Devlet Tarafından Verilen Hayvan Kredisi

Reklamlar


tigem hayvancılık kredisi

Devlet Tarafından Verilen Hayvan Kredisi: Devlet TİGEM destekli hayvan kredisi ile hayvancılıkla uğraşanlara yardımcı olmaktadır. 30.000 tl ye kadar verilen hibe kredi sayesinde hayvancılığa başlayabileceksiniz. Devletin bilhassa genç girişimciler için oluşturduğu bu sistem sayesinde genç girişimler iş sahibi olabilmekte ve işlerini büyütebilmektedir.

Devlet destekli Hayvancılık kredisi

Devlet tarafından verilen hayvan kredisi hem küçükbaş hayvanlar için geçerli olmaktadır. Devlet krediyi vermek için öncelikle sizin iş kurmanızı beklemektedir. Siz işinizi kurduktan sonra işinizi inceler ve buna göre kredi verir.

Devlet tarafından verilen hayvancılık kredisi 30.000 tl ile sınırlı değildir. Devletin hibe ettiği miktar 30.000 tl olsa da, 100.000 tl’ye kadar kredi alınabilmektedir. Ancak banka 30.000 tl üzerine verilen 70.000 tl’nin geri ödemesinin istemektedir. Buradaki tek fark ise geri ödemesinde hiçbir faiz uygulaması yapmamaktadır.

Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Hayvan kredisi alabilmek için öncelikle başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru yapmak için belli şartlar bulunmaktadır. Eğer ki bu şartları taşıyorsanız hayvancılık kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Devlet destekli hayvancılık kredisi başvurusu yapmak için Ziraat Bankası şubesine başvuru yapılmalıdır.

Hayvan Alımı İçin Hibe Kredi Şartları

Hayvancılıkta hayvan alımının yapılabilmesi için belli şartlar bulunmaktadır. İşte, hayvan alımı için hibe kredi şartları;

Büyükbaş hayvancılık yapılacaksa hayvanın en az yedi baş ve 8 aylık olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra hayvanın en az 220 kg da ağırlığı olması gerekmektedir.

Eğer ki damızlık düve yetiştirilecekse düvenin en az 9 aylık olması ve 4 baş olması gerekmektedir.

Küçükbaş koyun ve keçi yetiştiriciliği için de devlet destekli kredi imkanı sunulmaktadır. Sunulacak olan küçükbaş koyun ve keçi yetiştiriciliğinde en az 2 koç ve 38 koyun ihtiyacı bulunmaktadır. Bu sayede 40 koyun küçükbaş projesi kapsamına dâhil olabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Arcılıkta hayvan kredisi içine dâhil olmaktadır. Arcılık üzerine kredi alınabilmesi için en az 5 çıta kadar arı basabilen 40 arılı kovanlar gerekmektedir.

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Hayvan Hibe Kredisi

Devlet tavuk çiftliği kuracak olan kişilere de hibe kredi vermektedir. Devletin tavukçuluk kredisinde sunduğu hibe kredisi sayesinde tavuk çiftliğini hayli kolay kurabilirsiniz. Tavuk çiftliği için hayvan kredisi almak istiyorsanız aşağıdaki şartları taşıyor olmanız gerekmektedir;

  • Salma tavukçuluk yapılacaksa en az 500 yumurta tavuğu yetiştirilmelidir.
  • Eğer hindi, ördek ve kaz üretimi yapılacaksa o halde en az 400 hayvan şartı aranmaktadır.

30.000 Lira Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Hayvancılık kredisi almak için öncelikli yapmanız gereken yeni çiftçi kaydı oluşturmaktır. Daha sonra sisteme giriş yaparak, kayıt ve başvuru yapmalısınız.

30.000 lira hayvan alım kredisi için tüm detaylı bilgiye resmi gazeten ulaşabilirsiniz. Resmi gazetede hayvancılık kredisi ile ilgili olarak tüm detaylı bilgiye yer verilmektedir. Bu bilgeler ışığında başvurunuzu hızlı ve kolay yapabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir