Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi Şartları Nelerdir

Reklamlar


tavuk-ciftligi-kredileri

Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi Şartları Nelerdir: Tavuk çiftliği kurmak için araştırma yapıyor ve şartları hakkında bilgi sahibi olmak için doğru yerdesiniz, tavuk çiftliği kredisi, hem devlet destekli hem KOSGEB kredileri ile hem de çeşitli bankalar aracılığıyla kullanılabilir, sizler için araştırdığımız bu konuyu daha detaylı öğrenmek için lütfen okumaya devam edin, işte detaylar.

Devlet destekli,  KOSGEB ve Bankalar ile Tavuk çiftliği kredisi

Hayvancılık, para akışı olarak yüksek miktarlara sahiptir ve hayvancılık ile kazanmak çok daha kolaydır. Büyükbaş hayvancılık çok maliyetli olduğunda dolayı daha küçük çaplı bir hayvancılık yapmak isteyenler; küçükbaş hayvancılığa ya da kanatlı hayvan yetiştiriciliğine soyunabilirler.

Tavuk çiftliği de hayvancılık ile kazanç sağlamak için büyük bir avantajdır. Tavuk çiftliği kurmak için yeterli sermayeye sahip değilseniz kredi imkânından yararlanabilirsiniz. Tavuk çiftliği kredisi almak için internet bankacılığından başvuru kabul edilmemektedir. Tavuk çiftliği kredisi alınabilmesi için başvurunun şubeden yapılması gerekmektedir.

Tavuk çiftliği kredisi alırken çiftlik kurulacak alanın belli olması gerekmektedir. Ve alınan kredi ile mutlaka çiftlik kurulması gerekir.

Tüm bunların yanı sıra kredi almaktan kaçınmanızda fayda vardır.

Tavuk Çiftliği Kredisi Alacaklara Devlet Desteği

Tavuk çiftliği kredisi alacak olanlar için devlet destek vermekte ve 0 faizli devlet destekli kredi imkanı tanınmaktadır. Sunulan devlet destekli kredi devlet tarafından çiftlik sahibine verilecek olup geri ödemesinde 0 faiz uygulaması yapılacak olacaktır.

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Gerekli Şartlar

Tavuk çiftliği kurmak için de yerine getirilmesi gereken belli başlı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar yerine getirilirse tavuk çiftliği kurularak devlet desteği alınabilir. İlk şart hayvancılık kayıt sistemine kayıtlı olmaktır. Tarım ile alakalı yüksekokul mezunu olmakta tavuk çiftlik kredisi alabilmek için gerekli olan şartlar arasında bulunmaktadır. Okulunu okumadan tavuk çiftliği kurmak isteyenler için aynı destek sağlanmayacaktır. Bunun dışında tavuk çiftliğini kurup kredi almak diye bir durum da söz konusu değildir. En az 3 yıl tavuk çiftliğinin bulunması ve hayvancılık ile uğraşılıyor olması gerekmektedir.

Organik Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur?

Organik tavuk çiftliği kurulumu için devlet anahtar teslim tavuk çiftliği kuruluşu yapmaktadır. Anahtar teslim tavuk çiftliği kredilerinden yararlanarak tavuk çiftliği ile ilgili iyi bir çıkış yakalayabilirsiniz. Devlet tavukçuluk kredisi verirken 2 tipte kredi imkanı sunmaktadır. Devletin sunduğu kredi çeşitleri;

  • Damızlık kanatlı üretimi için yatırım kredileri
  • Damızlık kanatlı hayvancılık işletim kredileri

Damızlık Etlik Piliç ve Yumurta Kredisi Başvurusu

Eğer ki üretimi ya da işletimi yapılacak olan tavuk etlik piliç ve yumurta kredisiyse en az 10.000 tavuk gerekmektedir. Üretimi ya da işletimi yapılacak olan yumurta tavuğu yetiştiriciliği kredisiyse 1.000 tavuk, damızlık hindi yetiştiriciliğiyse 5.000 adet, kaz, ördek ve bıldırcın yetiştiriciliğiyse 1.000 adet olması şartı aranmaktadır. Eğer ki damızlık deve kuşu yetiştiriciliği yapılacaksa 100 adet hayvan gerekmektedir. Bu şartlar taşınıyorsa kredi başvurusu yapılabilir.

Hayvan sayısı dışında hayvanların sağlık sertifikaları yani damızlık olduğu da ispatlanmaktadır.

KOSGEB Tavukçuluk Kredisi

KOSGEB özellikle iş sektörüne girmek isteyen ve özel sektörde çalışmasına devam etmek isteyen kişilerin sermayesi için başvurdukları kurumdur. KOSGEB öncelikle eğitim vermekte daha sonra verdiği eğitime istinaden kredi vererek tavuk çiftliğinin kurulması sağlanmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir