Borç Kapatma kredisi Veren Bankalar

Reklamlar


borç kapatma kredisi

Borç Kapatma kredisi (Borç transferi) Veren Bankalar: Diğer bankalardan alınan kredileri kapatmak için bankaların borç kapatma kredisi veya kredi transferi adı altında verdikleri kredi türüdür. Bankalar, borçlarını tek bir bankada birleştirmek isteyen kişilere borç ödeme veya kapatma kredisi vermektedir. Borç ödeme kredisi veren bankalar aracılığıyla aldığınız kredi ile farklı bankalara olan borçlarını ödeyip tek bir bankaya borç ödemesi yapabilirsiniz.

Borç ödeme kapatma kredisi veya kredi transferi

Borç ödeme kredilerinde, aldığınız kredi tutarı ödeme olarak yapılmamakta, direkt olarak borçlu olduğunuz hesaplara aktarılmaktadır. Borçlarınızın ödenmesiyle birlikte borç ödeme kredisi aldığınız bankaya ödemelerinizi yapabilirsiniz. Borç ödeme kredisi veren bankalar farklı faiz oranları ve masraflarla kredi desteği verdiğinden, bankaların faiz oranlarını ve kredi maliyetlerini öğrenebilir, en uygun maliyetle kredi alabilirsiniz.

Borçlarınızı kapatmak için alacağınız krediyi, ödemelerinizde sorun yaşadığınız durumlarda almaya özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi durumda gereksiz yere borç altına girip faiz ödemek zorunda kalabilirsiniz. Makalemizde, borç ödeme kredisi veren bankalar ve faiz oranlarını sizler için araştırdık. Bankalar dönemsel olarak yeni kampanyalarla beraber faiz oranlarında değişiklik yapabildiğinden, mutlaka belirttiğimiz faiz oranlarını, bankaların güncel faiz oranlarıyla karşılaştırmanızda yarar vardır.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası, borçlarını tek bir bankada birleştirmek isteyen kişilere kredi desteği sunan bankaların başında gelmektedir. Devlet bankası olan Ziraat Bankası’nda 5000 TL’lik borç ödeme kredileri 24 aylık vadelerle %1,39 faiz oranıyla verilmektedir.  Kredinin faiz oranları ve masraflarla birlikte maliyet miktarı ise 6113 TL’dir.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Ülkemizin köklü bankalarından birisi olan Akbank, borç ödeme kredisi veren bankalar arasındadır. Akbank tarafından 5000 TL’lik borç ödeme kredisi için 24 ay vadeli olarak %1,37 faiz oranıyla kredi verilmektedir. Kredi için aylık ödenecek taksit miktarı 253 TL’dir. Kredinin toplam maliyet miktarı ise faiz oranı ve masraflarla birlikte 6116 TL’dir.

ING Bank Borç Ödeme Kredisi

ING Bank, 5000 TL borç ödeme kredisini 24 aylık vadelerle %1,38 faiz oranıyla vermektedir.  Kredi için aylık olarak 254 TL taksit ödemesi yapılmaktadır. Kredinin maliyet tutarı ise 6125 TL’dir.

HSBC Borç Kapatma Kredisi

HSBC, borç ödeme kredisi veren bankalar arasında bulunmakta ve 24 aylık vadelerle bu krediyi vermektedir. Kredi için %1,44 faiz oranı uygulanırken, kredinin toplam maliyeti ise 6175 TL’dir.

İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

Ülkemizin en köklü bankaları arasında yer alan İş Bankasında 5000 TL’lik borç kapatma kredileri %1,52 faiz oranıyla verilmektedir. Krediler 24 aylık vadelerle verilirken, krediler için aylık ödenmesi gereken taksit miktarı 259 TL’dir. Kredinin maliyeti ise 6243 TL’dir.

Denizbank Borç Kapatma Kredisi

Denizbank da borç kapatma kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Banka tarafından verilen krediler için %1,44 faiz oranı uygulanmaktadır. Krediler için aylık 256 TL taksit ödemesi bulunmakta ve krediler 24 aylık vade sayılarıyla verilmektedir.  Kredinin maliyeti ise 6175 TL’dir.

Bankaların faiz oranları aynı olsa bile kredi maliyetleri farklı olabilmektedir. Bu durumun temel nedeni ise banka tarafından uygulanan masraf miktarıdır. Borç kapatma kredisi almak istediğinizde, kredinin faiz oranlarının yanı sıra masraf miktarını da öğrenerek toplam maliyet tutarını öğrenmeniz, en uygun maliyetle kredi almanızı sağlayacaktır. En uygun maliyetlerle kredi almak için, bankalardan alacağınız kredinin maliyetini karşılaştırabilir ve en cazip bankayla çalışabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir