Düzenli Kredi kartı kullanmanın 6 avantajı

Reklamlar


Kredi kartı kullanmanın 6 avantajı

Düzenli Kredi kartı kullanmanın 6 avantajı: Kredi kartları o kadar hayatımıza girdi ki, artık hemen hemen alınan her şey onlarla alınıyor. Her sene binlerce kişi, geliri üzerinde kredi kartı kullandığından borçlanıyor, borçlarını yapılandırıyor veya zor durumlara düşüyor. Aslında uzmanlar, kredi kartının amacına uygun kullanılmasının çok faydalı olduğunu söylüyor. İşte, kredi kartı kullanmanın avantajları;

Harcamaların hepsi kayıt altında

Kredi kartı ekstreleri, ay içinde hangi ürünlere daha fazla harcama yaptığınızı ortaya koyar. Gıda, giyim, sağlık gibi alanlarda yapılan harcamalar ortaya rahatlıkla çıkmıştır bu durumda kişi rahatlıkla kişisel bir bütçe oluşturabilir. Her ay, ne kadar içeride ya da dışarıda kaldığını rahatlıkla anlar.

Güvenlik

Kredi kartı kullanmak, şahsi olarak güvenliğinizi sağlar. Cüzdanınızda nakit para taşımak her zaman tehlikelidir. Çünkü cüzdanı kaybedebilirsiniz veya çalınabilir. Bu durumda paranız direk olarak gider oysa kredi kartınız çalındığında ya da kaybolduğunda bankanızı arayıp, dakikalar içinde kredi kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz.

Kredi notu

Kredi kartınızı düzenli olarak kullanıyor ve ödemelerini yapıyorsanız, kişisel kredi notunuz yükselir. Bu durumda, ilerleyen dönemde kredi almak istediğinizde her bankayla rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Ödüller ve hediyeler

Artık, tüm kredi kartları müşterilerine kullandıkça puan, mil ve hediye vermektedir. Marketlerde puanlarınızı kullanarak, tasarruf edebilirsiniz. Sürekli olarak seyahat ediyorsanız, mil biriktirip bedava uçak yolculuğu yapabilirsiniz. Harcama yaptıkça kullanılan bir hediyelerden tasarruf edilebilir.

Otomatik ödeme talimatı

Kredi kartı kullanılırken rahatlıkla otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Su, elektrik gibi pek çok faturanızı her ay düzenli olarak ödeyebilirsiniz. Üstelik banka hesabında paranız olmasa bile bu ödemeler otomatik olarak yapılır. Zorda kalmamak açısından çok önemli olan bu durum, kredi kartı kullanmanın avantajları arasındadır.

Kolaylık

Kredi kartı kullanmak artık çok kolaydır. Tüm ticari işler rahatlıkla kredi kartı ile yapılabilir. Kredi kartı kullanmakta dikkat edilmesi gereken tek konu, her ay ödeyebileceğiniz kadar tutar harcama yapmaktır. Her ay kredi kartınızın minumum ödemesini yaparsanız, kredi kartı borcunuzdan kurtulamaz ve her geçen ay borcunuzu arttırırsınız. Bu yüzden her ay ödemeniz gereken tutarı ödemek, kredi kartınızı ödeyebileceğiniz kadar kullanmak sizi rahatlatacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir