Birikimleri arttırmak için 5 temel unsur

Reklamlar


Birikimleri arttırmak için 5 temel ilke

Birikimleri arttırmak için 5 temel unsur: Birçok kişi belirli miktarda birikim yapabiliyor. Burada önemli olan şey, birikimlerin sürekliliğini sağlamak ve çok daha fazla birikimde bulunmaktır. Birikim yapmak, insanı zenginliğe taşıyan önemli bir araç ya da eylemdir. Şimdiki zamanda veya ileride rahat ve sıkıntısız bir hayat yaşayabilmek için, her zaman birikimde bulunmak ve yapılan birikimleri çoğaltmak gerekir. Yazımızda, birikimleri arttırmak için 5 temel ilke ile ilgili bilgiler vereceğiz. Bu temel ilkelere karşı tutunacağınız tavır, bugün ve gelecekte sizlere çok daha fazlası için yol gösterecektir.

1- Kendinize özgü finansal ilkeleriniz var mı?

Herkesin hayatında maddi manada kendine özgü ve özel ilkeleri olur. Bu ilkeleri dilerseniz gelecekle ilgili hayaller olarak değerlendirin, dilerseniz de hedef olarak. Bunların her birine ulaşabilmek için tek yol, kendinize özgü finansal ilkelerinizin olması ve bu ilkelere olan bağlılığınızdır.

Şayet, finansal ilkelere sahip biri değilseniz artık bunu hemen bugün değiştirin. Daha fazla nasıl birikim yapabileceğinizi, mevcut olanaklarınızı ve yapabileceğiniz her şeyi masanın üstüne yatırın. Mevcut mali durumunuzu bir tablo haline getirin, kendiniz için özel finansal ilkelerinizi tek tek belirleyin.

2- Akıllı bir biçimde harcamalar yapın:

Harcamalarınızda küçük miktarlarda ama kaliteli olmaya özen gösterin. Bazı isteklerinizi erteleyin ve gerçekten ihtiyaç duyduğunuz şeylere paranızı harcayın.

Akıllıca harcama yapabilmenin en etkili ve kolay yolu, kişisel finans planınızı oluşturmaktır. Hazırlayacağınız kişisel finans planı sayesinde isteklerinizin ve ihtiyaçlarınızın farkına varıp, gelir ve giderlerinizi belirleyebilir, ne kadar bir birikimde bulunabilirsiniz görebilirsiniz.

3- Birikimleri yatırıma dönüştürün:

Yatırım yapmak konusunda yeterli bir bilgi düzeyine sahip değilseniz, birikimlerinizi risk almadan nasıl değerlendirebileceğiniz konusunda farklı yolları keşfedin. Birikimlerinizi yatırıma dönüştürmeniz, hem bugününüz hem de yarınınız için kalıcı, aynı zamanda da çok önemli bir adımdır. Yatırım yapmaya başladığınızda ilk aşamada risk almamaya ve aceleci davranmamaya dikkat etmelisiniz.

4- Kendinize yatırım yapın:

Kendinizin önemli olduğunu unutmayın. Siz olmasaydınız yaptığınız birikimlerin hiçbir önemi ve değeri olmaz. Bundan dolayı kendinize yatırım yapmayı sakın ihmal etmeyin. İşinizle alakalı eğitimlere ve seminerlere katılmaya çalışın, kendinizi daha fazla geliştirmenin yollarını arayın.  Finansal bilgilerinizi arttırmaya gayret edin, okuyun ve araştırmaya önem verin.

5- Kazandıklarınızın bir bölümünü verin:

Finans uzmanlarının büyük bir kısmı, almanın ve vermenin finansal hayatın önemli bir parçası olduğu görüşündedirler. Belirli bir düzeyde varlığa ve servete sahip olanların ortak noktaları muhtaç olan kişilere sadaka vermek ve yardımda bulunmaktır. Cömertliğin ve yardım etmenin, çok daha fazlasıyla geri geleceğine inanın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir