Bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama

Reklamlar


bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama

Bireysel ihtiyaç kredisi hesapla: Bankalara yapacağınız bireysel ihtiyaç kredisi başvurusundan önce, hesaplamalar ve karşılaştırmalar sırasında üzerinde durulması gereken bazı önemli noktalar vardır. Bireysel ihtiyaç kredisi hesaplamasının temelinde faiz oranları yatsa da size en uygun kredinin ne olduğunu belirlemek için, aylık taksit miktarlarına ve kredinin toplam geri ödeme tutarlarına dikkat etmek gerekmektedir.

Bankaların verdiği bireysel ihtiyaç kredilerinin faiz oranları arasında aslında önemli farklılıklar bulunmamaktadır. İhtiyaç kredisi dosya masraflarının binde 5’lik bir oranla sınırlandırıldığı da bilinmektedir. Dolayısıyla, temelde dikkat edilmesi ve önem verilmesi gereken asıl nokta toplamda ne kadar geri ödeme yapılacağıdır.

Bireysel ihtiyaç kredisi hesaplamasında, vadenin kısa tutulması faiz oranlarını düşürdüğü, vadenin uzun tutulmasında da bu faiz oranlarının yükseldiği görülmektedir. Kredi hesaplamalarınızda bu esası unutmamanız önemlidir. Bireysel ihtiyaç kredisi veren bankaların hepsinin, kredi faiz oranlarını TCMB’nin belirlemiş olduğu faiz sınırları arasından belirlediğini de eklemek gerekir. Faizlerin alt ve üst sınırları bellidir ve bankalar kendi çalışma politikalarına en uygun faiz oranlarını belirleyerek müşterilerine sunarlar. Bankaların sunduğu faiz oranları birbirlerine oldukça yakındır, ancak kredi tutarı, vadesi ve uyguladıkları kampanyalara bağlı olarak birkaç puanlık farklar oluşabilmektedir.

Meblağı düşük olan kredilerin faiz oranları çok önemli farklar ortaya çıkarmayabilir. Fakat, kredi meblağı yükseldikçe faiz oranları arasındaki ufak farklılıklar bile birkaç puanlık farklar meydana çıkararak toplam geri ödeme tutarlarında kendisini gösterebilir.

İhtiyaç kredileri, bireysel kredilerde en fazla kullanılan kredi türüdür. Kredi hesaplamasında alınan tutar ve geri ödeme vadesine bağlı olarak taksitleriniz belirlenmektedir. Bireysel ihtiyaç kredisi hesaplamalarında dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de dosya masraflarıdır. Bireysel ihtiyaç kredilerinden bazılarının faiz oranı düşük olsa bile, eklenen dosya masrafı nedeniyle kredinin geri ödeme toplamını yükseltebilir. Bankalar genellikle kredi kullandırırken, dosya masrafları adı altında tahsil ettikleri bedeli krediyi verirken düştükleri için bu önemli masraf kalemi gözden kaçabilmektedir.

  1. Bankaların bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama araçlarına buradan ulaşabilirsiniz.
  2. Yapı kredi bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama için buraya tıklayın.
  3. Garanti bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama için buraya tıklayın.
  4. İş bankası bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama için buraya tıklayın.
  5. Akbank bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama için buraya tıklayın.
  6. Ziraat bankası bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama için buraya tıklayın.
  7. TEB bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama için buraya tıklayın.
  8. HSBC bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama için buraya tıklayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

2 Yorum yapılmış

  1. didar
  2. siNAN

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir