Borsa nasıl oynanır?

Reklamlar


borsa nasıl oynanır

Öncelikle borsa nedir? bunu bilmekte fayda var. Borsa, altın, döviz, hisse senedi ve benzeri ticari mallarla hizmetlerin alım satım işlemleri arasında oluşan farkın kazanca dönüşmesini sağlar. Bu tür bir yatırım yapmadan önce borsa hakkında deneyimli ve eğitimli olmak gerekmektedir. Çünkü, yanlış yapılan mal ve hizmet alımlarında zarar etme riskinin bulunduğunun da göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

Borsa oynamak ne demektir?

Borsa oynamak, sanıldığı kadar basit ve kolay bir şey değildir. Borsa da yatırım yaparak kazanç elde edebilmek için, borsa konusunda bilgili ve deneyim sahibi olmak gerekmektedir. Bu konuda kendiniz hareket etmek istiyorsanız, eğitim ve tecrübe için aracı kurumlardan yararlanabilirsiniz. Kolay ve basitçe ilk olarak internetten bazı aracı kurumlarla iletişim kurabilir, bu kurumların hazırladığı eğitim videolarından ve demo hesap sistemlerinden tecrübe edinerek borsaya ilk adımlarınızı atabilirsiniz.

Borsada oynamak için belli bazı yatırım araçlarından faydalanarak ve piyasada meydana gelebilecek değişimleri önceden öngörerek verilerin doğru kullanılması gerekmektedir. Bu verileri etkili şekilde kullanabilmek için piyasadaki her türlü hareketin ve dalgalanmanın çok iyi takip edilmesi lazımdır. Bu değişim ve dalgalanmaları internetten anlık olarak takip etme imkanına sahipsiniz. Yatırım yapacağınızda da aracı kurumlara emir vererek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aracı kurumlar yatırım emrinizi kurallara göre düzenler ve borsaya iletir ve sizin güvenli bir yatırım yapmanızı sağlar.

Borsada her iki yönde yani inerken ya da çıkarken kazandırabilen çift taraflı kaldıraç vardır. Örnek vermek gerekirse; Dolar size hem inişteyken hem de çıkışa geçtiğinde kazanç sağlayabilir. Borsada seanslar içinde işlem yapmak yatırımcılara kazanç sağlar. Bunun için yatırım araçlarını doğru yorumlamak ve analiz etmek gerekmektedir. Yatırım araçları grafikleri üçe ayrılırlar; Bunlar mum, çizgi ve bar grafiğidir. Mum grafiği hem ayrıntılı hem de oldukça doğru bilgiler vermektedir. Diğer grafikler yüzeysel olduğu için doğru bilgi almak zordur. Borsada oynarken en önemli şey; grafiklerin çok iyi analiz edilmesi ve doğru yorumlanmasıdır. Yorumlarınız ne kadar doğru olursa borsadaki kazancınız da o oranda iyi olur.

Borsa oynamayı düşünenlerin çok iyi bir bilgi birikimi ve deneyimi olması gerekmektedir. Piyasadaki gelişmeleri ve hareketleri doğru yorumlamak, aynı zamanda sabırlı davranmak gerekir. Borsada istediğiniz kazancı elde edebilmek ve oyunu doğru oynayabilmek için her türlü argümanı ve bilgiyi takip etmeniz gerekir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir