Bellona Franchise (Bayilik) fırsatları

Reklamlar


franchise bayilik firmaları

Bellona Franchise (Bayilik) fırsatları: Bellona markası, Türkiye’de en fazla bayiliği alınmak istenilen markadır. Franchise bayilik veren Bellona, marka bilinirliği ve sektör tecrübesi ile hızla yatırımı gelire çeviren bir işletmedir. 1997 yılında üretime başlamıştır ve 4 bin kişi ile çalışan dev bir fabrikadır.

Markanın televizyon reklamları ve medya reklamları nedeni ile marka bilinirliği yaklaşık olarak %80’lere dayanmaktadır. Mobilya sektörü, her zaman karlı olmuştur. Çünkü, yeni evlenen, çocuğu olan ve eşyalarını yenilemek isteyenler mobilya mağazalarına giderler.

Bellona’nın toplam franchise mağaza sayısı 750, bu sene yeni açılacak bayilik 40 adettir.

Yeni bayilik açılması gereken iller; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kahramanmaraş, Antalya, Eskişehir, Ağrı, Giresun, Balıkesir, Şanlıurfa olarak saylıyor.

Bellona bayilik şartları

Bellona bayiliği için, işletme için 350 bin, mağaza dekorasyonu için 150 bin ve toplamda 500 bin TL sermaye gerekmektedir. Marka isim hakkı yani royalty bedeli almamaktadır.

Çilek mobilya’dan Franchising (Bayilik) fırsatları

1995 yılında mobilya sektörüne giren Çilek mobilya, ülkemizin en tanınmış çocuk ve genç odası mobilyalarını üretmektedir. Ülkemizde lider kabul edilen Çilek Mobilya,66 ülkede yaklaşık 400 bayisi ile çalışmaktadır. Çilek mobilyanın bayiliği marka bilinirliği ve gücü nedeniyle karlı kabul edilir.

Çilek mobilya bayiliği alındığında mağazanın açılacağı bölgede olan hareketlilik, rekabet durumu incelenir. Pazarlama, promosyon ve eğitimler bayiye verilmeye başlanır. Çilek mobilyanın bugün 174 bayisi, yeni açılacak 25 mağazası vardır.

Çilek mobilya bayiliği için, 150 bin-350 bin aralığında sermaye istenilir. Bayide royalty bedeli alınmaktadır. Bayide girişimci ruh, çalışma azmi, çilek markasına inanç ve aktif olarak işin başında durması isteniliyor. Seçilen mağazanın, trafiğinin iyi olması, uygun kirası, 200-400 metrekare civarında olması isteniliyor.

Mobilya bayiliği almak son yılların en iyi iş kurma yöntemidir. Franchise bayilik almak işletmeci için çok önemlidir. Çünkü, mobilya sektöründe olan bu markalar, 20-30 yıl gibi tecrübeleri ile çalışmaktadırlar. Her geçen gün, ar-ge harcamaları ile modayı ve çağı takip etmek için çalışırlar. Her sene binlerce dolar reklam harcaması ile marka bilinirliklerini arttırırlar. Bu nedenle, franchise bayilik almak başarıyı beraberinde getirmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir