Dünyanın En Pahalı 10 Hamburgeri

Reklamlar


pahali-hamburger

Dünyanın En Pahalı 10 Hamburgeri: Hamburger kültürü geleneksel mutfağımızda bulunan lezzetlerden biri değil ancak son yıllarda tükettiğimiz gıdalar içerisinde neredeyse en popüler olan gıdalar arasına girmeyi başardı. Özellikle steak kültürünün yaygınlaşmasıyla birlikte tüketilebilecek en alternatif gıdalardan bir tanesi hamburger.

Sizler için Amerikan lezzetlerinin içerisinde önemli bir yer tutan hamburgerin en lezzetli halini nerede bulabileceğinizi ve en pahalı hamburger nerede inceleyeceğiz. En pahalı 10 hamburger yiyebileceğiniz merkezi ucuzdan pahalıya doğru inceleyelim.

rossini-hamburger

Rossini

Dünya üzerinde Las Vegas, San Fransisco, Saint Louis’de şubeleri bulunan hamburger zinciri ünlü şef Hubert Keller tarafından yönetiliyor.

Burada 1 adet hamburgerin fiyatı içeriğine göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 65 dolar. Hamburgerin içeriği ise özel trüf mantarları, kaz ciğeri, manderia şarabı ve kobe etinden oluşmakta. Ayrıca özel bir yöntem uygulayarak soslu soğan ile marine ediliyor ve özel lezzetinin buna bağlı olduğu düşünülüyor.

777-hamburger

777 Burger

777 Burger, Le Burger Brassiere isimli reataurant’ta satılıyor. Las Vegas’ta bulunan bu restaurant’ta satılan hamburgerin fiyatı 75 dolar ile 700 dolar arasında değişmekte.

Burada hamburger çok lüks bir konsept ile sunuluyor ve beraberinde dünyaca ünlü en pahalı şampanya olan Dom Perignon ile birlikte sunuluyor.

Pahalı hamburgerler arasında olan 777 Burger’in içeriğine bakacak olursak karamelize edilmiş soğanlar, kobe eti ve balzamin sirke ile marine edilmiş italyan jambonu bulunmaktadır.

fleurburger-500

Fleurburger 5000

Burada hamburgerin fiyatı yukarıda yer alan diğer hamburgercilerle hemen hemen aynı yani ortalama bir hamburgeri 75 dolar civarında satın alabiliyorsunuz. Ancak hamburgerin yanında servisi yapılan şarabın fiyatı 5.000 dolara kadar çıkabiliyor hal böyle olunca hamburger en pahalı hamburgerlerden biri oluyor.

Mekandan çıkarken dünyanın en pahalı hamburgerini yediğinize dahil bir sertifika ile ödüllendiriliyorsunuz. Hamburgerin içeriğinde ise kaz ciğeri, kobe eti, siyah trüf mantarı bulunuyor. Yanında da trüf mantarı ile servis edilen hamburger pek çok kişi tarafından en lezzetli hamburgerlerden biri olarak gösteriliyor.

db-royale-double-truffle-burger

DB Royale Double Truffle Burger

Las Vegas’ta Daniel Boulud Brasserie de bulunan ve New York’ta The DB Bistro Moderne restaurant’ta bulunan hamburgerin fiyatı 100 ile 120 dolar aralığında satılıyor.

Çok pahalı hamburgerler arasında gösterilen DB Royale Double Truffle Burger içeriğinde şarap ile marine edilmiş pirzola eti, sebze kökleri, kaz ciğeri ve terbiye edilmiş trüf mantarları bulunmaktadır.

tri-beef-burger

Tri Beef Burger

Florida’da yer alan bir steakhouse olan Boca Raton menüsünde yer alan hamburgerin fiyatı içeriğine göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 125 – 130 dolar aralığında satılıyor. Bu steakhouse’ın diğer adının da The Old Homesead olduğunu öğrendik.

Pahalı hamburgerler arasında olan Tri Beef Burger içerisinde adından da anlaşılacağı gibi üç farklı nitelikte biftek yer alıyor. Bunlar Arjantin bifteği, Amerikan Prime biftek ve Japon Wagyu büfteği olarak biliniyor.

Hamburger pahalı olma nedenine gelecek olursak servisi sırasında yanında sunulan ketçabın şampanya ve havyar ile hazırlanmış olması olarak gösteriliyor.

x-burger

X Burger

X Burger Güney Kore’de satılıyor ve 160 dolara sunuluyor, bu tabi ki Güney Kore fiyatı ile 80 bin won ediyor. Güney Koreli ünlü şef Ciaran Hickey tarafından hazırlanan hamburgerin içeriğinde ise siyah trüf mantarı, Japon wagyu eti ve Brioche ekmeği yer alıyor. Ayrıca çok az miktarda da olsa kaz ciğerinin hamburgere eklenerek lezzet katıldığı doğru.

richard-nouveau-burger

Richard Nouveau Burger

New York’ta bulunan Wall Street Burger Shoppe isimli restaurant’ta yer alan hamburgerin fiyatı 170 dolar ile 175 dolar arasında yer alıyor.

Hamburgerin içeriğinde marine edilmiş kaz ciğeri, siyah trüf mantarı, gruyere peyniri ve kobe eti bulunuyor.

the-burger

The Burger

Londranın doğusunda yer alan Burger King şubelerinde satılan hamburgerin ortalama olarak fiyatı 180 dolar ile 185 dolar arasında yer almaktadır.

Hamburgerin içeriğinde Japon wagyu eti, beyaz trüf mantarı, çeşitli soğanlar ile kristalize edilmiş şampanya yer almaktadır. Ayrıca sunumunda İspanya’nın kaliteli füme etlerinden biri olan füme eti Pata Negra yer almaktadır.

le-burger-extravagant

Le Burger Extravagant

New York’ta yer alan ve 3 şubesi bulunan Serendipity restaurant’ta satışa sunulan hamburgerin satış fiyatı ortalama olarak 290 – 300 dolar aralığında satışa sunuluyor.

Hamburgerin içeriğinde yer alan Japon wagyu eti, peynir, beyaz trüf mantarı, marine edilmiş sebzeler ve katkılı tereyağları hamburgerin eşsiz lezzetini vermektedir.

douche-burger

Douche Burger

Dünyanın en pahalı hamburgeri olarak gösterilen Douche Burger’in fiyatı tam tamına 666 dolar olarak fiyatlandırılıyor. New York’ta yer alan 666 Burger isimli restaurant’ta satışa sunuluyor. Hamburgeri hazırlayan şefin adı Franz Aliquo ve bu hamburgeri altın yaprakları ile marine ederek hazırlıyor, bunun dışında en pahalı hamburger içeriğinde kaz ciğeri, kobe eti, ıstakoz eti, trüf mantarı, havyar ve gruyere peyniri yer alıyor. Dünyada bulunan en pahalı hamburger olan bu burgeri genellikle dünyanın en zenginleri tüketiyor ve satış grafikleri incelendiğinde hiç de azımsanmayacak oranlarda satıldığını görüyoruz.

En pahalı 10 hamburger ve bu hamburgerleri tüketebileceğiniz dünyanın çeşitli noktalarını inceledik. Konuya eklemek istediğiniz her türlü ek bilgi ve soruyu yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir