Çalışmayan Ev hanımları kredi kartı alabilir mi?

Reklamlar


Ev hanımları kredi kartı alabilir mi

Çalışmayan Ev hanımları kredi kartı alabilir mi? Belirli bir geliri olmayan ev hanımları da dahil her kim olursa olsun, kredi ya da kredi kartı alabilmeleri oldukça zordur. Bankaların tamamına yakını gelirini belgeleyen ve yeterli gelire sahip olan kişileri tercih ettikleri için, gelirini belgeleyemeyen ev hanımlarına kredi kartı veya kredi verme konusunda zorluk çıkarmaktadır.

Herhangi bir işte çalışan kadın ya da erkek, belirli bir saatte işe gidip belirli bir saatte işten çıkmaktadırlar. Ancak ev hanımlarının böyle bir mesai sınırlaması bulunmamaktadır. Evlerinde çalışan birer birey olsalar da ev hanımları gelir beyan edemedikleri için kredi kartı ya da kredi kullanmakta zorluk çekebilmektedirler. Ev hanımıysanız ve üzerinize kayıtlı bir taşınmaz ya da SGK’nız yoksa kredi kartı veya kredi alabilmeniz biraz zordur. Ancak son yıllarda bazı bankalar, geliri olmayan öğrencilere ve ev hanımlarına kredi kartı vermeye başladılar. Ev hanımı iseniz ve kredi kartı alarak harcamalarınızı daha rahat yapmak istiyorsanız bazı adımları izlemeniz gerekmektedir.

Birinci adımınız kredi kartı almak istediğiniz bankaya vadesiz bir hesap açtırmanız ve hesabınızda düzenli ve belirli miktarda para bulundurmanızdır. Banka olarak bir nebze daha küçük bankaları seçebilirsiniz. Müşteri sayısı az olan banka şubeleri ilk tercihiniz olabilir. Bu sayede vadesiz hesabınızı açtıktan bir müddet sonra kredi kartı başvurunuzun onaylanma olasılığını arttırabilirsiniz. Vadesiz hesabınızda minimum 500 TL ve üzerinde bulundurmaya gayret göstermelisiniz. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce vadeli hesabı da tercih edebilirsiniz. Hesabınıza sürekli olarak para giriş çıkışında bulunmalı, elektrik, telefon ya da su faturalarından en az birini otomatik ödeme talimatına bağlayın. Bu işlemlerin hepsi aktif bir banka müşterisi olduğunuzu ifade edecektir. 1-2 ay bu hareketleri sağladıktan sonra kredi kartı başvurusu yapma zamanınız gelmiş demektir. Ev hanımlarının banka şubesine giderek değil de internet üzerinden ya da SMS ile başvuru yapmaları onay alma şansını yükseltecektir.

Hesabınızın olduğu şubeye gittiğinizde müşteri temsilciniz hesabınızı kontrol edecek, hesabınızda hareketlilik ve yeterli miktarda para olduğuna kanaat getirdiğinde kredi kartı onayınızı düşük limitli olsa da verecektir. Başlangıçta büyük olasılıkla 750 TL gibi bir limitle kredi kartınız tahsis edilecektir. Düzenli, geliri olmayan ev hanımları için 750 TL’lik kredi kartı limiti yeterli olacaktır. Kredi kartınızın ödemelerini düzenli şekilde yaparsanız, birkaç ay sonra kredi kartı limit artırımı için müracaatta bulunabilirsiniz. Bankalar, genellikle düzenli ödemelere sahip müşterilerine kredi kartı limit artırımı ister misiniz? gibi mesajlar yollayacaktır. Bu işlemler ve süreç sizin için zor geliyorsa, adınıza kayıtlı taşınmazınız ya da gayrimenkulünüz varsa, bankaya teminat olarak göstererek sorunsuzca kredi kartı da alabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir