi gereken marka bedeli 20.000 TL+ KDV’dir. Dekorasyon,  ürün alımı vb gibi ödemeler dükkânın yeri ve yatırımcının durumu göz önüne alınarak bayilik görüşmeleri sırasında belirlenecektir.

 

Emlak ofisi Century 21 bayilik

Emlak sektöründe iş kurmak isteyenler için Century 21 gibi bir markanın bayiliğini almak cazip olabilir. Dünyada yaklaşık 78 ülkede hizmet veren firma Türk yatırımcılar içinde franchise şeklinde bayilik imkânları sunuyor. Firmanın güvenilirliği sayesinde emlak ihtiyacı olanlara kolayca ulaşıp başarılı işlere imza atabilirsiniz. Century 21 bayisi olabilmek için firma sizden düzayak ya da en fazla giriş üstü olabilecek bir ofis istiyor. Firmanın franchise bedeli bulunulan lokasyona göre 12.000 USD ile 26.000 USD arasında değişiyor. Bu bedel karşılığında personel eğitimlerini üstlenen firma yaptığınız satış ve kiralama işlerinden de belli bir komisyon talep ediyor.

Century 21 bayiliği için yapacağınız yatırımın geri dönüş süresi firmanın araştırmalarına göre 6 ay ile 18 ay arasında değişiyor. Bu konuda firma ile yapılacak görüşmelerde farklı açılımlar da sunulabiliyor. Firma en az 5 yıllık franchise sözleşmelerini kabul ediyor.

 

Nestle Su Bayiliği

Dünyanın önde gelen markalarından olan Nestle Türkiye’de su piyasasına girmiş durumda. Gelişmesini bayilikler vererek sürdürmek isteyen firma küçük bir yatırım maliyeti ile size bayilik fırsatı sunuyor. Firmanın bayiliğini alıp evlere su servisi yaparak bir para kazanmayı düşünenler için böyle bir marka ile beraber çalışmak cazip olabilir. Nestle firması su bayiliği isteyen müşterilerinden isim hakkı olarak başta 7.500 TL talep ediyor. Bunun dışında doğru lokasyondaki müşterilerine farklı boyutlarda ambalajlarla Nestle markası ile düzenli tedarik yapmayı garanti ediyor.

 

Nike Bayiliği

Dünyanın en büyük ve en yüksek ciroya sahip olan spor ayakkabı ve spor tekstil üreticisi olan Nike bayiliği size hem zevkli hem de karlı bir sektörün kapılarını açıyor. Nike bayiliği almayı düşünen yatırımcılardan önce kendi internet sitesi üstünden bir form doldurmaları isteniyor. Sonrasında firma yetkilileri sizi ziyaret ederek dükkânınızın konumu, metrekaresi, sattığınız diğer markalar gibi konuları değerlendiriyorlar. Sadece bayilik istemeniz ve şartları yerine getirmeniz durumunda yıllık belli kotalarda mal alımını garanti etmeniz ve gerekli banka teminatlarını sağlamanız gerekiyor. Eğer amacınız bir Nike shop sahibi açmak ise firma ile uzun sürecek görüşme trafiğine hazır olmalısınız. Markasını en iyi koşullarda temsil edilmesini isteyen firma isim bedeli olarak başta 50.000 dolar talep ediyor ve mağazanın dekorasyonunu kendileri yapıyorlar. Bu dekorasyon bedelinin belli taksitler halinde sizden ödemenizi talep ediyorlar. Elemanlarınıza gerekli eğitimi ücretsiz veren firma sıkı denetimler ile gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığınızı takip ediyor.

Nike shop için yapacağınız yatırımın geri dönüş süresi yaklaşık 3 yıl olarak belirtiliyor. Yaklaşık yatırım maliyeti ise 200.000 dolar ile 600.000 dolar arasında.

 

Gördüğünüz gibi yukarıda çeşitli sektörlerden bazı firmaların bayilik koşullarını size bir fikir vermesi için inceledik. Türkiye’de bayilik veren pek çok firma var. İyi bir araştırma sonucunda sermayenize ve iş yeteneklerinize uygun olan bir tanesini seçmek size güzel paralar kazandırabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

One Response

  1. Elif

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir