Büyükbaş hayvancılık kredileri

Reklamlar


büyükbaş hayvan kredisi

Büyükbaş hayvancılık kredileri: Büyükbaş hayvancılıkta son yıllarda yaşanan sorunlar nedeni ile Devlet artık çeşitli kredilerle büyükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere destek veriyor. Onun yanı sıra KOSGEB, hayvan alımı için kredi sağlamasa da, hayvancılık ile uğraşacaklara çeşitli krediler sağlamaktadır. Hayvancılık kredilerini Ziraat Bankası vermektedir.

Ziraat Bankası büyükbaş hayvancılık kredileri

Ziraat Bankası, büyükbaş süt hayvancılığı kredisi, damızlık süt sığırcılığı kredisi, damızlık düve yetiştiriciliği kredisi, damızlık etçi sığır yetiştiriciliği kredileri, büyükbaş besicilik kredileri vermektedir.

Ziraat Bankası büyükbaş süt hayvancılığı kredisi

10 büyükbaş hayvan ve üzerinde hayvan yetiştirmek isteyen işletme ve kişilere, büyükbaş süt hayvancılığı kredisi verilmektedir. Bu kredi için; Azami 48 aylık, en az bir doğum yapmış sığır ve manda olmalıdır.

Kredinin kapsamı;

Barınak yapımı ve tadilatı, süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı alımı için, yem hazırlama ünitesi alımı, balya makinesi, çayır biçme makinesi, silaj makinesi için, gübre altyapı, alet ve ekipman alımı için kredi vermektedir.

Büyükbaş süt hayvancılığı kredisinde;  1 yıllık yem bitkisi üretim gideri, işletme giderleri finansmanı yapılmaktadır.

Ziraat Bankası damızlık süt sığırcılığı kredileri

Ziraat Bankası, 10 baş ve üzeri hayvan yetiştirmek veya kapasiteyi arttırmak isteyenlere, damızlık süt sığırcılığı kredisi vermektedir. Manda, Holstein siyah alaca, Holstein kırmızı alaca, Brown Swiss, Flekvi ve Jersey ırkı hayvanların alımı ve arttırılması ile ilgili bir kredidir. Bu kredi aşağıdaki alanlarda kullanılır;

Damızlık belgeli, 1 defa doğum yapmış veya gebe, en az 36 aylık sığır veya 48 aylık manda alımı amaçlı,

Barınak yapımı ve tadilatı, yem hazırlama ünitesi yapımı, balya makinesi, çayır biçme makinesi, silaj makinesi alımı için,

Gübre alt yapısı ve alet ekipman alımı için kullanılabilir veya alınabilir.

Ziraat Bankası damızlık düve yetiştiriciliği kredisi

50 hayvan üzeri işletme kurmak veya hayvan sayısını 50 üzerine çıkarmak isteyenlere için kullanılan bir kredidir. Düve yetiştiriciliği kredileri; barınak yapımı ve tadilatı, yem hazırlama ünitesi, balya makinesi, çayır biçme makinesi, silaj makinesi alımı için kullanılır veya alınır.

Damızlık etçi sığır yetiştiriciliği kredileri

Damızlık etçi sığır yetiştiriciliği kredisi, işletmesini 10 baş ve üzerine çıkarmak isteyenlere verilir. Hereford, Angus, Şarole, limuzin gibi ırklar için kullanılır. Bu kredi; damızlık belgesine sahip ilk yavrusuna gebe ya da ilk doğumunu yapmış hayvanlara, barınak yapımı ve tadilatı için, yem hazırlama ünitesi, balya makinesi, çayır biçme ve silaj makinesi alımı için, gübre ekipmanları için kullanılır.

Büyükbaş besicilik kredileri

Ziraat Bankası, bu kredi ile 10 baş ve üzerinde olan büyükbaş besi işletmesi kurmak isteyenlere verilir. Bu krediler, barınak yapımı ve tadilatı, yem hazırlama, balya ve silaj makinesi, çayır biçme makinesi alım kredileri, gübre alt yapısı, azami 20 aylık erkek hayvan alımı, tek yıllık yem bitkisi üretim giderleri için alınır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir