Devlet destekli evlilik kredisi

Reklamlar


devlet destekli evlilik kredisi

Devlet destekli evlilik kredisi: Evlenmek, günümüzde evlenecek olan çiftlere  önemli mali yükler getirmektedir. Evlilik kredisi devlet tarafından vatandaşlarına kolaylık sağlaması açısından yürürlüğe konulmuş ve evlenmek isteyip de bir türlü evlenemeyen çiftlerin hayallerine kavuşabilmesi için devlet destekli evlilik kredisi uygulaması başlatılmıştır.

Devletin evlenecek olan çiftlere sağladığı faizsiz evlilik kredisi ile evlilik öncesi yapılması gereken masrafların üstesinden gelmek artık çok kolay. Alt limiti 10 bin TL şeklinde belirlenen evlilik kredisini alacak olanların geri ödeme imkanları da oldukça avantajlı. Ödemeler sırasında yaşanabilecek özel durumlardan kaynaklanan ödeme güçlüğünde ödemelerin ileri bir tarihe alınma şansı da sunulmaktadır.

Devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir?

Evlilik kredisinden faydalanabilmek için ihtiyaç sahibi olmanız kafi gelmemektedir. Diğer pek çok kredide olduğu gibi, evlilik kredisinde de kredi talep edenlerden bazı şartları yerine getirmesi istenmektedir. Bu şartlar;

  1. 18-25 yaşları arasında olunmalı (üniversite mezunları için üst sınır 26’dır),
  2. Gelirinin kendisini geçindirebilecek düzeyde olması ve
  3. Ağır bir suç işlememiş ve ceza almamış olması gerekmektedir.

Evlilik kredisinden yararlanan çiftlerden herhangi biri yetim ya da devlet kurumlarında büyümüşse, alınmış olan evlilik kredisinde uygulanan geri ödeme vadesi 2 yıl ileriye uzatılıp ertelenebilmektedir. Kredinin ödemeleri alındığı tarihten 2 yıl sonra ödenmeye başlanacaktır. Bu arada ihtiyaç durumunda kredinin miktarında artırıma gidilebilmekte, gerekirse vadesinde de uzatmaya gidilebilmektedir.

Devlet destekli evlilik kredisine başvuru nasıl yapılır?

Evlilik kredisi kullanmak isteyen 18-25 yaş aralığındaki kadın erkek her birey, istenen kriterlere uygunsa faizsiz evlilik kredisine başvurabilir. Başvurular evlilik kredisi veren devlet ya da özel bankalar aracılığı ile yapılabilmektedir.  Evlilik hazırlığında olan çiftler, hiç vakit kaybetmeden faizsiz evlilik kredisine devlet desteği ile sahip olabilmektedir.

Yapı Kredi devlet destekli evlilik kredisi ile ilgili detay bilgi için burayı tıklayın.

Vakıfbank devlet destekli evlilik kredisi ile ilgili detay bilgi için burayı tıklayın.

Akbank devlet destekli evlilik kredisi ile ilgili detay bilgi için burayı tıklayın.

Şekerbank devlet destekli evlilik kredisi ile ilgili detay bilgi için burayı tıklayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

One Response

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir