EFT Hesaba Ne Zaman Geçer?

Reklamlar


eft

EFT Hesaba Ne Zaman Geçer: Son yıllarda bankacılık alanında en çok yapılan işlemler arasında EFT ve havale yer almaktadır. A bankasında yer alan parayı B bankasına gönderme işlemine EFT adı verilir. Bu sayede bankalar arası para transferi gerçekleşmiş olur. EFT havaleden tek bir yönüyle ayrılır. Oda EFT için belirlenmiş gün ve saatler bulunur.  Dolayısıyla bu iş hakkında bilgisi olmayan kişiler EFT ne zaman hesaba geçer diye merak ederler.

EFT sistemini kullanmak için mesai saatleri içerisinde parayı göndermeniz gerekmektedir. Yani hafta sonu ve resmi tatil olmayan günlerde mesai saatleri içerisinde parayı gönderirseniz kısa bir süre içinde para karşı tarafın elinde olacaktır. Fakat birde bankalar arası EFT saatleri uyuşmayabilir. A bankası EFT saati içindeyken B bankası daha EFT saatini açmamış olabilir. Dolayısıyla EFT saatleri bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilir. Peki bu durumda para ne zaman elimize geçer? Hemen anlatalım!

İlk öncelikle EFT işleminin başarılı olabilmesi için her iki bankanın da EFT saatleri içerisinde olması gerekir. Eğer her iki banka da EFT saati içerisindeyse paranız karşı tarafa beş dakika içerisinde ulaşacaktır. Fakat sistemler arası yoğunluk ve teknik aksaklıklar nedeniyle bu süre yarım saate kadar da ulaşılabilir. EFT yaptığınız gün hafta sonu veya resmi tatil ise paranız EFT saatleri içerisinde, ilk iş gününde hesabınıza yatacaktır.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir