Devlet Destekli Engelli Kredisi

Reklamlar


Devlet tarafından desteklenen engelli kredisi, nasıl alınır şartları ve başvuru kaynakları: Ülkemizde son yıllarda yapılan en güzel politika hiç kuşkusuz, yeni girişimcilere sağlanan desteklerdir. Öyle ki ekonomik koşullar dolayısıyla büyük markalar ile yarışmanın neredeyse imkansız hale geldiği sektörlerde girişimcinin imdadına hibe ve destekler koşmakta. Özellikle fiziksel durumlarından dolayı özel sektörde iş bulamayan engelli vatandaşlarımız için pek çok avantaj sunulmaktadır. Engelli vatandaşlarımız için uygulanan avantajlardan bir tanesi de devle destekli sunulan kredilerdir. Kendi işyerlerini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımız için T.C. Ziraat Bankası Devlet destekli engelli kredileri sunmaktadır. KOSGEB’de engelli vatandaşlarımız için yine iş yeri kurma konusunda kredi desteği sağlamaktadır.

Peki engelli bir vatandaşımız yeni bir işyeri kurmak istediği zaman ihtiyacı olan maddi desteği nasıl sağlayabilir?

İşte bu noktada karşımıza 2 seçenek çıkmakta. Bunlardan birisi KOSGEB, bir diğeri ise Ziraat Bankasıdır. Oldukça avantajlı bir şekilde sunulan bu krediler sayesinde yeni bir iş yeri açmak fazlasıyla kolaylaştırılmış durumdadır.

KOSGEB ile çalışmak isteyen engelli vatandaşlarımız hem hibe hem de destek kredisi alabilirken, Ziraat Bankası ile çalışmak isteyen engelli vatandaşlarımız da oldukça düşük faizlerle destek kredilerinden faydalanmaktadır. Ziraat Bankasının sunmuş olduğu destek kredilerinde geri ödeme vadesi oldukça uzatılmıştır ve bu durum da alınan kredilerin geri ödemesi sırasında yaşanacak sıkıntıları azaltmaktadır. 60 aya kadar ger ödeme planı ile sunulan bu kredilerin yanında banka engelli vatandaşlarımız için bireysel emeklilik hizmetlerinde de ekstra avantajlar sağlamaktadır.

Eğer Ziraat Bankası engelli destek kredisi almak isterseniz yapacağınız detaylı bir çalışma bulunmamaktadır ve sadece size en yakın banka şubesine giderek bu kredilere başvurmanız yeterlidir. KOSGEB hibe ve kredi imkanlarından yararlanmak için ise birkaç çalışma yapmanız gerekmektedir.

KOSGEB sadece iş kurma destek kredisi sunmakla da yetinmemiştir ve %10 oranlarında yaşanılan bölgeye göre daha fazla avantaj paketleri sunmuştur. Eğer bu uygulamalardan faydalanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken KOSGEB sistemine üye olmak ve daha sonrasında da Girişimcilik Destek Programına katılarak Girişimci sertifikasını almaktır. Sertifikanızı aldıktan sonra hazırladığınız iş planları ile KOSGEB’e başvuru yapıp Destek Programlarına başvurabilirsiniz. Açacağınız iş yerinde yaptığınız harcamaları %10 oranlarında daha avantajlı bir biçimde geri alarabilirsiniz.

 

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir