Citibank Iban Öğrenme Sorgulama

Reklamlar


citibank-iban

Citibank Iban Öğrenme Sorgulama: Citibank ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan yabancı sermayeli bankalardan biridir, özellikle son dönemlerde rekabetçi piyasa koşullarına ayak uydurarak diğer bankaların önüne geçebilmek için çok avantajlı kampanyaları müşterilerine sunuyor.

Bu sayede son zamanlarda müşteri sayısını katlamış olan orta ölçekli bankalardan biri olan Citibank günlük işlemler incelendiğinde en çok para transferi işlemlerini gerçekleştiriyor.

Özellikle yurt dışına gerçekleşen ve yurt dışından gelen para transferleri konusunda çok hızlı ve düşük maliyetle işlem gerçekleştiriyor. Bunun dışında alt yapı gelişmelerinde de son derece büyük yatırımlar gerçekleştiren kuruluş yurt dışı ve yurt içi para transferlerinde kullanılan iban öğrenme sorgulama işlemlerinde son derece iddialı bir banka.

Citibank iban öğrenme sorgulama işlemleri ek çok farklı mecra üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi  para transferlerinde çok büyük avantajlar sağlamaktadır. İban numaraları 26 basamaklı numaralardır.

Örnek iban numarası incelenecek olursa;

TR 85 00740 0 0000043223022405 şeklindedir.

Aşağıda araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğumuz Citibank iban öğrenme ve sorgulama işlemi ile ilgili incelemelere birlikte bakalım;

Citibank Iban Öğrenme Sorgulama

Gerçekleştireceğiniz para transferlerinde kullanacağınız iban numarası Citibank resmi web sitesinden kolaylıkla sorgulanabilmekle birlikte şubeye giderek yorulmanıza gerek kalmıyor.

Burada sizden istenen Citibank şube kodu, Hesap Numaranız ve Ek Numarasını girerek kolaylıkla işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bunun dışında hesap kartınız ile atm şubelerinden iban numarası sorgulama işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca telefon bankacılığı üzerinden müşteri temsilcisine gerekli bilgileri verdikten sonra hesap numaranızın sorgulanması ile iban numaranızı öğrenebiliyorsunuz ancak telefonda verilen iban numarasını doğru şekilde yazamayabileceğiniz için işlem telefonda iban numarasının alınması mantıklı olmayabilir.

Son olarak size en yakın Citibank şubesini ziyaret ettikten sonra buradan görevli memurdan kolaylıkla işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Para transferi gerçekleştireceğiniz iban numarasının hangi bankaya ve kime ait olduğunu öğrenebilmek için iban sorgulama işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Citibank Iban Numarası Doğrulama

Bazı durumlarda para transferi yapacağınız iban numarasının kime ait olduğunu ve hangi bankaya ait iban numarası olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için Türkiye Bankalar Birliği resmi web sitesi üzerinden gerçekleştireceğiniz sorgulama işlemi ile detaylı şekilde bilgi elde edebilmeniz mümkün oluyor.

Bunun dışında elinizde sadece 8 haneli hesap numarası bulunuyorsa bu hesap numarasının iban numarasına dönüştürülmüş halinin de Türkiye Bankalar Birliği web sitesinden öğrenilebilmesi mümkündür.

Not: Ülkemizde en çok gerçekleşen bankacılık işlemlerinin para transferleri olduğunu biliyoruz. Hal böyle olunca en çok hata yaptığımız ve yanlışlık yaptığımız işlemlerde para transferlerinde oluyor. Bu nedenle gerçekleştireceğiniz havale ve eft işlemlerinde kesinlikle alıcı ve gönderici bilgilerinin doğru ve eksiksiz şekilde yazılması çok büyük önem taşıyor. Para gönderim formunda alıcı ile gönderici bilgilerinde gerçekleştireceğiniz en ufak bir harf hatası bile işlemin gerçekleşmesini engelleyecektir. Bu durumda yapılan hatalı gönderimlerde ödemeler belirli bir süre bekletildikten sonra gönderici hesabına geri gönderilecektir.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Citibank iban öğrenme sorgulama işlemi ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru ve ek bilgiyi yorumlar bölümünden bize aktarabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir