Devlet Destekli Temizlik Şirketi Kurmak

Reklamlar


Devlet destekli uygun ödeme koşulları ile temizlik şirketi hibe kredisi kullanmak için teşvik paketinden yararlanabilirsiniz, işte detaylar. Günümüzde temizlik şirketleri oldukça popüler bir hal almaya başladı. Oldukça geniş bir yelpazeye hizmet veren bu şirketler, ev, araç, bina, iş yeri, ofis, fabrika ve işletme başta olmak üzere pek çok kuruluşa yıkama ve temizlik hizmetleri vererek hem büyük bir sektörün oluşmasını sağladılar hem de kuruluşların iş yükünü hafiflettiler.

Talep yoğunluğuna rağmen henüz yeteri sayıda temizlik şirketi bulunmaması da girişimciler için büyük bir fırsat yaratıyor. Durum böyle olunca KOSGEB tarafından da yeni girişimcilere temizlik şirketi kurmaları konusunda pek çok destek verilmektedir. Sadece yeni girişimcilere değil hali hazırda bir şirket sahibi olan kişiler de KOSGEB’in sağlamış olduğu avantajlardan yararlanabilmekteler.

Bu yazımızda sizlere temizlik şirketi kurma kredisinin nasıl alınacağı ve bir temizlik şirketi kurup büyütürken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklamaya çalıştık.

Önceki dönemlerde KOSGEB tarafından sadece sanayi alanında hizmet veren kişilere destek sağlanıyordu fakat artık son yıllarda kurum ihtiyaca yönelik destek programlarını arttırdı.

Bu yeni destek programlarında göze çarpanlardan bir tanesi de temizlik şirketleridir. Yeni iş yeri açmak isteyen ya da mevcut iş yerini büyütmek isteyen kişiler KOSGEB tarafından oldukça avantajlı destek paketleri ile karşılaşmaktalar. KOSGEB’de yer alan NACE rev. Kodu ile vatandaşlara bildirilen pakette 81.2,81.21 ve 82.29 nolu paketler temizlik faaliyetleri adı altında sağlanmaktadır.

Yeni bir temizlik şirketi kuracaksanız ilk önce Girişimcilik Eğitimi almanız gerekmektedir. Başvurunuzu KOSGEB’e yaptıktan sonra periyodik olarak açılan eğitimlere katılıp bu Girişimcilik sertifikasını alabilirsiniz.

Sertifikanızı aldıktan sonra iş yeri projenizi sunup onayı aldıktan sonra işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Planınıza uygun olarak hazırladığınız iş yeriniz KOSGEB yetkilileri tarafından denetlenip olumlu raporlandığında da talep etmiş olduğunuz desteklere sahip olacaksınız.

Eğer bir temizlik şirketine halihazırda sahip iseniz ilk dikkat etmeniz gereken durum şirketinizin KOBİ şartlarını sağlayıp sağlamadığıdır. KOBİ şartlarını sağlayarak meslek odalarına kayıt olmalı ve ondan sonra KOSGEB’ e başvuru yapmalısınız.

Başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde belirtilen destek kredilerinden yararlanmaya hak kazanırsınız. KOSGEB destek hakkında ayrıntılı bilgileri de yine 89 TL’ye satılmakta olan KOSGEB kataloğundan rahatlıkla edinebilirsiniz. Yani danışmanlık adı altında herhangi bir şirkete para vermenize gerek yoktur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

5 Yorum yapılmış

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir