Bu okullardan mezun olanlar çok kazanıyor yüksek maaş alıyor

Reklamlar


bu-okullardan-mezun-olanlar-cok-kazaniyor

Bu okullardan mezun olanlar çok kazanıyor: Yüksek maaş almak istiyorsanız bu okullara bir göz atın, Avrupa’nın en iyi işletme yüksek lisansı yapabileceğiniz üniversiteleri merak ediyor musunuz? Ünlü Financial Times’ın yaptığı bir çalışmada en iyi MBA yapılabilecek 27 üniversiteyi listeledi. Yapılan çalışmada okullardan mezun olan kişilerin iş hayatında aldıkları ücretleri, okul sonrasında iş hayatına giriş süreleri ve daha pek çok kriter ele alınmış durumda. İşte, listeye giren en iyi 27 üniversite ve buradan mezun olanların aldıkları maaşlar;

insead

1- INSEAD ( Fransa, Singapur, BAE ):

Üniversite’nin amacı global iş dünyası liderlerini yetiştirmektir. INSEAD mükemmel çeşitlilik ve mükemmel akademik başarısı için çoklu kampüs şekli katkı sağlamaktadır. Bu üniversiteden mezun olanlar yılda 166 bin dolar gibi çok iyi ücretler kazanabilmektedir.

london-business-school

2- London Business School ( Birleşik Krallık – İngiltere ):

Bu üniversite titiz ve zorlu öğretimi ile dünyanın önde gelen işletme okullarının ilk sıralarında yer almaktadır. 130’dan fazla ülkeden öğrencinin okuduğu LBS’den mezun olan kişiler, yıllık 154 bin dolar gibi bir kazanca sahip olabiliyorlar.

cambridge-judge-business-school

3- Cambridge Judge Business School ( Birleşik Krallık – İngiltere ):

Yönetici eğitim kursları paketiyle beraber, Cambridge MBA, finans, doktora, MPhil of Cambridge Master ve lisans dereceleri de sunan, dünyanın en iyi işletme okullarından biridir. Okuldan mezun olanlar yaklaşık olarak yıllık 156 bin dolar kazanç elde etmektedirler.

ie-business-school

4- IE Business School ( İspanya ):

Girişimcilik, IE’nin temel programlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Öğrenciler kendileri için iş fırsatlarını belirlemek ve iş planlarını geliştirmek için öğrenim görmektedirler. Okuldan mezun olanlar yıllık ortalama 159 bin dolar gibi bir kazanç sağlayabilmektedirler.

international-institute-for-management-development

5- İnternational Institute for Management Development ( İsviçre ):

Eğitimleri ile yüksek etkili küresel yönetici liderler yetiştiren okul, kurumsal liderlik gelişiminde dünya öncüsüdür. Mezunlarının maaşları normal okullardan mezun olanlara göre %80 daha fazla olmaktadır.

hec

6- HEC ( Paris – Fransa ):

Paris Ticaret ve Sanayi Odasında 1881 yılında kurulan HEC Paris, yönetim bilimleri, eğitim ve araştırmalar konusunda uzmanlaşmış bir okuldur. Avrupa’nın önde gelen akademik kurumlarındandır. Okulun mezunları yıllık ortalama 134 bin dolar gibi bir kazanç elde edebilmektedirler.

iese-business-school

7- IESE Business School ( İspanya ):

Elli yıldan fazladır lisansüstü işletme okulu olan Navara Üniversitesi, şirketler ve toplum için kalıcı etkilere sahip kişiler yetiştirmektedir. Yönetim eğitimleri ve geliştirilmesi ile liderler yetiştirmeyi hedef edinmiştir. Okul mezunları 140 bin dolar gibi ortalama yıllık gelir elde etmektedirler.

esade-business-school

8- Esade Business School ( İspanya ):

Ana hedefi, öğrencilerinin sosyal sorumluluklarının bilincinde olarak son derece yetkin birer profesyonel olmalarını sağlamaktır. Bugüne dek 60 bin mezun veren okulun öğrencileri 100’den fazla ülkede görev üstlenmişlerdir. Mezunlarının her biri yaklaşık yıllık 132 bin dolar gibi bir ücret kazanabilmektedir.

sda-bocconi-school-of-management

9- SDA Bocconi School of Management ( İtalya ):

Yaratıcı ve yenilikçi yönetim bilgisinin yayılması ile birlikte kişi ve kuruluşların gelişmesine katkıda bulunan bir okuldur. İtalya’nın işletme alanında eğitim veren en iyi okulu konumundadır. Bu okuldan mezun olanlar uluslar arası şirketlerde çok yüksek ücretler alabilmektedir.

said-business-school

10- Said Business School ( ABD ):

Güçlü fikirler üreten Oxford’un ayrılmaz bir parçası olan oldukça ünlü bir işletme okuludur. Bu okuldan mezun olanlar üç ay gibi kısa bir sürede iş sahibi olabilmektedir.

lancaster-university-management-school

11- Lancaster University Management School ( Birleşik Krallık – İngiltere ):

Küresel yönetici okulu olarak kabul gören Lancaster University Management School, toplum üzerinde ölçülebilir bir global etki üstlenmeyi hedefleyen önde gelen bir okuldur. Okuldan mezun olanlar, master sonrası aldıkları ücreti ikiye katlayabiliyorlar.

imperial-college-business-school

12- Imperial College Business School ( Birleşik Krallık – İngiltere ):

100 yıldan fazladır dünyanın en iyi ilham kaynağı olan bir okul olan Imperial College London, mezunlarına yıllık 112 bin dolar gelir elde edebilecekleri ortamı hazırlamaktadır.

cass-business-school

13- Cass Business School ( Birleşik Krallık – İngiltere ):

Dünya standartlarında bir itibar sağlayan okul, Londra Üniversite’sinin bir parçasıdır. Dünyanın en iyi işletme okulları ve programları arasında sayılmaktadır. Okuldan mezun olanlar yıllık 120 bin dolar gibi gelir elde edebilmektedirler.

alliance-manchester-business-school

14- Alliance Manchester Business School ( Birleşik Krallık – İngiltere ):

1965 yılında kurulan İngiltere’nin ilk iki işletme okulundan biridir. Şimdi ise İngiltere’nin en büyük kampusüne sahip iş ve yönetim okulu durumundadır. Okulun mezunları yıllık olarak ortalama 117 bin dolar kazanç sağlayabilmektedirler.

the-lisbon-mba

15- The Lisbon MBA ( Portekiz ):

Poretkiz’in en iyi işletme eğitimi veren okulu olan The Lisbon MBA, yenilikçi fikirleri olan profesyoneller yetiştirmektedir. Okuldan mezun olanlar global kurumlarda iyi ücretlerle iş bulabilmektedirler.

rotterdam-school-of-management

16- Rotterdam School of Management ( Hollanda ):

Son 40 yıldan bu yana Avrupa’nın önde gelen işletme okullarından biri olarak üne kavuşmuştur. Bu okuldan mezun olan kişiler yıllık yaklaşık 107 bin dolar kazanç elde etmektedirler.

warwick-business-school

17- Warwick Business School ( Birleşik Krallık – İngiltere ):

Vizyonu çok daha iyi küresel bir toplum oluşturmak için yardımcı olmak olan okul, iş eğitimi ve araştırmalar konusunda dünya lideri konumuna gelmeyi hedeflemektedir. Bu okulun mezunları da yıllık 122 bin dolar gibi çok iyi ücretler alabilmektedir.

mannheim-business-school

18- Mannheim Business School ( Almanya ):

Avrupa’nın tam kalbinde, dünya çapında en güçlü iş bölgelerinden birinde, mükemmellik, uluslar arası konumunu ve pratik yönünü birleştiren eşsiz bir MBA programı ile sorumluluk duygusu sizleri beklemektedir.  Bu okulu tercih edip mezun olanlar ortalama yıllık 110 bin dolar gibi bir gelir elde edebilmektedirler.

19- Cranfield School of Management ( Birleşik Krallık – İngiltere ):

Avrupa’nın en eski işletme okullarından biridir. Sadece lisansüstü bir üniversite olup, benzersiz bir liderlik eğitimi sağlamaktadır. Okulun mezunu olanlar yıllık bazda ortalama olarak 116 bin dolar ücret kazanabilmektedirler.

university-of-gallen

20- University of Gallen ( İsviçre ):

1898 yılında iş akademisi olarak kurulan University of Gallen yönetim, iktisat, hukuk, sosyal bilimler ve uluslar arası ilişkiler alanında eğitim vermektedir. Okuldan mezun olan öğrenciler yıllık 112 bin dolar gibi ücretler alabilmektedirler.

university-of-strathclyde-business-school

21- University of strathclyde Business School ( Birleşik Krallık – Glasgow, İskoçya ):

100’den fazla ülkeden yaklaşık 20 bin öğrencisi ile bir uluslar arası teknolojik üniversite konumundadır. İskoçya’da en iyi işletme eğitimi ve öğretimi verilen okuldur.Mezunları oldukça dolgun ücretlerle işe girebilmektedirler.

european-school-of-management-and-technology

22- European school of Management and Technology ( Almanya ):

Schloss Gracht Köln yakınlarında bir konumu olan okul Berlin’dedir. Avrupanın en iyi yönetim ve teknoloji okullarından biridir. Bu okuldan mezun olanlar yıllık ortalama 107 bin dolar gelire sahip olabilmektedir.

durham-university-business-school

23- Durham University Business School ( Birlaşik Krallık – İngiltere ):

Durham MBA, gelecekteki liderleri dizayn etmekle akıllarda kalmayı hedef almıştır. Durham’da eğitim alan öğrenciler işverenlerle pratik katılımlar gerçekleştirmekte, edindikleri teorileri hayata geçirmede yetenek kazanmaktadırlar. Bu okulun mezunları master sonrasında oldukça yüksek ücretler almaya başlamaktadır.

michael-smurfit-graduate-business-school

24- Michael Smurfit Graduate Business School ( İrlanda ):

1908 yılında kurulmuş olan okul UCD Koleji ile uzun bir geçmişe sahiptir. Hedefi olağanüstü liderlik becerileri kazandırma üzerine inşa edilen bir yapısı bulunmaktadır. Avrupa’daki en iyi işletme okullarından biri olarak öne çıkmaktadır. Okuldan mezun olanlar da yıllık 107 bin dolar gibi gelir sağlayabilecekleri işe sahip olabilmektedirler.

edhec-business-school

25- EDHEC Business School ( Fransa ):

Hızla değişen iş dünyasında çevrelerinde olumlu bir etki yaratmak olan yöneticiler ve iş liderleri yetiştirmek olan EDHEC, Lille, Nice, Paris, Londra ve Singapur gibi 5 kampüsünde de MBA programları gerçekleştirmektedir. MBA programları ile yenilikçi temek akademik beceriler kazandırmak amacındadır. Yüksek lisans sonrası öğrenciler dolgun ücretlerle iş imkanına sahip olabilmektedirler.

birmingham-business-school

26- Birmingham Business School ( Birleşik Krallık – İngiltere ):

Birmingham İşletme Okulu, dünyanın her yerinden gelen öğrencilere yüksek lisans programları sunmaktadır. 1902 yılında iş çalışmaları öğretmek için kurulan okul, 100 yıldan fazla geçmişi sayesinde, yerel ve global iş bağlantıları ile öne çıkan bir okuldur. Okulun mezunları ortalama yıllık 100 bin dolar gibi gelirle iş sahibi olabilmektedirler.

grenoble-ecole-de-management

27- Grenoble Ecole de Management ( Fransa ):

Son 30 yıldan bu yana Fransa’da ve tüm Avrupa’da işletme okulları arasında liderlik vasıflarını geliştirmiştir. Okul teknoloji, yenilikçilik ve girişimcilik alanlarında uzmanlığı ile dünya genelinde öğrencilerinin iş geleceklerimi şekillendirmelerine katkı sağlamaktadır. GEM’den mezun olanlar ortalama olarak yıllık 93 bin dolar gibi kazanç sağlayabilecekleri işlere sahip olabilmektedirler.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir