Bireysel kredi oranları

Reklamlar


bireysel kredi oranları

Bireysel kredi oranları: Ülkemizdeki bireysel bankacılık uygulamaları, tüketicilerin her türlü ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde geliştirilmektedir. Nakit finansmanı konusunda tüketiciler için en önemli kalem olan bireysel kredi kullandırılması ile ev eşyasından tatile, evlilikten eğitime kadar pek çok konudaki ihtiyacın karşılanması sağlanmaktadır.

Bireysel kredi çeşitleri bankaların en önemli gelir kalemlerinden biridir. Bundan dolayı bankalar, aralarındaki rekabet ve müşteri memnuniyetini arttırmak amacıyla bu kredilerle ilgili başvuruları oldukça hızlı bir şekilde cevaplamaktadır. Bankalar kendi müşterilerine kefilsiz ve formalitesiz bireysel kredi verebilmekte, başka bankaların kampanyalarını da yakından takip ederek müşterilerine çeşitli avantajlar da sağlamaktadır.

Bireysel kredi veren her banka TCMB’nin belirlemiş olduğu faiz oranlarının sınırları içinde hareket etmektedirler. Bankalar, bireysel kredi oranlarını belirlerken TCMB’nin belirlemiş olduğu faiz oranlarından kendi politikalarına en uygun oranları alarak müşterilerine sunmaktadırlar. Yani bankalar, belirli faiz oranları nedeniyle dilediğinde faiz oranlarının dışına çıkamazlar. Bundan dolayı bankalar müşterilerine bazı ödeme avantajları veya esnek koşullar sunarak farklılık yaratırlar.

Bankalar bireysel kredi verirken, kredi talep eden kişilerin risk değerlendirmelerini hızlı bir şekilde yapmaktadır. Yapılan değerlendirme neticesinde de her banka farklı kriterleri göz önünde bulundurmaktadır. Bireysel krediyi onaylamadan önce bankalar, Geçmiş 5 yıl ve güncel kredi hesaplarınızın durumuna, bu kredilerdeki ödeme performansınıza, kefil olduğunuz hesaplara, kefil olarak gösterdiğiniz kişinin risk durumuna ve ödeme performansına, gelir ve giderlerinizin dengesine, geçmiş dönemlerdeki ödenmiş ya da ödenmemiş borçlarınıza, bankadaki mevduatınıza ve süresine bakarlar ve incelerler.

Ayrıca, kredi başvurusu yapan kişinin risk ölçümlerini yaparken müşterisiyseniz kendi veritabanından ve TCMB veritabanından sorgulama yapabilmektedir.

Bireysel kredi başvurularında birçok başvuru ön onay aşamasından geçemediğinden olumsuz neticelenebilmektedir. Mevcut borçlar risk teşkil ettiğinden mümkünse tüm bu borçların kapatılmasında fayda vardır. Bireysel kredi veren bankaların kredi hesaplamaları ve faiz oranları için aşağıdaki listemizden yararlanabilirsiniz. En uygun bireysel kredi oranlarını bulmak için tüm bankaların faiz oranlarını, dosya masraflarını ve diğer özelliklerini dikkatlice incelemenizde fayda vardır.

Garanti Bankası bireysel kredi oranları ve kredi hesaplama için burayı tıklayın.

Vakıfbank bireysel kredi oranları ve kredi hesaplama için burayı tıklayın.

Akbank bireysel kredi oranları ve kredi hesaplama için burayı tıklayın.

Ziraat Bankası bireysel kredi oranları ve kredi hesaplama için burayı tıklayın.

ING Bank bireysel kredi oranları ve kredi hesaplama için burayı tıklayın.

Yapı Kredi Bankası bireysel kredi oranları ve kredi hesaplama için burayı tıklayın.

TEB bireysel kredi oranları ve kredi hesaplama için burayı tıklayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir