Denizbank Eft ve Havale işlem Ücretleri

Reklamlar


denizbank-eft-ucret

Denizbank Eft ve Havale işlem Ücretleri: Denizbank A.Ş ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan en büyük hacimli bankalardan bir tanesidir. Özellikle son dönemlerde gerçekleştirmiş oldukları reklam kampanyaları ile bankacılık gündeminden düşmeyen banka yüksek sermaye oranları ile müşterilerinin haklarını gözeten büyük bir bankadır.

Denizbank eft ücretleri gibi gerçekleşen bankacılık işlemlerinden tahsil ettiği ücretler ile kar elde eden ve bankacılık hizmetlerini gerçekleştiren bir finansal kuruluştur. Ancak bu bedelleri minimum düzeylerde tutarak müşterilerine özel indirimler uygulayabilmektedir.

Ülkemizde bankacılık işlemleri incelendiğinde en çok gerçekleştirilen işlemlerin para transferleri yani eft işlemleri olduğunu görüyoruz. Buna göre pek çok farklı mecra üzerinden gerçekleştirilebilen eft işlemleri en çok banka şubelerinden, ATM’lerden, internet bankacılığı ile ve telefon bankacılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

İncelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Denizbank eft ücretleri ile ilgili detaylı incelemeler gerçekleştirdik. Birlikte bakalım;

Denizbank Eft Ücretler

Her hangi bir Denizbank şubesinde yer alan hesabınızdan bir başka banka şubesinde bulunan hesaba para transfer edilmesi işlemine eft denilmektedir.

* Buna göre Denizbank eft ücretleri para transferlerinin banka şubelerinden gerçekleştirilmesi durumunda 36 lira ile 480 lira arasında bir masraf talep edilmektedir. Bu bedel gönderilecek olan para miktarına göre değişim göstermektedir.

* Para transferlerinin internet şubesi üzerinden gerçekleştirilmesi durumunda 1.80 lira ücret talep edilmektedir. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek eft işlemleri masraflar açısından en avantajlı para transferi işlemleridir.

* Telefon şubesinden gerçekleştirilen Denizbank mobil üzerinden gönderilen para transferlerinde her bir işlem başına 0.90 lira talep edilmektedir. Bunun dışında Denizbank eft ücreti telefon bankacılığı ile gerçekleştirilen eft yani para transferi işlemlerinde ise hesaptan gerçekleşen işlemlerde 14 lira tahsil edilmekle birlikte, ödemenin isme gönderilmesi durumunda 24 lira tahsil edilmektedir.

* Son olarak ATM’ler üzerinden gerçekleştirilecek olan eft işlemlerinde ise sabit olarak 6 lira masraf talep edilmektedir.

denizbank-islem-ucret

Hesaptan Hesaba TL Havale 24TL BSMV Hariç
Hesaptan İsme TL Havale: Şube %0.5 36TL 360TL BSMV Hariç
Kasadan Hesaba TL Havale: Şube %0.5 42TL 480TL BSMV Hariç
Kasadan İsme TL Havale:Şube %0.5 48TL 480TL BSMV Hariç
Hesaptan Düzenli havale 1.8TL BSMV Hariç
İnternet
Hesaba veya İsme Havale 1.8TL BSMV Dahildir
Mobil
Hesaba veya İsme Havale 1.25TL BSMV Dahildir
İletişim Merkezi
Hesaba TL Havale 14TL BSMV Dahildir
İsme TL Havale 24TL BSMV Dahildir
ATM
Hesaba veya İsme Havale 6TL 6TL BSMV Dahildir
Kiosk
Hesaba veya İsme Havale 1.8TL BSMV Dahildir
MoneyGram Para Aktarma İşlemleri
MoneyGram Para Gönderim Komisyonu (USD) 12USD 300USD İşlem ücretleri tutar bazında farklılık göstermektedir. BSMV dahildir.
MoneyGram Para Gönderim Komisyonu (EUR) 12EUR 240EUR İşlem ücretleri tutar bazında farklılık göstermektedir. BSMV dahildir.
MoneyGram Para Gönderim Komisyonu (TL) 27TL 545TL İşlem ücretleri tutar bazında farklılık göstermektedir. BSMV dahildir.
Aynı Gün Valörlü Giden Havale
Aynı Gün Valörlü Giden Havale %0.05 10TL 500TL BSMV Hariç

Denizbank Swift

İşlem Türü Masraf Oranı Masraf Tutarı Açıklama
Minimum Maksimum Minimum Maksimum
Şube
Hesaptan Yurtiçi Bankalara Giden Swift:Şube %0.5 36TL 360TL İşlemden Swift Ücreti ve muhabir banka ücreti ayrıca tahsil edilecektir. BSMV Hariç
Hesaptan Yurtdışı Bankalara Giden Swift: Şube %0.5 48TL 360TL İşlemden Swift Ücreti ve muhabir banka ücreti ayrıca tahsil edilecektir. BSMV Hariç
Hesaba Gelen Swift Havale Nakit Ödeme %0.4 60TL 360TL BSMV Hariç
Swift Ücreti
Swift Ücreti 100TL BSMV Hariç
İnternet + İletişim Merkezi+ Mobil
İnternet + İletişim Merkezi+Mobil 50TL BSMV Dahil. Diğer bankalara swift ile yapılan havalelerde muhabir banka masrafının amire ait olması halinde (our) masraf havale yapılışı sırasında peşin tahsil edilecektir

Denizbank EFT işlem ücretleri

İşlem Türü Masraf Oranı Masraf Tutarı Açıklama
Minimum Maksimum Minimum Maksimum
Şube
Hesaptan EFT: Şube %0.5 42TL 420TL BSMV Hariç
Hesaptan Geç EFT: Şube %0.5 52TL 430TL BSMV Hariç
Kasadan EFT: Şube %0.5 60TL 480TL BSMV Hariç
İsme Gelen EFT %0.4 36TL 300TL BSMV Hariç
Hesaptan Düzenli EFT 3.9TL BSMV Dahil
İnternet
Hesaba, İsme, Kredi kartına EFT 3.9TL BSMV Dahil
Hesaba, İsme, Kredi kartına Geç EFT 6.5TL BSMV Dahil
İletişim Merkezi
Hesaba, İsme, Kredi kartına EFT 21.6TL BSMV Dahil
Kiosk
Hesaba, İsme, Kredi kartına EFT 3.25TL BSMV Dahil
ATM
Hesaba, İsme, Kredi kartına EFT 6TL BSMV Dahil
Hesaba, İsme, Kredi kartına Geç EFT 7TL BSMV Dahil
Mobil
Hesaba, İsme, Kredi kartına EFT 3TL BSMV Dahil
Hesaba, İsme, Kredi kartına Geç EFT 6TL BSMV Dahil

Denizbank Eft Saatleri

Eft işlemleri farklı bankalar arasında gerçekleştirilmekte olan para transferleridir. Bu para transferleri günlük olarak çalışma saatleri içerisinde sadece belirli saatlerde gerçekleştirilebilmektedir. Buna göre Denizbank eft saatleri sabah bankanın açılışı ile başlamakla birlikte akşam 16:30 saatlerine kadar gerçekleştirilebilmektedir.

Bu saatler dışında gerçekleştirilen para transferleri ise ertesi gün iş günü ise ertesi gün karşı hesaba aktarılmaktadır. Eft saatleri içerisinde gerçekleştirilen işlemlerde ise ödemeler alıcı hesabına sadece bir kaç dakika içerisinde aktarılmaktadır. Ancak bazı durumlarda Merkez Bankası ve Denizbank şubelerinin yoğunluğuna bağlı olarak ödemeler karşı hesaplara 30 dakikada ulaşabilmektedir.

Not: Göndereceğiniz eft işlemlerinde iban numarasının eksiksiz bir şekilde girilmesi gerektiği gibi aynı zamanda alıcının adı ve soyadının da doğru ve eksiksiz bir şekilde forma girilmesi gerekmektedir. Aksi halde uyuşmayan isim, soyadı ve iban numarası nedeniyle göndermek istediğiniz tutar sizin hesabınıza yeniden geri gönderilecektir.

İncelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Denizbank eft ücretleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir