Citibank Eft Saatleri

Reklamlar


citibank-eft

Citibank Eft Saatleri: Citibank 1975 yılında Türkiye’de kurulan Citigroup bünyesinde hizmet veren finans kuruluşudur. Özellikle Akbank’ın %20’lik hissesini satın almasıyla birlikte ortak olarak gücüne güç katmıştır. Şube sayısı çok fazla olmamakla birlikte ülke çapında  şubesi bulunmaktadır.

Küçük çaplı sermayesi ile ülkemizin büyüyen bankaları arasında yer alan Citibank gerlirlerinin büyük bölümünü eft işlemleri gibi günlük işlemlerden elde etmektedir. Merkez Bankasına bağlı olarak işlem gerçekleştiren banka BDDK’ya bağlı olarak rekabetçi piyasa koşullarına uygun olarak işlem  gerçekleştirmektedir.

Buna göre Citibank eft saatleri gibi işlemlerde bu kanunlara bağlı olarak sadece belirli saatler içerisinde eft işlemleri gerçekleştirebilmektedir. İncelemelerini gerçekleştirmekte olduğumuz Citibank eft saatleri ile ilgili bilgilere birlikte bakalım;

Citibank Eft Saatleri

Citibank banka hesabınızdan bir başka bankada bulunan hesabınıza gerçekleştireceğiniz para transferlerine eft denilmektedir. Eft işlemleri sadece çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilebilen işlemler olmakla birlikte Citibank eft saatleri dışında gerçekleştirilen işlemler ise takip eden ilk iş günü karşı hesaba aktarılmaktadır.

Buna göre çalışma saatlerinin başlamasıyla birlikte gerçekleştirilen eft işlemleri akşam saat 17:00’a kadar sorunuz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu saatlerin dışında veya hafta sonu ile resmi tatillerde gerçekleştirilen Citibank eft işlemleri ise devam eden bir sonraki gün çalışma saatleri içerisinde alıcı hesabına aktarılmaktadır.

Citibank eft saatleri içerisinde gerçekleşen para transferlerinde ödemeler 5 ile 10 dakika arasında alıcı hesabına aktarılmaktadır. Ancak bazı durumlarda Citibank şubeleri ve Merkez Bankasında yaşanan yoğunluğa bağlı olarak para transferi karşı hesaba 30 dakika gibi bir süre içerisinde gerçekleşebilmektedir.

* Citibank eft işlemleri gerçekleştirirken kullanabileceğiniz pek çok farklı mecra bulunmaktadır, bunlar bankanın şubeleri, Atm’ler, telefon bankacılığı ve internet bankacılığıdır. Bu mecralardan her biri üzerinden para transferi gerçekleştirirken alıcı ve gönderici bilgilerini doğru olarak yazmalısınız, aksi halde göndermek istediğiniz tutar gönderici hesabına geri gönderilecektir. Bu nedenle eft formunun doldurulması sırasında iban numarası ile birlikte alıcının da asını ve soyadını harf hatası bile yapmadan girmeniz gerekiyor.

Not: Citibank eft saatleri içerisinde göndereceğiniz para transferlerini şubelerden, Atm’lerden, mobil bankacılık üzerinden, telefon bankacılığı ile ve internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar içerisinde en uygun eft işlem ücreti tahsil edilen yöntem internetten gerçekleştirilen eft işlemleridir. Buna ek olarak eft gönderim formunda hiç bir harf hatası dahi yapmamalısınız, aksi halde göndermek istediğiniz tutar gönderici hesabına geri gönderilmektedir.

Citibank Eft Sorgulama

Bir bankadan bir diğer bankaya gerçekleştirilen para transferleri olan eft işlemlerinin göndericinin hesabından alıcının hesabına aktarılıp aktarılmadığını öğrenebilmek için eft sorgulama işlemi gerçekleştirmek gerekiyor.

Citibank eft sorgulama işlemi için 0212 319 45 00 numaralı telefonu aramak gerekiyor. Özellikle eft saatleri dışında gerçekleştirilen para transferleri için genellikle işlem yoğunluğuna bağlı olarak transferler geç gerçekleşebiliyor. Bu gibi durumlarda eft sorgulama işlemi gerçekleştirmek gerekiyor.

Yukarıda detaylı olarak incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Citibank eft saatleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar ölümünden bize iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir