Dünyanın en çok para kazandıran ve yüksek maaşlı işleri

Reklamlar


para kazanan işler

Dünyanın en çok para kazandıran ve yüksek maaşlı işleri

Gelecek yaşamınızda ciddi manada para kazanmak istiyorsanız iş seçimi yaparken dikkatli olmalısınız. Dünyada en iyi para kazanan bazı meslekler var. Bunlardan ilk 10 tanesini sizin için listeledik. Bazı işlerde kısa süre eğitim almak gerekirken bazıları için uzun süre eğitim almak gerekiyor. İşte, dünyanın en çok para kazandıran 10 işi;

cerrah

Cerrahlık, en çok para kazandıran işler arasında

Cerrahlık, yapılan araştırmalarda 2022 yılına kadar dünyanın en fazla kazandıran mesleklerinden biri olarak kabul ediliyor. Aslında, cerrah olabilmek için çok ciddi bir tıp eğitimi almak gerekiyor ve çok eskiden olduğu gibi bugün bile en çok para kazandıran meslek olarak kabul ediliyor.

Cerrahlar ne kadar para kazanıyor, maaşları ne kadar

Cerrahın bulunduğu pozisyon, meslek kariyeri, yaptığı işler ve duruma göre 10 bin ile 100 bin tl arasında değişiyor.

ceo

Üst düzey yönetici, CEO

Üst düzey yöneticiler, büyük holdingler veya işletmeleri yöneten kişilerdir. Çok farklı mesleklere sahip olabilirler. Fakat, genelde endüstri müh., işletme, iktisat vb. gibi bölümlerden mezun oldukları görülür. Bu insanlarda, hem finans, hem işletme, yönetim bir arada olmak zorundadır. Bu insanlar bugün bile en fazla para kazanan kişilerdir.

Üst düzey bir yönetici ve ya CEO ne kadar maaş alıyor ve ne kadar kazanıyor

Böyle bir yöneticinin aldığı maaş tabiki bulunduğu konuma göre değişir, genellikle alt limit 50 bin ve üst limitin pek sınırı yok gibi, yüzbinlerce dolara kadar çıkabiliyor.

mühendis

Mühendislik firması yöneticileri

Bu insanlar, mühendis, bilim adamı ya da teknisyen, planlama, araştırma, geliştirme gibi pek çok noktayı denetlemesi gerekir. İşte, bu nedenle genelde mühendisten seçiliyorlar. Mühendislik yöneticileri, çok ciddi para kazanan üçüncü meslek grubudur.

kokpit

Pilotlar

Bugün ve geleceğin en iyi mesleklerinden kabul edilen pilotluk, çok ciddi manevi ve fiziksel başarı isteyen bir meslektir. Bu meslekte çok iyi eğitim alma yanı sıra, çelik gibi sinirler ve sağlıklı bir vücuda ihtiyaç vardır. Gelecekte, havayolu ile taşımacılık hızla yükseleceğinden aynı zamanda geleceğin mesleği kabul edilir.

Kaptan pilot ve yardımcı pilotların maaşları ne kadar

Türk Hava Yolları’nda işe yeni başlayan pilot yardımcısı olarak görev alan kişilerin maaşları ortalama 9.bin  TL ila 12.bin TL arasında değişmektedir. SunExpress ve Pegasus gibi havayolu şirketlerinde işe yeni başlayanyardımcı pilotların maaşı ise  7.bin TL ile 10 bin tl arasında değişiyor. Kaptan pilotların maaşı ise konum itibariyle yardımcı pilotlara göre, biraz daha fazladır.

Kaptan pilotların maaşları  13 bin  TL ile 25 bin TL arasında değişmektedir 

avukat

Avukatlar

Avukatlık, ülkemizde yeni yeni para kazanmaya başlayan bir meslektir. Yurt dışında avukatlar çok fazla para kazanmaktadır. Yeni dönem, müşterisi için danışmanlık yapan ve bilgi toplayan avukatlık dönemidir.

Avukatların maaşları ne kadar

Avukatlık mesleği, savunmuş olduğu davanın konusuna göre değişiyor, ancak devlet memuru olarak görev yapan avukatların maaşları 3750 ile 4000 tl arasında değişmektedir.

diş hekimi

Diş hekimliği

Diş hekimliği geleceğin de en önemli meslekleri arasındadır. Bugün bile, kozmetik diş hekimliğinin yıldızı parlıyor. Pırıl pırıl dişlere sahip olmak isteyen pek çok insan var. Bu nedenle, gelecek dönemde de popüler olacak olan bu meslek parlıyor.

Diş doktorları ne kadar kazanıyor maaşları ne kadar

Genellikle diş hekimi olarak diplomasını almış kişiler, hemen muayenehanesini açar ve özel olarak çalışmaya başlar, özel olarak çalışan bir diş hekiminin aylık ortalama gelirini söylemek zor olsada, yaptığı işe göre değişkenlik gösteriyor, ancak tahmini olarak 10 bin ile 30 bin arasında değişmektedir.

hava trafik kontrolü

Hava trafik kontrolörleri

Pilotlar kadar önemli bir meslek olan hava kontrolörlüğü, havacılığın yükselmesi ile parlamaya başladı. Bu insanlar, bir uçuşun sağlıklı olması için çalışırlar.

Hava trafik kontrolörü ne kadar kazanıyor, maaşı ne kadar

Ortalama maaş aralıkları bölgeye göre değişmekle birlikte 3000 – 6000 TL arasındadır.

pazarlama

Pazarlama yöneticisi

Pazarlama bir mal, ürün ya da hizmetin satılmasını sağlamak için araştırma, Pazar yaratma, karlılığı arttırma konusunda çalışırlar. Ciddi vizyon isteyen bir iştir. Çok ciddi şekilde para kazanırlar.

doğa bilimi

Doğa bilimi yöneticiliği

Doğa bilim yöneticileri, kimyager, biyolog, ziraat ve tıp adamları ile çalışıyorlar. Yeni ürünler, tarım, tohum vs. yanı sıra doğa ile ilgili çalışmaları vardır. Geleceğin mesleği kabul edilir.

klavye

Bilgisayar ve enformasyon yöneticisi

Şirketlerde verileri korumak, veri güvenliği ve yeni yazılımlar yaratmak için çalışırlar. Veri güvenliği konusu şu an şirketler için en önemli konudur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

One Response

  1. Yiğit

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir