Düğün (Evlilik) Kredisi Veren Bankalar

Reklamlar


düğün kredisi-0

Düğün (Evlilik) Kredisi Veren Bankalar: Devlet, vatandaşların sosyal yaşamlarını daha iyi şartlara taşıyabilmek amacıyla birçok konuda kredi desteği sağlamaktadır. Bu kredi destekleri arasında düğün kredileri de bulunmaktadır. Evlilik kredisi, diğer adıyla düğün kredisi veren bankalar aracılığıyla alınan kredilerle evlenmeyi düşünen çiftler düğünlerini yapabilmektedir. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca desteklenen evlilik kredileri faizsiz olarak verilmektedir. Bu kredi fırsatından yararlanmak isteyen çiftler içinse bazı şartlar uygulanmaktadır. Düğün kredisi veren bankalar ile kredi alabilmek için gerekli şartları taşıyan kişilere kredi verilmektedir.

Düğün Kredisi Almanın Şartları Nelerdir?

Düğün kredisi alabilmek için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenen şartlar şunlardır;

-Evlenecek olan çiftlerin 18 ile 24 ay yaş aralığında olması gerekmektedir.

-Düğün kredisinden yararlanmak isteyen çiftler, maddi yetersizlikten dolayı evlenemiyor durumda olmalıdır. Gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilere bu kredi verilmektedir.

-Krediyi alabilmek için Türk Ceza Kanununda yer alan ağır suçlardan herhangi birini işlememiş olmak gerekmektedir.

Düğün Kredisi Miktarı ve Ödeme İşlemleri

Bu şartları karşılayan tüm vatandaşlara devlet destekli olarak kredi verilmektedir. Faizsiz olarak verilen krediler ile 10.000 TL ödeme yapılmaktadır. Alınan kredi, bir yıl boyunca geri ödemeksizin kullanılabilmektedir. Kredinin toplamda ödeme süresi ise 4 yıl ile sınırlandırılmaktadır. Düğün kredisi veren bankalar devlet destekli olduğundan, kamu bankalarınca bu kredi verilmektedir. Düğün kredisinde ilk yıl çocuk sahibi olan çiftlere ayrıca bir kolaylık daha sağlanmakta ve evlilik kredileri bir yıl daha ertelenmektedir.

Üniversite Mezunları için Düğün Kredisi Şartları

Üniversiteden mezun olan ve evlenmeyi düşünen çiftler içinse yaş sınırı 24 ile sınırlı kalmamaktadır. Üniversite mezunu olan kişiler 26 yaşına kadar bu kredi fırsatından yararlanabilmektedir. Evlilik yapacak olan çiftlerden herhangi birisi eğer yetim ya da devlet yurdunda kalmışsa, kredinin geri ödeme süreci en az 2 yıl boyunca ertelenmektedir. Kredi toplamda 4 yıl içinde geri ödenmek zorundadır.

Düğün kredisi alarak evlenmeyi düşünen çiftlerin, en yakın banka şubelerini ziyaret edip başvuru yapmaları gerekmektedir. Tüm şartları karşılayan ve başvurusu kabul edilen kişilere, düğün kredisi için ödeme yapılmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir