Besicilik Kredisi (Hayvancılık Teşvik Kredisi)

Reklamlar


besicilik kredisi

Hayvancılık teşvik kredisi şartları, besicilik kredisi nasıl alınır şartları nelerdir işte detaylar. Ülkemizde destek kredilerinin ya da hibelerin en fazla kullanıldığı sektör tarım ve hayvancılık sektörüdür. Özellikle Avrupa Birliği uyum yasalarını kısa sürede gerçekleştirmek isteyen Devlet Kurumları tarafından bu alana yönelik pek çok avantaj girişimciye sunulmaktadır. Bunların başında da Besicilik alanında sunulan fırsatlardır.

Küçük baş, büyük baş ve kanatlı hayvan besiciliği yapan ya da bu sektöre adım atmayı düşünen kişiler için hem hibe destekleri hem de pek çok kredi seçeneği bulunmaktadır. Üretici tarafından her geçen yıl artan talep dolayısıyla pek çok kamu ve özel banka bu alana yönelik kredi imkanı sağmaktadır.

Besicilik Kredisi Şartları Nelerdir

Bu alanda gözümüze çarpan en önemli şart, besiciliğini yapmak istediğiniz hayvanın devletin oluşturmuş olduğu kayıt sisteminde yer alması gerektiğidir. Türkvet adı verilen bu kayıt sisteminde destek sağlanan hayvanlar belirtilmiş olup, bu sistemde olmayan hayvanlar için kredi alma şansınız oldukça azdır.

Bir diğer önemli nokta da besiciliğini yapacağınız hayvanlar için devlet tarafından konulmuş olan sınır değerlerdir. Yani örnek vermek gerekirse; siz eğer süt sığırcılığı yapacaksanız en az 10 adet süt sığırınızın bulunması gerekmektedir. Küçük baş hayvan besiciliği yapacaksanız en az 50 ve damızlık hayvan besiciliği yapacaksanız da yine en az 50hayvana sahip olmanız gerekmektedir.  Bu şartlar yine yukarıda belirtmiş olduğumuz kayıt sisteminde açık bir şekilde yer almaktadır.

Besicilik Kredisi almak istediğinizde oldukça geniş bir yelpaze sizi beklemekte. Çünkü gerek kamu gerekse de pek çok özel banka bu alana yönelik fırsat paketleri ortaya koymuştur. Biz de sitemizde bu fırsat paketlerini zaman zaman siz ziyaretçilerimiz ile paylaşıp avantajlı yönlerinden bahsedeceğiz.

Besicilikle uğraşan kişilerin en büyük dertlerinden birisi de yemdir. Bu konuda da devlet tarafından üretici yararına destekler bulunmaktadır. Yem kredisi adı altında sağlanan bu desteklerde oldukça düşük faizler ile kredi imkanları sağlanmakta ve üreticinin yem sorununa çözüm getirilmeye çalışılmaktadır. Üzerinize ne kadar hayvan kayıtlı ise alabileceğiniz kredi miktarı da bununla doğru orantılı olarak artmaktadır. Kredilerin yıllık faiz oranları da %4.5 ile %5 arasında değişiklik göstermektedir.

 

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir