Domino’s Pizza Franchise ve Bayilik şartları

Reklamlar


Domino’s Pizza Franchise ve Bayilik şartları: Yeni bir işe yatırım yapmak isteyen girişimciler için oldukça cazip bir iş fikri daha… Domino’s Pizza, kendi işini kurmak isteyenler için franchise imkanı sunmaktadır. Yazımızda Domino’s Pizza franchise şartları ile birlikte firma hakkında da bazı bilgiler vereceğiz. İşte, detaylar;

Dünyanın en büyük pizza zinciri olarak bilinen Domino’s Pizza, 1960 yılında ABD’de kurulmuştur. 70’ten fazla ülkede 10 bin’i aşan restoranı ulunan marka, 20 yıla yakın bir süredir Türkiye’de de faaliyet göstermektedir. Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 65 ilde toplam 455 şubesi bulunmaktadır. Bu 455 Domino’s Pizza şubesinin %70 kadarı franchise olarak işletilmektedir.

Domino’s Pizza franchise’ı olmak için nedenler:

Domino’s Pizza evlere servis pizza sektöründe öncü olup, sürekli olarak yenilenen menüsüyle müşterilerine hizmet vermeyi sürdürmektedir. Firma, yeni ürünlerin test aşamalarını tüm franchiseları ile birlikte yürütmekte ve buna göre kararlar vermektedir.

Domino’s Pizza, online sipariş sisteminden ileri teknolojiye sahip satış sistemine, en etkili ve iyi reklam ajanslarından satın alma gücüne kadar pek çok konuda öncü ve yenilikçi bir markadır. Bu da Domino’sun pizza sektöründe sürekli önde olmasına imkan sağlamaktadır.

Domino’s, franchise’larına restoran içi ve sınıf eğitimlerini özgün olarak vermektedir. Bünyesindeki destek birimleri sayesinde, franchise’ların iş modellerini sürekli olarak geliştirmelerine yardımcı olmakta ve üst düzeyde danışmanlık sağlamaktadır.

Franchise alacak olan girişimciler için Domino’s Pizza’nın başarısı kanıtlanmış bir iş modeli olduğunu da belirtmek gerekiyor. Yatırımcılar için düşük açılış maliyetlerinin yanı sıra, devamlı olarak büyüyen Pazar payıyla sürdürülebilir nakit akışı sağlamaktadır. Firma, bayilik almak isteyen girişimcilere önceden belirlenmiş ve analizleri yapılmış olan lokasyonları önermekte ve öncelikle bu lokasyonları değerlendirmelerini sağlamaktadır.

Domino’s Pizza’nın aldığı bazı ödüller:

Perakende alanında, Effie Ödülü ( 2009 )

Domino’s Pizza Gold Franny Ödülü ( 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 )

Domino’s Pizza Franchise politikası:

Büyük şehirlere ağırlık vermekten daha ziyade artık orta ve küçük ölçekli illere yönelmiştir. 2017 yılının sonuna kadar şube sayısını 600’e çıkarmayı hedefleyen firma, bu illerde birtakım kriterleri baz alarak gerekli analizleri yürütmeye devam etmektedir. Ankara, İzmir ve Gebze’de üretim tesisleri olan Domino’s Pizza, kullandığı tüm malzemeleri %100 yerli olarak kullanmaktadır.

Domino’s Pizza franchise’ı olma süreci:

Franchise talepleri firmanın resmi web sitesindeki başvuru formuyla yapılmaktadır. Buradaki bilgiler eksiksiz doldurulduktan sonra, uygun görülen adaylar şirket merkezine görüşme için davet edilmektedir.

Franchise adaylarından, yönetime sunulmak üzere bölge Pazar araştırmasını da içeren bir iş planı istenmektedir ve buna göre değerlendirme yapılmaktadır. Yönetim kurulunun onaylamasından sonra aday ile bir ön protokol imzalanmakta ve isim hakkı bedelinin 10 bin dolarlık kısmı ön ödeme olarak istenir. Adayla alt franchise sözleşmesi imza altına alınır.

Bu aşamalardan sonra franchise adayının devam etme zorunluluğu olan 12 haftalık eğitim süreci devreye girmektedir. Bu aşamada işletmenin yerinin belirlenmesi ve yönetimin onayına sunulması, kiralama, dekorasyon ve tadilat işleri de yürütülür. İşletmede pratik ve teorik eğitimler de verilmektedir. Tüm bu süreç başarıyla geçildiğinde ise açılış aşamasına gelinmektedir.

Bayilik başvurusu için;

İletişim tel: 444 33 22

Web site: www.dominos.com.tr

e-posta: info@dominospizza.com.tr

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir