Borsada kazanmanın sırları işte 8 madde

Reklamlar


Borsada kazanmanın sırları nelerdir

Borsada kazanmanın sırları işte 8 madde: İnsanlardaki para kazanma isteği her işte geçerlidir. Bu istek nedeniyle işin nasıl yapılacağından daha çok, daha fazla nasıl kazanırım şeklinde düşünce hakimdir. Bu durum borsa için de geçerlidir diyebiliriz. En doğru yatırımın nasıl yapılacağından daha ziyade, nasıl para kazanılır buna odaklanır herkes. Borsa hakkında edindiğimiz bilgiler yeterli gelir ve borsada kazanmanın sırlarını öğrendiğimizi düşünerek hemen borsaya girer para kazanma hedefiyle hareket ederiz.

Borsa gibi finans piyasalarında yatırım işlemi gerçekleştiren herkesin amacı iyi para kazanmaktır. Bu amacın kısa sürede gerçekleştirilmesi mümkün olmadığı için birçok kişi yatırım yapmaktan vazgeçmek zorunda kalır. Borsayla ilgili deneyiminiz ve bilginiz yeterli değilse, borsada para kazanmanın imkansız olduğu gibi bir düşünceye girerek piyasadan kısa zamanda uzaklaşırsınız. Halbuki para kazanamamanızın nedeni borsa hakkındaki yetersiz bilginizdir. Borsada birçok kişi para kazanmak için kestirme yolları dener ve kaybeder.

Borsada para kazanma hedefiyle yola çıkan yatırımcıların kesinlikle bilgi ve deneyimi olması gerekmektedir. Piyasayla ilgili işleyişin bilinmesi ve tanınması gerekir. Yatırım yapmaya başlayacak olanların alım satımın nasıl yapıldığını, fiyat dalgalanmalarının neden olduğunu bilmeleri ve yorumlayabilmeleri önemlidir. Özellikle yatırım araçlarını ve fiyat değişimlerinin nasıl gerçekleştiğini çok iyi bilmelisiniz.

Borsa ile ilgili bilgi sahibi olmak ve deneyim kazanabilmek için internetten faydalanabilirsiniz. Borsa aracı kurumlarının hazırlamış olduğu eğitimleri internet üzerinden ücretsiz olarak edinme imkanına sahipsiniz. En önemlisi piyasayla ilgili deneyim sahibi olabilmek için, deneme hesapları üzerinden sanal parayla gerçek piyasa şartlarında işlem yapabilirsiniz. Bu olanak sayesinde herhangi bir risk almadan para kazanmanın yollarını kendiniz öğrenebilirsiniz.

Borsada para kazanmanın sırlarının en başta geleni oluşturduğunuz kendi stratejilerinizdir. Başkalarından gelen tüyoları değerlendirmek yerine kendi bilgi ve deneyimlerinizle hazırladığınız stratejileri geliştirmenizde fayda vardır. Çünkü piyasalarda yatırım yapan herkesin kendisine göre bir piyasa yorumu ve bakış açısı bulunmaktadır. Bundan dolayı başkalarının kazanç sağlayan stratejileri sizin kaybetmenize neden olabilir.

Borsada para kazanmak için kendi stratejilerinizi geliştirebilmenin yolu sizin bilgi ve deneyimlerinizle mümkün olacaktır. İşlem yapacağınız yatırım araçlarını çok iyi takip etmeli, değişiklikleri göz önüne almalı ve kendi portföyünüze uygun olan bir stratejiyle alım satım yapmalısınız. Borsada para kazanmanın sırlarından biri de küçük adımlar atarak ilerlemektir. Küçük yatırımlar yaparak az kazansanız da düşük risk alarak işlem gerçekleştirmiş olursunuz. Bu sayede de az ama düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

Borsada para kazanmanın sırları ile ilgili bazı noktaları aşağıda sıralamaya çalıştık;

1- Borsada yatırım yapacaksanız, borçlanarak ya da kredi çekerek geri ödemesi olan paralarla işlem yapmamalısınız.

2- İlk girişte minimum parayla yatırım yaparak en az riski almalısınız. Piyasayı tanımak, gözlemlemek ve yorumlamak için çalışın.

3- Kendinize en uygun portföyü oluşturmalısınız. Çeşitlilik sağlamalı, beklentilerinize ve nasıl para kazanmayı düşündüğünüze göre portföy belirlemelisiniz. Özellikle ilgi alanınıza uygun olan yatırım araçlarını belirlemelisiniz.

4- Borsada para kazanmak adına kendi yöntemlerinizi geliştirmelisiniz. Öncelikle ne oranda risk alabileceğinizi, uzun vadede mi yoksa kısa vadede mi kazanç elde etmek istediğinizi, hangi noktalarda al-sat yapacağınızı belirlemeniz gerekmektedir.

5- Borsa işlemlerinizde kademeli alım satım gerçekleştirmelisiniz. Yatırım araçlarından hangisini portföyünüze ekleyecekseniz türlü büyüklüklerde farklı aralıklarda alım yaparak eklerseniz, riskleri kontrol altına alarak yüksek kazanç sağlayabilirsiniz.

6- Stoploss (zarar durdur) emrini kullanmaya dikkat etmelisiniz. Riskleri minimuma düşürmek ve para kazanma hırsınızı dizginlemek için bu emrin kullanımı çok önemlidir.

7- Piyasa hakkındaki teknik ve temel analizleri çok iyi öğrenmelisiniz. Bu analizleri doğru yorumlamanız ve değerlendirmeniz neticesinde aldığınız sinyalleri daha rahat anlayabilirsiniz.

8- Sürekli bilgilenmeniz ve sürekli piyasaları takip etmeniz sizin kendinizi geliştirmeniz adına çok önemlidir. Başarılı ve ünlü yatırımcıların önerilerini de takip ederek kendinize özgü bir tarz belirleyebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir