Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Zengin 10 İnsanı

Reklamlar


Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Zengin 10 İnsanı

Zenginlik insanlığın var oluşundan beri en çok arzuladığı şeylerin başında gelmektedir hiç kuşkusuz. Bu yazımızda servetleri dilden dile dolaşan Dünya’nın bu güne kadar gördüğü en zengin 10 insanını listeledik:

Cengiz Han

Cengiz Han’ın günümüzde bile sayısı belirlenemeyen arazileri vardır ve bütün Moğol kabilelerini tek bir çatı altına toplamayı başararak büyük Moğol İmparatorluğu’nu kurmuştur. Her ne kadar para pul da gözü olmasa da neredeyse Dünya’nın tamamını etkisi altına alan Cengiz Han büyük bir servete sahipti ve fetihlerinden kazandığı bu servetini komutanlarına ve askerlerine dağıtıyordu.

Bill Gates

Dünya üzerinde hala hayatta olan en zengin kişidir. 78.9 milyon dolarlık servete sahip olan Microsoft’un kurucusu bu servetine rağmen çok lüks bir hayat yaşamamaktadır. Orta halli bir kişinin bile alabileceği arabası buna en büyük kanıt.

Alan Rufus

194 milyar dolarlık servete sahip olan Rufus, Normandiya Dükü 1. William’ın yeğenidir. Rufus servetinin büyük bölümünü Normandiya çıkarmasında yapmış olduğu yardımlar karşılığında aldığı hediyeler sayesinde kazanmıştır.

John D. Rockefeller

Petrol İmparatoru lakaplı Rockefeller’in serveti tam 341 milyar dolardır. 1880 yılında Amerika’daki büyük petrol sektörünün %90’ı kendisine aittir.

Andrew Carnegie

372 milyar dolarlık servete sahip Carnegie, bu güne kadar Amerika’da yaşamış en zengin iş adamı ünvanını elinde bulunduruyor. Carnegie sanayi ile uğraşmıştır ve Rockefeller ile aynı dönemde yaşamıştır.

Joseph Stalin

Sovyetler’in diktatör devlet başkanı Stalin’in kişisel serveti olmamasına rağmen Rusya ekonomisini tek elinde tutmasıyla dünyanın en zenginleri listesine girmeyi başarmıştır.

Ekber Şah

Babür İmparatoru Ekber Şah 1580 li yıllarda dünya ekonomisinin %25’ine hükmediyordu.

İmparator Shen Zong

Çin İmparatoru olan Zong, dünya ekonomisinin yaklaşık olarak %30’una hükmediyordu. Dünya’nın en büyük ekonomisine sahip olan Zong, halktan yüklü vergiler alıyordu ve zenginliğini de bu şekilde korumaya çalışıyordu.

Augustus Sezar

Bugünkü para ile 4.6 trilyon dolarlık bir servete sahip olduğu düşünülen Sezar, imparatorluk ekonomisinin de 5’te 1’ine sahip idi.

Mansa Kankan Musa

Timbuktu Kralı olan Musa, pek çok araştırmada tarihteki gelmiş geçmiş en zengin kişi olarak ortaya konmaktadır. Krallığında oldukça fazla miktarda altın üretilmekteydi ve Musa’nın zenginliğinin rakamlarla ifade edilemeyeceği düşünülüyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir