Dolar 4 TL olurmu

Reklamlar


69

Dolar 4 TL olurmu?: Çok değil bundan yaklaşık 9 – 10 ay önce dolar 2,20 gibi rakamlar da seyrederken bir anda yükselmeye başlayan dolar bir türlü durdurulamadı, bir çok destek paketine ve müdehaleye rağmen doların geldiği durum son derece can sıkıcı.

Sonraları 2,50 rakamlarını gören dolar, acaab 3 tl’ye ulaşırmı sorularını akla getirirken, piyasalarda da büyük bir tedirginlik oluşmaya başladı, çünkü dolar ile alışveriş yapanları olumsuz olarak etkiledi.

Erken seçim, son günlerde yaşanan terör olayları piyasaları olumsuz yönde sarsarken, dolar freni patlamış kamyona benzer bir durumda, durmadan yükseliyor, ve dolar kurunun derede duracağı ne zaman normale döneceği konusunda uzmanlardan da, beklenmedik açıklamalar geliyor.

24 Ağustos tarihinde dolar 3 tl’yi gördü, bir kaç milyar dolarlık toplu satış sonrasında 2,90 seviyelerine indi, ancak 2 hafta kadar bu seviyelerde seyreden dolar kuru, eylül ayının ilk haftalarında tekrar 3 tl seviyesini zorladı, ardından 3 tl barajını kıran dolar, 3 tl seviyesinin üzerine çıktı,  2. haftaya da 3 tl seviyelerinde başlayan dolar yeni bir tarihi rekora ulaşmış oldu.

Peki dolar, 4 tl olur mu ve ya daha fazlasını görür mü?

Yaklaşık 10 ay gibi kısa bir sürede, beklenmedik bir şekilde neredeyse 1 tl kadar yükselen dolar, bizi şaşırtmaya devam edecek gibi görünüyor, bir de önümüzdeki 1 kasım seçimlerini hesaba katarsak, freni patlamış dolar, duracak gibi görünmüyor.

İşte Doç. Dr. Elvan aktaş tarafından aylar önce yapılan dolar yorumu, mutlaka izleyin.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

One Response

  1. Ökkeş üzümcü

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir